LRT dėl grėsmės nepriklausomumui kreipėsi į Europos transliuotojus

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė dėl Lietuvos visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui iškilusios grėsmės kreipėsi į EBU (Europos transliuotojų sąjungos) vadovą Noelį Curraną.

„LRT nepriklausomumui iškilęs pavojus kelia nerimą, nes tai taip pat kelia grėsmę spaudos ir žodžio laisvei bei demokratijai apskritai“, - rašoma laiške.

LRT vadovė EBU generalinį direktorių informuoja apie Seimo laikinosios komisijos LRT veiklai tirti spalio pradžioje pateiktas išvadas, kurių tikslas - pakeisti LRT valdysenos modelį, kuris taptų panašus į valstybinių įmonių. Didžiausią nerimą, pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, kelia valdančiųjų siekis keisti LRT įstatymą, sumenkinant LRT tarybos galias ir funkcijas, sutrumpinti tarybos narių kadencijas, keisti jų paskyrimo tvarką. Seimo laikinoji komisija išvadose taip pat siūlo peržiūrėti nevyriausybinių organizacijų, deleguojančių savo atstovus į LRT tarybą, sąrašą. Šios institucijos yra įvardintos LRT įstatyme: tai Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos Vyskupų konferencija.

LRT nepriklausomumui iškilęs pavojus kelia nerimą, nes tai taip pat kelia grėsmę spaudos ir žodžio laisvei bei demokratijai apskritai.

Pagrindinis argumentas keisti tarybos formavimo modelį - kad tarybos nariai nesikeistų vienu metu. Tačiau tai, pabrėžia M. Garbačiauskaitė-Budrienė, - netiesa. Šiuo metu veikiantis tvarka numato tarybos narių rotaciją - trečdalis narių keičiasi kas antri metai. Tačiau svarbiausia - toks modelis garantuoja, kad LRT tarybos narių kadencijos nesutampa su juos paskiriančių politikų kadencijomis.

„Atkreiptinas dėmesys, kad siūlymai keisti LRT tarybos formavimo modelį niekaip neišplaukia iš Seimo laikinosios komisijos, sukurtos ištirti visuomeninio transliuotojo finansinę veiklą ir didinti jo skaidrumą, išvadų“, - pabrėžia LRT vadovė.

Seimo komisija siūlo, rašoma laiške, įkurti dar vieną LRT valdymo organą - valdybą. Per į ją skiriamus asmenis valdžioje esantys politikai gali siekti daryti įtaką Lietuvos visuomeninio transliuotojo valdymui.

Taip pat, pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, nerimą kelia tai, kad ketinama padidinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) ir Žurnalistų etikos inspektoriaus galias LRT atžvilgiu. Abu asmenis - LRTK pirmininką ir inspektorių - skiria Seimas.

Suvokiame, rašo kreipimesi LRT vadovė, jog būtina užtikrinti LRT skaidrumą ir atskaitomybę visuomenei, tačiau pastangos padaryti LRT priklausomą nuo politinės valios negali būti toleruojamos. Tai nesuderinama su demokratijos, atvirumo, skaidrumo ir žodžio laisvės principais. Ypač, 2019-aisiais Lietuvoje vyksiančių trejų rinkimų - Prezidento, savivaldybių ir Europos Parlamento - išvakarėse.

„Daugumą Seime turintiems valdantiesiems ignoruojant opozicijos nuomonę, tikimės Jūsų paramos ir reakcijos Europos lygiu“, - laišką baigia LRT vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

krokodilai

krokodilai portretas
ir is kur tas naglumas situ zurnalistu, ypac siuo metu, kai visa ziniasklaida ju rankose, vartosi kaip inkstai taukuose, kalba pagal uzsakymus, tv laidose priesrinkimines liaupses , kitu niekinimas. Kas gali patiketi ju krokodilo asaromis

nac . kanalas turi priklausyti VISUOMENEI ,o ne CHUNTAI,

nac . kanalas turi priklausyti VISUOMENEI ,o ne CHUNTAI, portretas
kaip tik daugiau kaip 10 metų šiame KANALE nėra jokio SKAIDRUMO, informacija visuomenei pateikiama DOZUOJANT, pagal opozicijos politinius norus, ------TAD geriau panaikinti šią TV, kad NEKLAIDINTŲ visuomenės, LRT purviasklaidininkai kreipdamiesi į EBU--rašo NETIESĄ, nori LRT vadovė ir nesąžiningi žurnalistai IŠSAUGOTI esamą BETVARKĘ nacionaliniame kanale ir tarnauti tik konservatoriams,----nereikia SLĖPTIS už žodžio LAISVĖS / tam nėra jokios grėsmės/ ir daryti POLITINIUS ir FINANSINIUS nusikaltimas ir tai tęsiasi šiame kanale daugiau ,kaip 20 metų. VALSTIEČIAI---EBU neobjektyvi žurnalistų kontora /prieš kelis metus yra postringavusi šalyje/------,tad į tai nekreipiant DĖMESIO būtina pasiekti ,kad nacionalinis kanalas TARNAUTŲ šalies VISUOMENEI ,o ne gyventojų ALINTOJAMS,

Dublinui

Dublinui portretas
O tu savo vatufkę Dubline pelningai prakalei? Ten gi tik vatufkiniai ir važiuoja.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių