P. Urbšys gali dalyvauti Panevėžio miesto mero rinkimuose

Seimo narys Povilas Urbšys gali dalyvauti Panevėžio miesto mero rinkimuose.

Šiuo metu miestui vadovauja su visuomeniniu rinkimų komitetu „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ meru išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas. Jis P. Urbšio ketinimus vertina kaip bendražygio „šūvį į nugarą“ ir bandymą nesėkmingą veikimą Seime pakeisti į stabilesnes pareigas mero kėdėje.

Anot P. Urbšio, visuomeniniam judėjimui jis pasiūlė įvertinti du galimus būsimų savivaldos rinkimų scenarijus: vienu atveju sąrašą į rinkimus vestų dabartinis meras, kitu – jis pats.

„Judėjimui pasiūliau nagrinėti du variantus: vienas, kaip yra, su esamu meru turime komandą, kitas variantas, jeigu sąrašą vedu aš“, – BNS sakė P. Urbšys.

Anot jo, judėjimas dėl kandidato į merus apsispręs rudenį.

„Galutinai kaip judėjimas mes apsispręsime rudenį, kurį variantą renkamės – ar tai bus ta komanda, kurią veda dabartinis meras, ar ji atsinaujina, sakykime, mano asmeny“, – teigė P. Urbšys.

P. Urbšio vardo sąrašą savivaldos rinkimuose vedęs R. M. Račkauskas tokį Seimo nario sprendimą vertina kaip „tam tikrą šūvį į nugarą“.

„Aš tai vertinu kaip savotiškai neprognozuojamą elgesį judėjimo lyderio ir tam tikrą šūvį į nugarą. Nesidaro tokie dalykai, kai kažkas vyksta už nugaros, o po to vos ne paskutinis išgirsti, prieš porą savaičių viskas kitaip buvo matoma“, – BNS sakė Panevėžio meras.

Alternatyvų variantą P. Urbšys sako pasiūlęs norėdamas „išjudinti miesto valdžią, kad neužmigtų ant laurų“, bei pradėti diskusiją, kurios metu Panevėžio valdžia įvertintų savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

„Taip galėsime geriau pasiruošti rinkimams“, – tvirtino parlamentaras.

„Yra nemažai padaryta, kad būtų išjudintos įsisenėjusios miesto problemos, tvarkymo darbai yra pajudėję, bet reikia pripažinti, savivalda netapo atviresne žmonėms ir kai kuriais atvejais savivaldybė netapo dėmesingesnė žmonėms“, – kalbėjo Seimo narys.

R. M. Račkauskas savo ruožtu kelia kitą versiją: „Man buvo išsakyta tokia pozicija, žmogus nebemato Seime galimybės dirbti, jis tiesiog nutarė dezertyruoti iš Seimo, į kurį mes buvom jį delegavę, ir bandyti laimę čia mieste“.

Jis taip pat patvirtino kandidatuosiantis į merus kituose rinkimuose 2019 metais. „Aš niekur nesiblaškau“, – sakė Panevėžio politikas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai Seime šiuo metu priklausantis P. Urbšys parlamento rinkimuose kandidatavo savarankiškai ir buvo išrinktas Panevėžio miesto dalį apimančioje Vakarinėje apygardoje.

Parlamentaras sako nematantis konflikto, kad pergalės mero rinkimuose atveju tektų atsisakyti mandato, o apygardoje tektų rengti naujus rinkimus.

„Aš esu judėjimo „Kartu“ įkūrėjas, to judėjimo tikslai yra savivaldos, bendruomeninio veikimo stiprinimas, šiuo atveju logiška, kad aš atsakau už miesto valdžią. Aš asmeninės atsakomybės niekada nevengiau, savo apsisprendimu tą ir demonstruoju, jei reikia, tą asmeninę atsakomybę aš galiu prisiimti už miestą“, – sakė P. Urbšys.

P. Urbšys Seime priklauso valdančiajai Valstiečių ir žaliųjų frakcijai, tačiau nėra šios partijos narys. Pastaruoju metu P. Urbšys sulaukė aštrios „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kritikos dėl parlamentaro pasisakymų „valstiečių“ atžvilgiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anė

Anė portretas
Šitas dėl minutės šlovės parduos bet ką. Jo draugas Matelis pardavė Karbauskį, o pats Urbšys pardavė savo senus draugus.

untokas

untokas portretas
URBŠĮ,---norint ką padaryti , būtina ŽINOTI savo galimybes,--------iš paskutinių tavo darbo metų SEIME, matosi ,kad ne visuomet ĮVERTINI, ar GEBĖSI padaryti tai ką nori?---ir neretai papuoli į AKLAVIETĘ iš kurios, be triukšmo NEGEBI išeiti==tai didelis ASMENYBĖS trūkumas-- TYLI laikysena būtų PRANAŠESNĖ-- už tai kas VYKSTA dabar.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių