Už dvesiančio šuns gydymą – problemos su policija

 • Teksto dydis:

Jeigu kur nors laukuose pamatysite prie dėžės pririštą paliegusį šunį, neskubėkite jo gelbėti. Jis gali būti bulvių sargas, kurį išvadavę pridarysite nuostolių šeimininkams ir būsite apkaltinti savavaldžiavimu. Į tokią bėdą pateko gyvūnų gelbėtoja Andželika Bajorinaitė.

Nesulaukusi atsakingų institucijų reakcijos, mergina priglaudė paliegusį, apgailėtinomis sąlygomis bulvių lauke laikomą vilkšunį.

„Gyvūnų užuovėja“ pavadintos gyvūnų globos draugijos įkūrėja A. Bajorinaitė buvo apkaltinta vagyste, vėliau – baudžiama už savavaldžiavimą.

Kaip sako pati mergina, ji baudžiama už tai, kad neleido ligotam, apleistam, vos ant kojų bepastovinčiam šuniui toliau saugoti bulvių lauko nuo šernų.

Prie medinės dėžės grandine prirakintas šuo, A. Bajorinaitės teigimu, vargu ar buvo laikomas tomis sąlygomis kurios bent kiek atitiktų tai, ką apibrėžia gyvūnų gerovės įstatymas.

Ši istorija iškėlė klausimą – ar atsakingos mūsų šalies tarnybos iš tiesų yra atsakingos ir pajėgios išgelbėti gyvybę?

Šuo merginos rankose atsidūrė tada, kai ji perskaitė straipsnį viename portale. Kaimo keliu važiavęs žmogus pamatė keistą judėjimą bulvių lauke.

„Manė, kad tai – vilkas, įstrigęs spąstuose, bet pamatė, kad tai – šuo. Išsikvietė Tauragės policijos pareigūnus, jie jam pažadėjo iškviesti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistus, kad jie įvertintų šuns sveikatos būklę ir perduotų šunį veterinarams“, – pasakoja A. Bajorinaitė. 

Tačiau, užuot sulaukęs veterinarų pagalbos, ligotas, vos pastovintis šuo ir toliau liko saugoti bulvių, mat policininkai, susiradę jo šeimininkus, patikėjo pažadu parsivesti gyvūną namo.

 

„Policininkai rado šeimininkus, nusprendė, kad šuo yra prižiūrėtas. Matėsi, kad padėta vandens, šeimininkai tikino, kad du tris kartus per dieną atvažiuojama šuns pašerti, todėl buvo nutarta, kad šeimininkai šunį pasiims, o bulvių saugojimo problema bus sprendžiama kitaip“, – aiškina Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėjas Valdemaras Knystautas.

Jo žodžiais, pareigūnai matė, kad šuo senas, truputį svirduliuoja, tačiau atvažiavo šeimininkai ir buvo nutarta, kad jei jie apskritai yra, tai šuo negali būti laikomas paliktu be priežiūros.

Tačiau problemos šeimininkai spręsti neskubėjo, šuo ir toliau liko laukuose.

Apie tai po poros dienų sužinojusi A. Bajorinaitė ėmėsi veiksmų. Ne vienerius metus gyvūnus globojanti mergina puikiai žino, kad konfiskuoti kankinamą gyvūną gali tik VMVT Gyvūnų gerovės priežiūros specialistai.

„Iš pradžių viską planavau daryti taip, kaip ir priklauso. Pasiskambinau į VMVT Tauragės skyrių. Jie labai nustebo, sakė, kad nežinojo apie situaciją. Apsidžiaugiau, kad padės.

Tačiau nežinojome tikslaus šuns buvimo adreso, todėl savanoris išvažiavo jo išsiaiškinti. Nuvykęs ten, atsiuntė man šuns nuotrauką ir supratau, kad laukti nebegalima, liepiau gyvūną atvežti“, –  sako mergina.

„Gyvūnų užuovėjos“ savanoris Andrius pasakoja, kad šuo buvo pririštas net ne prie būdos, o prie dėžės. „Kažin, ar šuo įlįsdavo ten pilnai, nes jis buvo didelis, kudlotas, o dėžutė – neįspūdingo dydžio. Tokį dalyką mačiau pirmą kartą: vidury bulvių lauko sėdi šuo, pririštas prie dėžės“, – stebisi savanoris.

Vyras prisimena, kad gyvūnas nei kiek nesipriešino vedamas į automobilį. „Šuo savaitę atvykęs nesugebėjo normaliai vaikščioti, net nelojo. Kaip jis būtų apsigynęs nuo tų šernų?“ – stebisi A. Bajorinaitė. 

Apie savarankišką šuns gelbėjimą mergina pranešė tiek policijos, tiek veterinarijos tarnyboms. Šeimininkai šuns pasigedo tik po pusantros paros, o kai kreipėsi į policiją, šuo jau buvo Klaipėdos veterinarų rankose.

„Kailis buvo aplipęs didžiuliu kiekiu molio, buvo iš karto rekomenduojama nuskusti, ausys pažeistos, jis negirdi, pusė dantų iškritę, likę – apsinešę akmenimis. Nuo prastų gyvenimo sąlygų, nejudėjimo – ataugos stubure“, – šuns būklę nupasakoja A. Bajorinaitė.

Šuns šeimininkai merginą apkaltino vagyste ir nuostolius įvertino 100 eurų, tačiau dėl to tyrimas pradėtas nebuvo. Policijos pareigūnai merginą apkaltino savavaldžiavimu. Jai gresia 140 eurų bauda.

Visa istorija – laidoje „Specialusis tyrimas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kauniete mano.

Kauniete mano. portretas
Tikrai priristi lauke tuos kurie nusprende,kad suo priziuretas.Juk nuotraukose matesi koks apleistas ,nukankintas suo.Antra ;daug priviso veislynu kurie pelnosi is sunu.Patys ju nepriziuri ir parduoda bet kam uz prieinama kaina,o tie nusibodus ismeta kaipnereikalinga rakanda.Ta seimininka reikia bausti uz gyvulio kankinima.Turi gyvuna ji priziurek ir mylek kaip pats save.

>Rilkai

>Rilkai portretas
Tave pririšti reikia bulvių lauke kepinant saulei, lyjant lietui ir siaučiant pūgai, ir neduot ėsti, gal tada nustosi visiems muilinti akis, kad šuo buvo prižiūrėtas. Visa Lietuva mato šio vargšo šuns nuotraukas, jo būklė tragiška, o tu aiškini atvirkščiai. Kokią supuvusią sielą reikia turėti, kad net šlykštu darosi. Kas ten per šeimynėlė, kuri kankina gyvunus. Matyt tarpusavyje patys pjaunasi kaip vilkai.

X

X portretas
Tai jūs sušikti komentatoriai tautos gėda,kad toks požiūris jog vargšas šunelis būtų nustipęs bulvių lauke!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių