V. Adamkus: Pasaulio lietuvių bendruomenė toliau prasmingai telkia lietuvių tautą

 • Teksto dydis:

Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) toliau prasmingai telkia tautą, pirmadienį iškilmingame PLB posėdyje sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Buvęs šalies vadovas, sveikindamas PLB Seimą pabrėžė, kad lietuvių tauta tęsia savo istoriją, kuri pradėta rašyti daugiau nei prieš 1000 metų.

„Istoriją, kurią Vasario 16-ąją pratęsė Lietuvos Taryba, istoriją, kurią savo darbais ir pastangomis, bendravimu ir vienybe tęsėme ir tęsiame kiekvienas iš mūsų“, - kalbėjo V. Adamkus.

Pasak jo, PLB įkūrimas 1958 metais yra svarbus įvykis ne tik išeivijoje, bet ir tautos, kurios didelė dalis buvo išžudyta, išvesta į Rytus ir kitaip priversta palikti tėvynę, istorijoje.

„Pasaulio lietuvių bendruomenė saugo lietuvybę, kad ši kaip didžiausia vertybė būtų perduota ateinančioms kartoms“, - savo sveikinimo kalboje pabrėžė V. Adamkus.

Prezidentas akcentavo, kad PLB įkūrimas tai ne tik skirtingų kraštų, bet ir skirtingų lietuvių kartų bendras darbas.

„Visi buvome skirtingi, bet visi supratome - dirbome bendrą darbą ir nesiskirstėme į tuos, kurie svarbesni ir kurie mažiau svarbūs. Tik tokioje atmosferoje galėjo rastis lietuvių fondas, kurio paramą švietimui, kultūrai, lietuvybei ir šiandien su pagarba mini ne vienas tautietis“, - kalbėjo V. Adamkus.

„Man garbė būti čia su jumis, garbė prisidėti prie visų gražių žodžių, kurie valstybės dienos proga sklinda pasaulyje, visur, kur gyvena lietuviai“, - apibendrindamas savo kalbą sakė V. Adamkus.

V. Pranckietis: tokių susirinkimų gal nebūtų, jei ne didžiulis laisvės troškimas

Sveikindamas pasaulio lietuvius Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad PLB Seimo tikslas - tautinio solidarumo principu vienyti užsienyje gyvenančius lietuvius, puoselėti kalbą, kultūrą ir tradicijas, remti nepriklausomos Lietuvos valstybę.

Seimo pirmininkas pažymėjo, kad PLB yra didžiulė, pilietiška lietuvių bendruomenė, skleidžianti lietuviškas vertybes bei telkianti lietuvius visame pasaulyje.

„Jei visos 43-ijų kraštų bendruomenės pakviestų bent po 3000 savo atstovų į referendumą, balsuotų 130 tūkst. žmonių ir tai būtų didelė telkimo sėkmė“, - sveikinimo kalboje sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo pirmininko, Lietuva patyrė didžiulių iššūkių, jei ne didžiulis lietuvių laisvės troškimas, gal šiandien nebūtų tokių PLB bendruomenės susirinkimų.

„Išgyvename šimtmečio pasididžiavimą - kuriame ateitį, prisimename praeitį. Žinau, kad iki šių dienų yra išlikusių paminklų, skirtų Lietuvos Respublikos atkūrimo dešimtmečiui. Sovietmečiu esu radęs tokį nutemptą į mišką. Kaune šimtmetį pasveikino Laisvės karys - Vytis, tai buvo žmonių valia - taip kuriama tautos vienybė. Vilnius neįsileido lietuviškų šimtmečio simbolių, ir tai nebuvo gyventojų valia, jų niekas neklausė“, - apgailestavo Seimo pirmininkas.

Pasak organizatorių, PLB Seime svarstys svarbius dabarties klausimus, nustatys gaires ateities tikslams ir ties tiltus, jungiančius su Lietuva.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke priminė, kad pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas vyko prieš 60 metų. 

„Šio jubiliejinio Seimo metu turėtume susitarti dėl ateities gairių, nes pirminiai tikslai, numatyti Pasaulio lietuvių bendruomenės pamatiniuose dokumentuose, jau pasiekti - Lietuva nepriklausoma, sėkmingai integravosi į Europos ir transatlantines struktūras, patikimai saugoma NATO. Tačiau tai nereiškia, kad viskas padaryta ir galime sudėti rankas. Tautiečiai išsibarstę po pasaulį, Lietuva susiduria su demografinėmis problemomis, todėl Pasaulio lietuvių bendruomenė privalo nukreipti savo veiklas į naujų iššūkių sprendimus. Juos identifikuoti ir rasti būdų ir kelių jiems spręsti. Bene svarbiausias darbas, kuris laukia artimiausioje ateityje - referendumas dėl pilietybės išlaikymo ir būsimi 2019 Pasaulio lietuvių metai“, - sako Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė D. Henke.

Liepos 9-11 dienomis vyksta PLB XVI Seimas. Seime posėdžiauja PLB nariai iš 35 šalių.

Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas yra aukščiausias šios bendruomenės valdymo organas, į kurį tradiciškai kraštų rinkti atstovai renkasi kas 3 metus. Posėdžių metu renkamas naujas Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas ir valdyba, tobulinami organizacijos veiklą grindžiantys dokumentai bei priimamos ateities veiklas apibrėžiančios rezoliucijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

vytautas

vytautas portretas
„Visi buvome skirtingi, bet visi supratome - dirbome bendrą darbą ir nesiskirstėme į tuos, kurie svarbesni ir kurie mažiau svarbūs. VIENI Į MIŠKUS IŠĖJO KOVOTI UŽ LIETUVA,O KITI LABAI SVARBŪS,AUKSĄ SUSIRINKĘ Į VAKARUS PAPĖGO IR PER RADIJA PLĖŠĖSI,KAD VYRAI JŪS KOVOKIT.KADA TAUTA LAISVĘ IŠKOVOJO,TAI TIE ATŠVAŽIAVĘ SAVE KILDINO KOKIE DIDVYRIAI.VIENO NET TAPKĖS LIETUVOJE GYVENO,TAI JIS BUVO SUPER BEGLYS.

LIETUVOS DIDŽIOJI KARALYSTĖ LDK

LIETUVOS DIDŽIOJI KARALYSTĖ   LDK portretas
Atėjo laikas lietuviams išsirink karalių, Kiek galima ant pinigų į svetimus žiūrėt. Ar atveš popiežius karūną, Kurią saugo Vatikanas, nuo Vytauto Didžiojo laikų..

...

... portretas
Dar niekas nepardavinėja a'Damkaus vardo tapkių?..
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių