Quantcast

Festivalyje „Devilstone“ – nuo rokenrolo iki ekstremalaus metalo

  • Teksto dydis:

Festivalyje „Devilstone“ šiemet skambės ypač daug įvairios muzikos: nuo užvedančio rokenrolo iki svajingo post-punk, indie roko, nuo kontrastingo progresyvo iki ekstremalaus metalo, tad prie trijų gyvos muzikos scenų prieglobstį ras pačios įvairiausios muzikos mylėtojai. Bene optimalus skaičius – 36 kolektyvai – būtent tiek atlikėjų per tris dienas iš esmės ir neskubotai atskleis ryškiausias savo spalvas.

Liepos 16 – 19 dienomis Anykščiuose, Dainuvos slėnyje vyksiantis festivalis per savo istoriją yra užsitarnavęs vieno vertingiausių alternatyvios muzikos renginių Baltijos šalyse statusą. Šiemet „Devilstone“ daro kaip niekada stiprų posūkį link muzikinės įvairovės. „Vakarų“ scena, iki šiol labiausiai garsėjusi kaip pačios sunkiausios ir galingiausios kūrybos platforma, šiemet pateiks ir subtilesnių, melodingų garsų. Geriausiu laiku kaip svarbiausia grupė čia išsiskirs legendiniai, melancholiškieji švedai „Katatonia“. Savo magišką kūrybą čia taip pat pristatys ir tautiečiams
„Sólstafir“ į nugarą kvėpuojantys islandai „Kontinuum“.

Post-punk – žanras, nuo kurio neatsiejama šiemetinio „Devilstone“ dvasia. Taip sakyti galima jau vien dėl unikaliųjų „Motorama“ iš Rusijos. Post rokas – dar vienas intelektualios muzikos stilius – taip pat nenuvils nei gyliu, nei apimtimi. Čia galima kalbėti ir apie subtiliai dramatiškus britus „Maybeshewill“, ir latvius „Omerta“. Nuo vintažinio garage iki ugnine energija besispjaudančio stoner roko, renginio roko diapazone taip pat iškyla tokie garbingi vardai kaip „Stoned Jesus“, „Greenleaf“, „Tombstones“, „Radio Moscow“, „Planet Of Zeus“, „The Vintage Caravan“, „The Stubs“. Su tokia sudėtimi „Devilstone“ pretenduoja tapti geriausią roko muzikos komplektaciją siūlančiu festivaliu Baltijos regione.

Kaip visuomet savo pozicijų festivalyje neužleidžia ir sunkioji muzika. Ją bene ryškiausiai reprezentuoja festivalio žvaigždės – klasikinės švedų juodojo metalo muzikos veteranai „Marduk“. Į tamsiausias gelmes taip pat panardins death, thrash, heavy metalo kūrėjai „Kataklysm“, „Suicidal Angels“, „Striker“, „The Moth Gatherer“, „Lost Society“ ir kiti.

Nors didžiąją dalį festivalio atlikėjų sudaro grupės iš užsienio šalių, garbinga pakyla suteikiama ir rinktiniams bei patiems originaliausiems lietuvių atlikėjams. Tarp jų – ir puikiai pažįstami, ir ne taip plačiai žinomi, tačiau dėmesio ne mažiau verti vardai, tokie kaip „Faršas“, „Au-Dessus“, „Sraigės Efektas“, „Fashion Games“ ar „No Real Pioneers“.

Keturių scenų festivalis siūlo ne tik koncertus ir naktinius vakarėlius, bet ir plačią unikalių veiklų programą. Publika bus įtraukta į kitas veiklas, menines ir muzikines dirbtuves, konkursus ir pramogas, apie kurias išsamiai bus paskelbta vėliau.

Liko mažiau nei trys savaitės, kol pačiame liepos įkarštyje prasidės įsimintinas keturių dienų savaitgalis po atviru dangumi, suteikiantis 36 ir daugiau priežasčių traukti tiesiai į Anykščius. „Devilstone“ skelbia koncertų tvarkaraštį dienomis.

Ketvirtadienis, liepos 16 d.

Stormgrey

Pyro Trees (Latvija)

Dust Bolt (Vokietija)

Stoned Jesus (Ukraina)

Marduk (Švedija)

Penktadienis, liepos 17 d.

Phrenetix

Fashion Games

Non-Playable Character

Hellhookah

Art Of Keeping Secret (Latvija)

Omerta (Latvija)

Au-Dessus (debiutinio albumo „Au-Dessus“ premjera)

Suicidal Angels (Graikija)

Striker (Kanada)

Katatonia (Švedija)

Goresoerd (Estija)

The Stubs (Lenkija)

Belzebong (Lenkija)

Greenleaf (Švedija)

Planet Of Zeus (Graikija)

Förtress (Vokietija)

Šeštadienis, liepos 18 d.

Nrcssst (debiutinio albumo „Schizophrenic Ar“ premjera)

Sraigės Efektas (debiutinio albumo „Monotonijos anatomija“ premjera)

Faršas

The Chillibows

No Real Pioneers

Eschatos (Latvija)

The Moth Gatherer (Švedija)

Kontinuum (Islandija)

Lost Society (Suomija)

Kataklysm (Kanada)

Tombstones (Norvegija)

Radio Moscow (JAV)

Maybeshewill (Anglija)

Motorama (Rusija)

The Vintage Caravan (Islandija)


Video:

 

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių