Quantcast

Nepatenkinti kaliniai tęsia protesto akciją

  • Teksto dydis:

Protesto akcijoje dėl įsigaliojusio ribojimo rūkyti laisvės atėmimo vietose penktadienį dalyvavo maždaug ketvirtadalis nuteistųjų.

„Vieni pradeda valgyti, kiti atsisako maisto, todėl tas skaičius kinta. Mūsų duomenimis, akcijoje dalyvauja nuo 25 iki 28 proc. visų nuteistųjų“, - BNS sakė Kalėjimų departamento patarėja Karolina Frolovienė.

Iš viso laisvės atėmimo bausmę atlieka 7100 asmenų.

Penktadienį Kalėjimų departamente susirinkę visų įkalinimo įstaigų vadovai, departamento vadovybė ir Teisingumo ministerijos atstovai aptarė susidariusią situaciją dėl naujų Bausmių vykdymo kodekso pataisų.

Pataisos namų administracijos darbuotojų teigimu, nuolatinis bendravimas su maisto atsisakiusiais nuteistaisiais ir aiškinimas apie teisinio reglamentavimo pokyčius bei naudą, duoda rezultatų: dalis nuteistųjų nutraukia paskelbtą akciją ir grįžta prie normalaus režimo.

Nuspręsta suburti Kalėjimų departamento specialistų ir Teisingumo ministerijos atstovų komandą, kuri nuo pirmadienio vyks į įstaigas ir tęs dar liepą pradėtas konsultacijas nuteistiesiems.

Nuteistieji protestuoja dėl nuo antradienio įsigaliojusio draudimo rūkyti uždaro tipo kamerose bei nuo kitų metų įsigaliosiančio draudimo rūkyti įkalinimo įstaigų ligoninių stacionaruose ir pataisos įstaigų sveikatos priežiūros tarnybų antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros padaliniuose. Šie pakeitimai numatyti Seimo priimtose Bausmių vykdymo kodekso pataisose.

Kaliniai nevalgo valdiško maisto, tačiau neatsisakė savo įsigyjamo maisto.

Nuo rugsėjo įsigaliojo tik draudimas rūkyti uždarose kamerose, tuo metu likę pakeitimai bus aktualūs nuo kitų metų balandžio 1-osios. Tuomet dabar esantys dviejų dienų ilgalaikiai pasimatymai sutrumpės iki paros, tačiau vietoj keturių per metus bus numatomi šeši tokie susitikimai. Su vaikais nuteistieji galės pasimatyti per trumpalaikius pasimatymus.

Taip pat kitąmet įsigalios ribojimas įsigyti kai kiuriuos maisto produktus - pavyzdžiui, lengvai rūgstančius gaminius, mieles, nes iš jų kaliniai gamindavosi svaigalus.

Nuo kitų metų balandžio 1-osios bus keičiamos ir apsipirkimo įkalinimo įstaigų parduotuvėse sąlygos: paprastoji įkalintųjų grupė galės išleisti 114 eurų, lengvoji - 150, o prasižengusiųjų drausminė grupė - 72 eurus per mėnesį. Į šias sumas nebus įskaičiuojamos būtinosios higienos prekės, būtini elektros prietaisai, raštinės prekės.

Nuo antradienio įsigaliojo ir kai kurios lengvatos nuteistiesiems, pavyzdžiui, galimybė likus pusei metų iki lygtinio paleidimo persikelti į pusiaukelės namus, kur galės gyventi, dirbti, mokytis ir į namus grįžti tik nakvynei. Tokie pusiaukelės namai jau įrengiami Pravieniškėse, Marijampolėje bei Alytuje, kol kas dar neapsispręsta dėl jų vietos Vilniuje.

Taip pat nuo rugsėjo 1-osios kaliniai gali gauti reikmenų susirašinėjimui, kurie buvo draudžiami, atsiranda galimybė gauti asmeninę patalynę siuntiniuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jara

jara portretas
kokia valstybe,tokie ir istatymai

Anonimas

Anonimas portretas
Kodėl skleidžiat neteisinga informacija remdamiesi pareigunu žodžiais o nepatikrinat teisingu faktu kad nuteistieji tikrai nevalgo nei valdiško nė savo maisto.Kokie jus žurnalistai...?

virga

virga portretas
Kodėl jus visur kalbat vien apie rukyma juk jie streikuoja ir dėl ilgalaikiu pasimatymu su brangiauseis žmonėm-vaikais tėvais ir tt
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių