Piketuojantys kalėjimų pareigūnai sako nesulaukiantys atsakymų dėl reformos planų

Piketuojantys kalėjimų pareigūnai sako nesulaukiantys prašomų Vyriausybės atsakymų dėl bausmių vykdymo sistemos reformos planų.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius žada, jog reforma palies tik bendrųjų kompetencijų darbuotojus, o nė vienas pareigūnas, anot jo, nebus atleistas – jiems žadamos didesnės algos bei geresnės darbo sąlygos.

Antradienį prie Alytaus pataisos namų piketavusios Lietuvos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos nuogąstauja dėl pareigūnų ateities po Teisingumo ministerijos inicijuojamos pertvarkos. Ja planuojama sujungti įkalinimo įstaigų valdymą, panaikinti bemaž pusę etatų Kalėjimų departamente.

„Jokių pažadų negavome, į užduotus klausimus bendruomenė negavo atsakymų nei iš Kalėjimų departamento direktoriaus, nei iš Teisingumo ministerijos atstovo“, – BNS sakė Vitalijus Jagminas, Vilniaus apskrities Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas.

Anot jo, Alytaus pataisos namuose antradienį susirinko ir kitų įkalinimo įstaigų darbuotojai, jie uždavė klausimų dėl pertvarkos vizijos, kaip ji vyks ir kaip bus vykdomos funkcijos reformos metu, bet aiškių atsakymų esą nesulaukta.

„Jei jie nenori su mumis vesti dialogo, jei jie girdi tik tai, ką sakome viešumoje, kaip tuomet kitaip priversti žmones girdėti? Aišku, kad ne“, – tikino jis, paklaustas, ar neatsisakoma planų rengti ir daugiau protesto akcijų.

Tuo metu E. Jankevičius sako, kad kylant neaiškumams profsąjungų atstovams artimiausiu metu bus pateikti visi atsakymai raštu.

„Jie teigia, kad kai kurių atsakymų jie nesuprato, neturi. Artimiausiu metu mes susitiksime ministerijoje. Paprašiau jų raštiškų klausimų, mes tikrai raštu viešai pateiksime atsakymus. Nes visa reforma yra išskirtinai tam, kad asmenys, pareigūnai, tiesiogiai dirbantys su kaliniais, pajustų darbo užmokesčio didėjimą. Atsakingai sakome: darbo užmokestis kitąmet didės ir didės pakankamai gerai“, – žadėjo ministras.

E. Jankevičius tvirtina, kad be algų didinimo, dar šiemet laisvės atėmimo įstaigų pareigūnai turėtų sulaukti ginkluotės, kitų priemonių atnaujinimo, tam ketinama skirti apie 1 mln. eurų. Taip pat planuojama atnaujinti pataisos namų patalpas Alytuje. Anot ministro, sutarta iki spalio 1-osios didinti ir pareigūnų atlyginimų koeficientus.

Ministras pripažino, kad to padaryti neįmanoma be permainų.

„Aš neįsivaizduoju, ką mes dar galime padaryti pareigūnams. Todėl man keisti piketai. Tad klausimas, kam profsąjungos atstovauja? Gal jos iš tiesų kažko nesupranta ar joms sunku suprasti?“, – stebėjosi jis.

E. Jankevičius pabrėžė, kad vadovaujančios grandies bei bendrąsias funkcijas atliekančių nestatutinių darbuotojų „gali šiek tiek sumažėti“.

„Bet svarbu ir tai, kad nė vienas pareigūnas nebus atleistas iš darbo, visiems darbas bus pasiūlytas kalėjimų sistemoje“, – akcentavo ministras.

Praėjusią savaitę Teisingumo ministerija pranešė, kad Kalėjimų departamente nuo kitų metų planuojama beveik perpus sumažinti darbuotojų - nuo kitų metų vasario pradžios Kalėjimų departamente dirbs 75 darbuotojai vietoj šiuo metu esančių 132.

Vyriausybės planuose – ketinimai likviduoti iš Vilniaus centro iškeliamą Lukiškių kalėjimą, jį prijungti prie Rasų gatvėje esančių Vilniaus pataisos namų, Kybartų pataisos namus prijungti prie Marijampolės pataisos namų, o Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus jungti prie Kauno tardymo izoliatoriaus.

Ministerijos skaičiavimais, tai per metus papildomai leistų sutaupyti apie 860 tūkst. eurų, o optimizavus įstaigų bendrąsias funkcijas būtų galima panaikinti 61 vadovaujančią pareigybę. Žadama, kad atleidžiamiems darbuotojams būtų pasiūlytos pareigos toje pačioje ar kitose bausmių vykdymo sistemos įstaigose.

Situacija kalėjimų sistemoje susirūpinta po tuometinės Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterės Rasos Kazėnienės pranešimų apie pažeidimus įstaigoje.

Kalėjimuose Lietuvoje šiuo metu bausmes atlieka arba yra suimti apie 6,5 tūkst. asmenų. Bausmių vykdymo sistemoje šiuo metu dirba daugiau nei 3,4 tūkst. žmonių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

čia

čia portretas
Iš vis reikia panaikinti kalėjimų departamentą,o jų darbą galėtų atlikti teisingumo ministerija. Sovietų laikais departamentų nebuvo ir ministerijos kažkaip susitvarkydavo, problemų nebuvo.Kuo mažiau kabinetų, tuo geriau ir aiškiau dirbama. Manau, kad visi departamentai įsteigti saviems įdarbinti.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių