Quantcast

Per pavasarinę talką – raginimas susitvarkyti ir namų adresus

  • Teksto dydis:

Šį savaitgalį vyksiančios kasmetinės aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“ proga ,,Lietuvos paštas" ragina privačių namų savininkus ant savo gyvenamojo namo ir gaunamosios laiškų dėžutės nurodyti tikslų numerį pagal galiojantį Adresų registrą. Klaidingai arba išvis nenumeruoti gyvenamieji namai laiškininkams sudaro kliūčių pristatant pašto siuntas ir prenumeruotus spaudos leidinius.

„Tiek kaimiškosiose vietovėse, tiek didžiuosiuose miestuose, o ypač buvusiose sodų bendrijose, susiduriame su problema: privačių namų savininkai adreso lentele (skaičiumi) būna nepaženklinę nei savo namo, nei gaunamosios laiškų dėžutės. Be to, dalis namų savininkų naudoja pasenusią adresų numeraciją, kuri neatitinka Adresų registro duomenų.

Tai sukelia nemažų keblumų laiškininkams, jiems nepavyksta rasti ant siuntos pakuotės ar laiško voko nurodyto adreso arba pašto korespondencijos siuntos „paklysta“, nes yra pristatomos ant voko nurodytu adresu, nors tikrasis jų gavėjas yra registruotas visiškai kitu adresu“, – aiškino ,,Lietuvos pašto" Tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Internetiniame Registrų centro tinklalapyje galima pasitikrinti, koks adresas suteiktas namui. Adresas, įregistruotas Adresų registre, yra surandamas adresų paieškoje, taip pat parodoma jo vieta žemėlapyje.

,,Lietuvos pašto" Tinklo tarnybos direktorė I. Dundulienė pažymi, kad dažnai pasikeitus adresams privačių namų savininkai delsia persinumeruoti savo namą ar gaunamųjų laiškų dėžutę ir klaidina ne tik laiškininkus, bet ir avarines bei operatyvinės pagalbos tarnybas.

„Taip pat norime paprašyti privačių namų savininkų nepamiršti apie pakeistą adresą informuoti komunalinių ir kitų paslaugų teikėjų, kurie reguliariai jiems siunčia sąskaitas ar kitus dokumentus. Apylinkėje pradėjus dirbti naujiems laiškininkams siuntos yra pristatomos pagal adresą, nurodytą ant siuntos pakuotės, todėl kartais pasitaiko nesklandumų, kai gavėjai nesulaukia jiems siųstos paprastosios pašto korespondencijos siuntų, nes jos įprastai paliekamos gaunamųjų laiškų dėžutėse“, – teigė I. Dundulienė.

Ji primena, kad kaimiškųjų vietovių – net ir vienkiemių – gyventojai turėtų siuntėjus informuoti ir nurodyti tikslų savo gyvenamosios vietos adresą: kaimo pavadinimą gatvę ir namo numerį, o jeigu kaimas be gatvių – namo numerį.

Pašto įstatymas numato, kad pašto korespondencijos siuntos ir prenumeruojami spaudos leidiniai yra pristatomi tik į tvarkingas gaunamųjų laiškų dėžutes, šios turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių