Šiuolaikiniai kondicionieriai – ir gaivi vėsa, ir jauki šiluma

Tvankiomis vasaros dienomis, kai atviri langai į namus įleidžia tik dar daugiau perteklinės šilumos, kondicionieriai yra tikras išsigelbėjimas. Šiuolaikiniai vėsinimo įrenginiai jau nėra tik šiltojo sezono prekė. Jie naudingi ir tada, kai orai atvėsta, nes gali būti namų šilumos šaltiniu.

Brolis visus metus

Mūsų tautosakoje yra tokia mįslė: žiemą brolis, vasarą molis. Taip bylota apie krosnį, be kurios žiemą būtų pražūtis, bet vasarą ji tampa moliniu gremėzdu. Šiais laikais naudojama šildymo sistema oras-oras, yra brolis visus metus. Žiemą šildęs namus šilumos siurblys vasarą puikiausiai tarnauja kaip vėsinimo įrenginys.

"Visi šiuolaikiniai kondicionieriai pritaikyti tiek šildyti, tiek vėsinti namus. Tik reikia įvertinti, ar vėsiuoju periodu jis bus pagrindinis šilumos šaltinis, ar pagalbinis", – teigia Namų idėjų centre įsikūrusios įmonės "Vilpra" prekių grupės vadovas Emilis Stankevičius.

Sistema oras-oras, palyginti su oras-vanduo, yra pigesnė dėl mažesnių įrengimo sąnaudų, todėl nemažai žmonių renkasi pirmąjį variantą. Ši sistema patraukli tuo, kad ją galima derinti su jau esamais kitokiais šilumos šaltiniais. Šį variantą dažniau renkasi tie, kuriems svarbiau karštomis dienomis turėti gaivias patalpas.

Pagal poreikius

Kondicionierių įvairovė – didelė, tad rinktis reikia atsakingai, kad išleisti pinigai duotų didžiausią naudą ir atitiktų individualius poreikius.

Paprastai kondicionieriai grupuojami pagal nominalią galią. Ji taikoma tiek vėsinti, tiek šildyti. Gamintojai siūlo nuo 2,5 iki 7 kW nominalios galios įrenginius. 10 kv. m ploto patalpai atvėsinti arba sušildyti reikia 1 kW. Atsižvelgiama, koks kambarių aukštis, langų dydis, kur yra virtuvė, kiek dažnai naudojama orkaitė, kuri kaitina orą ir pan.

Tiems, kurie ketina kondicionierių naudoti žiemą kaip pagrindinį šildymo šaltinį, patartina rinktis modelius, kurie efektyviai sušildo patalpas, kai lauke 30 laipsnių šalčio. Kiti modeliai šiluma aprūpina, kai už lango iki 15 laipsnių šalčio, taigi po šiltojo sezono irgi tam tikrą laiką gali būti pagalbine šildymo priemone.

Išmaniosios programos

Prieš daugiau kaip dešimtmetį kondicionieriai veikė paprastu "įjungimo-išjungimo" režimu, kai kompresorius veikia arba neveikia, o dabartiniai gali moduliuoti savo galią. Tokiu būdu taupoma energija ir palaikoma stabilesnė temperatūra.

Šiais laikais visi kondicionieriai turi kintančius režimus. Jeigu nustatėte, kad patalpa neatvėstų žemiau pageidaujamos temperatūros, prietaisas pats išsijungs, kai to reikės, ir vėl pradės veikti pradėjus patalpai šilti. Tokiu būdu automatiškai užtikrinama stabili temperatūra. Dėl to kondicionieriai praverčia ir šaltuoju metų laiku ten, kur negyvenama nuolat, būtina palaikyti minimalią teigiamą temperatūrą.

Visi šiuolaikiniai kondicionieriai turi "Wi Fi" funkciją, todėl gali būti valdomi telefonu iš bet kurios pasaulio vietos.

Minimalios šilumos palaikymo funkcija "+8" yra kompanijos "Gree" kondicionieriuose. Ši funkcija naudinga ir išvykus iš namų ilgesniam laikui. "Gree" kondicionieriai dar turi funkciją "I feel". Ji vėsina arba šildo tą erdvę, kur padėsite valdymo pultelį. Tai naudinga, jei neketinate vėsinti ar šildyti visos patalpos, o norite komforto tik numatytoje patalpos vietoje. "Toshiba" kondicionieriai išsiskiria unikalia židinio funkcija – gali būti lokalus šilumos šaltinis, kuris teikia namams jaukumo vėsiomis dienomis.

Visi šiuolaikiniai kondicionieriai turi "Wi-Fi" funkciją, todėl gali būti valdomi telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Tarkim, galima nurodyti kondicionieriui nustatyti norimą temperatūrą prieš grįžtant į namus, kai iki tol jis buvo budėjimo režimo. Savo telefone galite matyti, ar prietaisas veikia be sutrikimų, stebėti kitus rodiklius.

Gaminių įvairovė

Dažniausiai pirkėjai renkasi kabinamus ant sienos kondicionierius. Išorinė jo dalis taip pat kabinama ant fasado arba pastatomi ant aukštų kojelių šalia sienos. Komercinėse patalpose neretai renkamasi kasetinius, montuojamus į lubas, kanalinius kondicionierius.

Kai kurie žmonės kanalinius kondicionierius montuoja ir privačiuose namuose, tada patalpose nesimato jokių prietaisų, bet gaunamas vėdinimas arba šildymas visuose kambariuose. Tačiau dėl daug didesnių investicijų privačiuose būstuose tokios sistemos nėra dažnos.

Rečiau renkamasi ir mobiliuosius kondicionierius. Jie patogūs tuo, kad nereikia montuoti, bet užima daugiau vietos, o efektyvumas mažesnis, nes reikia išvesti pro langą žarną, o tada į vėsinamą patalpą vėl patenka šiltas oras.

Užtat populiarūs kondicionieriai su "multi-split" sistema. Ji gali būti pritaikoma daugeliui įprastų pakabinamų įrenginių. Tokiu atveju viena išorinė dalis gali tiekti atvėsintą arba pašildytą orą į du ar daugiau vidinių dalių. Tokia sistema patogi tuo, kad fasadas neapkraunamas keliomis išorinėmis dalimis. Tiesa, būna situacijų, kai šiaurinėje namo pusėje esantis žmogus nori gauti šilumos, o pietinėje, kai šviečianti pro langus saulė prikaitina kambarį, atvirkščiai – vėsumos. Su viena išorine dalimi dviejų funkcijų naudoti neįmanoma. Tada geriau montuoti dvi išorines dalis.

Reikalinga priežiūra

Vienas didžiausių oras-oras šilumos siurblių pranašumų yra tai, kad pastate nereikia įrengti atskiros šildymo sistemos – radiatorių ar šilto oro tiekimo kanalų, nereikia jokių griovimo darbų. Tereikia išgręžti nedideles skyles sienoje vidinėms ir išorinėms dalims sujungti. Šiuos darbus reikia patikėti savo srities profesionalams, kad prietaisai funkcionuotų nepriekaištingai.

Įsigijus kondicionierių, reikia atlikti profilaktinius darbus: išvalyti susikaupusias apnašas nuo filtrų, kitas dalis, dezinfekuoti kondensato latakus. Geriausia tai daryti pavasarį ir rudenį.

Tinkamai prižiūrimi kondicionieriai tarnauja ilgai ir teikia dvejopą – vėsinimo ir šildymo – naudą. Juo labiau kad šiuolaikiniai gaminiai yra taupūs, tylūs, džiugina įvairiais vėsinimo ar šildymo režimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

jjjj

jjjj portretas
joo liuks, tik su protu reikia naudoti- man tai būtinybė , nes netoleruoju tvankumos ir šilumos
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žaliosios kambarių puošmenos: idėjos namams
  Žaliosios kambarių puošmenos: idėjos namams

  Ar galite įsivaizduoti jaukius namus be kambarinių augalų? Kad ir koks jūsų būstas – didelis ar mažas, erdvus ar ankštas, modernaus ar klasikinio interjero – natūrali žaluma jame tikrai derės. "Žalioji oazė namams suteikia i...

 • Namai su polėkiu – kaip bekraštis dangus
  Namai su polėkiu – kaip bekraštis dangus

  Ar įmanoma gyventi patogiai ir stilingai vos 21,7 kv. m ploto bute? Taip, jeigu jis yra lofto tipo ir jame galima įrengti antresolę, kurioje telpa miegamasis. Tam užtenka ir 6,6 kv. m. Kaip tik tokį būstą sostinės Naujamiesčio rajone teko projektuoti ...

  3
 • Bėgantiems nuo šalčio gelbsti tiek vilna, tiek linas
  Bėgantiems nuo šalčio gelbsti tiek vilna, tiek linas

  Vėstant orams paprastai griebiamės visų įmanomų šildymosi būdų – renkamės šiltesnius audinius, sluoksniuojame drabužius, o pasyviam poilsiui namuose išsitraukiame pledus. Tačiau kaip išsirinkti audinį, kuris būtų ...

 • Tapetai – perversmas be jokių įsipareigojimų: naujausios tendencijos
  Tapetai – perversmas be jokių įsipareigojimų: naujausios tendencijos

  Buvo metas, kai tapetai laikyti senamadiškais ir atgyvenusiais. Toks požiūris jau senokai pasikeitęs. Šiandien tapetai yra viena paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų interjero atnaujinimo priemonių. Jie nepakeičiami ir tada, kai trūks...

 • Sofa – namų karalienė: naujausios tendencijos ir išradimai
  Sofa – namų karalienė: naujausios tendencijos ir išradimai

  Ko gero, tai svarbiausias baldas namuose. Jis pirmiausia krenta į akis, daug pasako apie šeimininkų skonį, pomėgius ir gyvenimo būdą. Laikui bėgant keičiasi ne tik sofų dizainas, medžiagos, bet ir funkcijos. Šiandien didžiulė sofa vis...

 • Namams – praktiškos ir originalios detalės iš šakų
  Namams – praktiškos ir originalios detalės iš šakų

  Tereikia šiek tiek įkvėpimo, ir po kojomis gulinti bet kokio medžio šaka ar net plonutė šakelė įkvėps puikiems sumanymams, kurie nuspalvins namų buitį ir sukurs išskirtinį interjerą. ...

  2
 • Interjero akcentas: vienas, bet ne vienišas
  Interjero akcentas: vienas, bet ne vienišas

  Rudenį, kai dienos ima trumpėti, orai vėsti, namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Kyla noras ką nors juose pakeisti ar patobulinti, kad būtų jaukiau, smagiau. Tokiu atveju, kai norisi atsinaujinti, tačiau neplanuojate didelio remonto, gali padėti i...

  1
 • Ko reikia, kad šiuolaikiškoje virtuvėje pasijustumėte profesionalu?
  Ko reikia, kad šiuolaikiškoje virtuvėje pasijustumėte profesionalu?

  Atrodo, paprastų virtuvės prietaisų greitai nebeliks. Nebereikia nė piršto pajudinti, kad jie veiktų – jau įmanoma juos įjungti  balsu, prisilietimu ar per atstumą. Įvairūs jutikliai ir programos, sujungiančios techniką su mobilia...

 • Piešiame lapais: kaip pasigaminti paveikslus ar atvirukus
  Piešiame lapais: kaip pasigaminti paveikslus ar atvirukus

  Ruduo medžių ir krūmų lapus ištapė gražiausiomis spalvomis. Vaikščiodami su vaikais, žinoma, prisirenkate jų puokštę. Neškitės į namus – drauge su mažaisiais kursime smagius darbelius. ...

  1
 • Namų jaukumą kuria nuotraukos: dėmesio vertos idėjos
  Namų jaukumą kuria nuotraukos: dėmesio vertos idėjos

  Neseniai atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė, kad lietuviai – tarp labiausiai savo namus mylinčių pasaulio žmonių. Namai mums labai svarbūs, todėl stengiamės jiems suteikti jaukumo ir asmeniškumo. Tam pasitarnauja asmeninės nuotraukos...

Daugiau straipsnių