Quantcast

Politologė: Liberalų sąjūdžiui reikia stipraus lyderio krizei išspręsti

Remigijaus Šimašius sprendimas trauktis iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų neturėtų pakenkti visuomenės požiūriui į partiją, tačiau naujas stiprus lyderis reikalingas tam, kad išspręstų partijos viduje kylančią krizę, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė.

„Lyderis reikalingesnis ne tiek išorėje, kiek viduje, nes išorės, rinkėjų akyse, partija nesisieja su vienu žmogumi labai ryškiai, – BNS sakė politologė. – Tai nėra vieno lyderio partija, tad šiuo atveju jiems tai gal ir į naudą, jie gali turėti atviras rankas kažką keisti, bet akivaizdu, kad viduje reikia lyderio.“

Pasak jos, šiuo metu Liberalų sąjūdis atrodo pakrikęs ir dar nežino, kaip reaguoti į pastaruoju metu besitęsiančius sunkumus, o R. Šimašius dėl nesėkmių, susijusių su Vilniaus valdymu, nebėra tas lyderis, kuris galėtų partijos narius suvienyti.

„Bendrai suvokiama, kad R. Šimašius nebėra tas žmogus, kuris galėtų ištempti Liberalų sąjūdį vien dėl to, kad buvimas Vilniaus meru jam nėra sėkmingas. (...) Vietoje to, kad tai būtų lyg savotiškas tramplinas į aukštesnį statusą, kaip kad nutiko, pavyzdžiui, Rolandui Paksui, tai vyksta priešingai – kuo toliau, tuo prasčiau atrodo vadovavimas Vilniui ir toks perspektyvaus politiko įvaizdis, buvęs prieš keletą metų, dabar jau gerokai prigesęs“, – kalbėjo profesorė.

Bendrai suvokiama, kad R. Šimašius nebėra tas žmogus, kuris galėtų ištempti Liberalų sąjūdį vien dėl to, kad buvimas Vilniaus meru jam nėra sėkmingas.

„Akivaizdžiai matosi, kad pati partija yra šiek tiek pakrikusi ir nesugalvoja, kaip reaguoti į naujus įvykius ir tai, matyt, ir yra blogiausia: nebežinoma, kaip elgtis“, – sakė ji.

Pasak A. Ramonaitės, Liberalų sąjūdis neturi ištikimų, partijai lojalių rinkėjų, todėl jų situacija yra gana trapi, tačiau Liberalų sąjūdžio atstovaujamoms vertybėms esanti niša Lietuvos partinėje sistemoje gali padėti išsaugoti palaikymą nepaisant sudėtingo periodo.

Apie sprendimą trauktis R. Šimašius pranešė po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį konstatavo, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė įstatymą dėl praėjusių metų Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Komisija nusprendė, kad per 2016 metų rinkimus Liberalų sąjūdis pažeisdamas įstatymą gavo nepiniginę auką iš juridinio asmens – buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto mokymus.

Tačiau dar iki VRK priimant sprendimą ketvirtadienį trys R. Šimašiaus pavaduotojai partijoje europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo narys Vitalijus Gailius bei Marcijonas Urmonas pareiškė pasitraukiantys iš pareigų. R. Šimašius užsimena, jog būtent tai nulėmė jo sprendimą trauktis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

zigmas

zigmas portretas
Taigi tas pats geriausias partijos vadas iki kol nereikės prisiimti atsakomybę už politinius sprendimus .Tai tas Gentvilas kai buvo balsuojama už okupacinės karuomenės išvedimą iš Lietuvos tai šis patrijotas susigūžė kampe seimo salėje ir nebalsavo vadinasi jis bailys nepatikimas Lietuvos žmogus o tuo labiau parlamentaras na sakoma kai nėra šuns tai ir su kate galima siundyti

Anonimas

Anonimas portretas
norite turėti pastovius rinkėjus tai reikia kažką gero nuveikti rinkėjų naudai esant seime sumažinkite seimo narių skaičių,patys imkite tik vidutinę Lietuvos algą be papildomų išmokų, jokių korupcijos apraiškų sąžiningas darbas kad nebūtų gėda rinkėjui pažvelgti į akis ir t.t. tada net agitacijos nereikės kitiems rinkimams būsite išrinktas pirmu numeriuku, čia patarimas visiems seimo nariams arba bent vienai partijai nes priešingu atvieju seime įsigysite priešų, nes jus trukdysite kitiems "dirbti'va taip ir sukasi užburtas ratas nuo rinkiminių pažadų iki naujų rinkiminių pažadų pažadų pažadų

Rima

Rima portretas
O KAM TAS LYDERIS? jUOLAB, KAD TOKIO IR NENUSIMATO. Apskritai, šitai partijai turi būti AMEN, nereikalinga mafijozų šutvė.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių