Quantcast

Pasaulio kiokušin čempionė M. Čiuplytė: meilėje ir kovoje viskas leistina

  • Teksto dydis:

„Reikia padaryti 55 atsispaudimus ant krumplių, 100 pritūpimų su šuoliukais, aibę atsilenkimų, prisitraukimų... Vaikinams dar daugiau“, – su šypsena lyg prieskonius recepte vardija du kartus pasaulio bei šešis kartus Europos kiokušin karatė čempionė Margarita Čiuplytė.

Šį šeštadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris“ ši simpatiška mergina papasakos apie „virtuvę“, kurioje gimsta pasaulio karatė čempionės bei atskleis paslaptį, ar lietuviai gali tikėtis naujų medalių iš karatė sporto atstovų Tokijo olimpinėse žaidynėse 2020-aisiais.

Reikia atlaikyti ir iki 30 kovų

„Karatė juodas diržas – tik vienas iš etapų. Po jo laukia dar dešimt diržų, vadinamų danais, kurie yra jau meistriškumo lygiai. Šiuo metu pati turiu trečią daną ir dažnai pagalvoju apie ketvirtą“, – prisipažįsta Margarita.

Žinoma, siekti diržų nėra lengva. „Be kas kartą vis didėjančio fizinio krūvio reikia nepriekaištingai atlikti smūgių techniką, kovą su nematomu priešininku (vadinamą kata) ir iš eilės kovoti su keliolika ar keliasdešimt priešininkų. Varžybos su diržais tiesiogiai nesusijusios – tai jau daroma dėl medalių“, – patikslina Margarita.

Traumų tikimybė

Buvo sutrenktas sąnarys, sunkiose varžybose pakankamai sutraumuota koja, atsiranda mėlynių. Bet tam nebūtinai reikia karatė.

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, ar ši sporto šaka labai pavojinga, Margarita pateikia puikų pavyzdį: „Iš esmės tai nėra pavojingiau nei kitos sporto šakos, kuriose galimas kontaktas su priešininku, pavyzdžiui, krepšinis ar futbolas. Sakyčiau, kartais jose traumos tikimybė netgi didesnė, nes daug judesių yra spontaniški, neapskaičiuoti, o karatė tu labai daug galvoji apie kiekvieną kontaktą, kuris įvyks“.

Pati Margarita taip pat nėra patyrusi labai rimtų traumų: „Na, žinoma, buvo sutrenktas sąnarys, sunkiose varžybose pakankamai sutraumuota koja, atsiranda mėlynių. Bet tam nebūtinai reikia karatė, štai ir tinklinį žaisdama sugebėjau iš kamuolio neblogą mėlynę gauti“, – šypsosi iš pirmo žvilgsnio trapi ir švelni pašnekovė.

Lietuviai – tarp kiokušin karatė lyderių

Kiokušin karatė – labai populiarus karatė stilius, kuriame pergales skina ne tik Lietuvos merginos, bet ir vyrai. Įtraukus karatė į artėjančią Tokijo olimpiadą, daugelis subruzdo: „Ar parveš daugiau medalių Lietuvai ir karatistai?“. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ pašnekovė Margarita į galimybę žiūri dar atsargiai: „Kiokušin karatė sportininkai iš Lietuvos tikrai lyderiai, tačiau neaišku, kaip pasikeis taisyklės mūsų sportuojamą karatė pritaikius olimpiniams standartams“, – svarsto mergina, kuri pati taip pat treniruoja jaunuosius sportininkus.

„Ar suvalkiečiai gaili ir smūgių?“ – iš Marijampolės kilusios sportininkės klausė laidos vedėja Kristina Rimienė. „Kaip sakoma: meilėje ir kovoje viskas leistina. Todėl negailiu“, – juokiasi čempionė ir priduria, kad užlipusi ant tatamio nusiteikdavo iš ten išeiti, kad ir leisgyvė, bet su medaliu ant kaklo.

Kaip tapti pasaulio čempione, kokia dar sėkmės formulė motyvuoja Margaritą bei iš kur kilusi ir užsispyrimo semiasi kita laidos pašnekovė Jurga Šeduikytė – šeštadienį 9.30 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“ per TV3.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių