Quantcast

Premjeras remia siūlymą didinti finansavimą gynybai

  • Teksto dydis:

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis remia parlamentarų siūlymą į partijų susitarimą įrašyti nuostatą, kad Lietuvos finansavimas krašto apsaugai 2020 metais pasiektų 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Siūlymas atnaujinti partijų susitarimą yra labai reikšmingas ir yra svarbi žinia mūsų partneriams užsienyje, kad Lietuva tikrai atsakingai ir rimtai yra pasiruošusi savo šalies gynybai ir yra rimtas ir patikimas partneris, kalbant apie kolektyvinio saugumo rėmus“, - žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė S.Skvernelis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas antradienį nusprendė, kad reikia atnaujinti parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos į jį įrašant, kad 2020 metais finansavimas gynybai turėtų siekti 2,5 proc. BVP.

Pasak komiteto pirmininko „valstiečio“ Vytauto Bako, atnaujintą dokumentą reikėtų pasirašyti šiemet.

Seimo pirmininkas trečiadienį viešai sukritikavo siūlymą skirti 2,5 proc. BVP gynybai: „Manau, kad siūlyti 2,5 procento gali tik tas žmogus, kuris negalvoja dalyvauti Vyriausybėje, kur reikės skirti 2,5 procento“, - Žinių radijui sakė V.Pranckietis.

Jis priminė, jog šiuo metu valdantieji yra įsipareigoję 2018-ųjų metų biudžete numatyti 2 proc. nuo BVP, tačiau kartu pabrėžė, jog tai yra „minimali riba“. Parlamento vadovo patarėja Dalia Vencevičienė vėliau patikslino, kad Seimo vadovas nemano, jog nuo 2020-aisiais gynybos finansavimas negalėtų pasiekti 2,5 proc. BVP ir „palaiko poziciją už pagrįstą lėšų skyrimą gynybai ir saugumui“. Anot jos, V.Pranckietis pabrėžia, kad tai turėtų būti ne atskirų parlamentarų ar Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymas, bet pasiekta bendru partijų sutarimu.

2014 metais pasirašydamos susitarimą partijos sutarė kasmet didinti finansavimą krašto apsaugai, kad jis ilgainiui sudarytų 2 proc. BVP. Dabartinė Vyriausybė įsipareigojo 2 proc. BVP pasiekti 2018 metais.

Šiemet išlaidos krašto apsaugai Lietuvoje siekia 1,8 proc. BVP.

Didesnio finansavimo reikia visuotiniam šaukimui

Didesnio gynybos finansavimo reikia kibernetiniam saugumui užtikrinti ir pasirengti visuotiniam šaukimui, sako parlamentaras V. Bakas. Jo vadovaujamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pasiūlė partijoms susitarti 2020 metais gynybai skirti 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Lietuva ilgą laiką nevykdė įsipareigojimų, tų vadinamų 2 proc. (...) ir mes čia turime nemažai namų darbų atsižvelgiant į tuos naujus iššūkius, kurie yra pradedant nuo infrastruktūros, poligonų įrengimo, baigiant kibernetinėmis grėsmėmis, žvalgybos stiprinimu, informacinės erdvės apsauga, propaganda“, - BNS trečiadienį sakė V.Bakas.

„Tam, kad būtų įgyvendinta visuotinio šaukimo idėja, reikalingi žmogiškieji ištekliai, infrastruktūra, ginkluotė“, - kalbėjo jis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas antradienį nusprendė, kad reikia atnaujinti parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos į jį įrašant, kad 2020 metais finansavimas gynybai turėtų siekti 2,5 proc. BVP.

V.Bako teigimu, didindama finansavimą gynybai Lietuva siųstų ir žinutę sąjungininkams, kad „įsipareigojimams ir savo žmonių saugumui dėmesys yra tvirtas“.

„Jeigu Seimas iš tikrųjų nori būti tuo politikos lyderiu ir susigrąžinti pasitikėjimą, tai iš tiesų yra labai gera proga parodyti tą lyderystę, kalbant apie žmonių saugumą“, - sakė Seimo narys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
gal ir premierą nkvd utėlės užpuolė,todėl užsimanė gintis,bet bijau,nuo tų ginybų didelės sumos ir į kešenres sukrinta

tai

tai portretas
pirmiausiai sumokek pensija kuria zadejot 20e gal kaikas ir gavo bet 12e tai pasityciojimas ir kas blogiausia kad bandoma pensinikus supriesinti su sm. verslininkais ju sakaita moketi paliekant apsivogusi /elita/ su visais komunistiniais kapitalistais ramybeje ir tai daroma ko gero samoningai del savo ir aplinkiniu ramybes o gal ir bendrininkavimo? kas zino juk visko buna nes gyvenam ne tarp sventu o savanaudziu irkitokiu kuriuos pamatome tik kam nors atsitikus
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių