Saugūs namai – nerūpestingos atostogos

 • Teksto dydis:

Vasarą daugiau laiko praleidžiame sodybose, pajūryje, užsienyje, namus palikdami be priežiūros. Statistika atskleidžia, kad kas šeštas atostogų išvykęs Lietuvos gyventojas baiminasi dėl namų turto saugumo. Ir turi pagrindo, nes nusikalstamumo statistika taip pat iškalbinga: kas dešimta vagystė Lietuvoje – iš gyvenamųjų patalpų, vasarą jų skaičius išauga.

Budrusis elektroninis sargas

Ko gero, daugeliui pažįstamas jausmas, kai atostogaujant persmelkia nerimas: ar tik nešeimininkauja namuose vagys? Juolab prisiskaičius, kaip modernėja šiuolaikiški nusikaltėliai, teritorijas jau išžvalgantys ir skraidančiais robotais.

Jeigu namuose laikote vertingus daiktus, feisbuke pranešate, kur atostogaujate, ilgapirščių vizito tikimybė dar padidėja. Ir net jei namuose palikote elektros prietaisų su laikmačio funkcija, padedančia imituoti, kad namuose kažkas yra, ramiai mėgautis atostogomis nepavyksta.

Kam jas gadintis, jei yra daugybė galimybių pasirūpinti efektyvia būsto apsauga. Viena dažniausių saugos priemonių – signalizacija. Ši sistema padeda pasitelkti privačias saugos tarnybas, kurios, įsijungus pavojaus signalui, operatyviai reaguoja. Dar vienas signalizacijos pranašumas – kad atkreipiamas aplinkinių asmenų dėmesys.

Vis labiau populiarėja mobiliosios kameros, kurias galima pritaisyti prie bet ko: jos veikia tiek dieną, tiek naktį, fiksuodamos bet kokį judesį. Galima išsirinkti pačias paprasčiausias arba tokias, kurios, užfiksavusios judesį, į jūsų mobilųjį telefoną atsiųs nuotrauką MMS forma. Taip pat yra objekto sekimo funkciją turinčių vaizdo kamerų, kurios gali suktis 360 laipsnių kampu.

Sumontuota vaizdo stebėjimo sistema leidžia realiu laiku stebėti aplinką iš kelių pusių ir taip aiškiai perteikia vaizdą net naktį. Montuojamų vaizdo kamerų yra tiek didesnių, tiek mažesnių, kurias sunku pastebėti. Beje, nors jos visos tradiciškai yra baltos spalvos, visas galima nudažyti pagal pastato spalvą, kad būtų mažiau matomos. Pačios mažiausios kameros tiesiog susilieja su namo siena.

Vis daugiau namų valdų savininkų renkasi namų apsaugos valdymą išmaniajame telefone.

Protingas namas apsisaugo pats

Vienas iš būdų visapusiškai apsaugoti savo namus – įsirengti modernią intelektinio būsto (angl. Smart House) sistemą. Įsidiegus šią sistemą, visų pirma teritorijoje įrengiamos modernios IP (angl. Internet Protocol) vaizdo kameros, kurios sudaro galimybę, iš kurios pasaulio vietos stebėti kameros fiksuojamą vaizdą realiu laiku.

Patogu tai, kad kamerų nufilmuotą medžiagą galima matyti internetu – tiek kompiuteriu, tiek planšetiniu kompiuteriu, tiek mobiliuoju telefonu. Be to, filmuojami vaizdai įrašomi į serverį ir prireikus (pvz., policijai atliekant tyrimą) sekundžių tikslumu juos galima peržiūrėti.

IP kameros ne tik visą parą stebi įvykius prieigose aplink namus, bet ir įspėja žinute būsto šeimininką apie įtartinus veiksmus: judesį, kameros nusukimą, bandymą išmontuoti.

Intelektinis būstas užpuolikus atbaido ir papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, gyventojams atostogaujant, protingo namo sistema junginėja šviestuvus imituodama žmonių buvimą patalpoje. Niekam nesant namuose, nustačius neaiškios kilmės judėjimą, grojamas pikto šuns lojimo įrašas, įjungiamos kameros, o vaizdas tiesiogiai transliuojamas į šeimininko telefoną. Arba, vagišiams įsilaužus į namus, visame name uždegamos šviesos – dažnai to užtenka užpuolikams atbaidyti.

Pasitarnauja mobilusis telefonas

Vienas svarbiausių kriterijų saugos sistemai – kad ja būtų paprasta naudotis, todėl vis daugiau namų valdų savininkų renkasi namų apsaugos valdymą išmaniajame telefone.

Pats paprasčiausias būsto apsaugos sprendimas – „e-Spąstai“. Tai nedidelė dėžutė, kurią reikia įjungti į elektros lizdą, pastatyti koridoriuje ar prie buto durų ir į reikiamą pusę nukreipti judesio jutiklius. Jutikliai jungiami mobiliuoju telefonu.

Dar viena itin paprasta apsaugos priemonė – „SOS skambutis“. Jos vartotojui tereikia paspausti savo mobiliojo telefono specialiai užprogramuotą mygtuką ir saugos tarnybos darbuotojai akimirksniu gauna iškvietimą su visa reikiama informacija.

Vienas iš novatoriškiausių sprendimų – apsaugos sistemą valdyti ir gauti iš jos informaciją nuotoliniu būdu, mobiliąja programėle. Atsisiuntus programėlę ir sujungus detektorius, visada galima matyti jų būvį, o apie kiekvieną įvykį informuoja žinutė arba skambutis. Apie kiekvieną bandymą pajudinti detektorių, atidaryti ar išjungti sistemą vartotojas iškart informuojamas.

Naujausias pasiekimas šioje srityje – judesio daviklis su vaizdo kamera. Jeigu įvyksta įsilaužimas, šios sistemos vartotojas į mobilųjį telefoną gauna vaizdo failą. Taip pat sistema suteikia galimybę jį parsisiųsti bet kuriuo metu.

Norite įsirengti stebėjimo kamerą?

Vagys puikiai žino įprastas kamerų įrengimo vietas prie paradinių durų ar svetainėje. Paprastai jie pirmiausia ieško šių stebėjimo įrenginių tokiose populiariausiose vietose ir jas pastebėję sugadina ar išjungia. Todėl pravartu matomose vietose diegti netikras kameras, o netradicinėse įrengti veikiančias.

Kameras montuokite netikėtose vietose. Čia praverčia šiuolaikinės kameros, kurios yra mobilios ir gali būti įrengtos bet kurioje vietoje. Pavyzdžiui, lauke kamera gali būti įdėta į medį, namie – į brangakmenių dėžutę, kurią atidaręs vagis atskleistų savo veidą.

Nusikaltėliai dažniausiai linkę įsilaužti per pirmame ar antrame aukšte esančias duris ar langus. Todėl kameras reikėtų įrengti būtent taip, kad jų matymo lauke būtų galimos įsilaužimo vietos.

Rengiant kamerą nereikėtų objektyvo atsukti visiškai tiesiogiai į saugomą daiktą – tai gali vagišiui išduoti vertingą turtą.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Penki J. Žižės patarimai tėveliams, kaip namuose palaikyti tvarką
  Penki J. Žižės patarimai tėveliams, kaip namuose palaikyti tvarką

  Visi tėveliai puikiai žino, kokie yra pirmieji keli vaiko auginimo mėnesiai ar net keleri metai. Nesvarbu, ar šis verkia, ar dūksta, rūpintis švara tiesiog nėra laiko. O kur dar išpurvinti drabužėliai, apipaišyti tapetai ir ...

  1
 • Karatė čempionė I. Mikštaitė: namuose saugoju viską, kas miela širdžiai
  Karatė čempionė I. Mikštaitė: namuose saugoju viską, kas miela širdžiai

  Daugkartinės nugalėtojos, karatė kovotojos Ingos Mikštaitės spintoje šalia suknelių puikuojasi ir tradicinis japoniškas karatė apdaras – kimono, kuris jau daug metų kaip talismanas sportininkę lydi visose varžybose. "Sa...

  3
 • Supamųjų kėdžių atgimimas: gamina energiją ir ne tik
  Supamųjų kėdžių atgimimas: gamina energiją ir ne tik

  Kažkada supamąją kėdę ar krėslą galėjai rasti kone kiekvienuose namuose. Vėliau jie buvo išnešti į sandėliukus, palėpes, nukeliavo į sąvartynus, nes buvo laikomi senamadiškais. Laimė, dizaineriai šį unikalų baldą g...

 • Žaliosios kambarių puošmenos: idėjos namams
  Žaliosios kambarių puošmenos: idėjos namams

  Ar galite įsivaizduoti jaukius namus be kambarinių augalų? Kad ir koks jūsų būstas – didelis ar mažas, erdvus ar ankštas, modernaus ar klasikinio interjero – natūrali žaluma jame tikrai derės. "Žalioji oazė namams suteikia i...

 • Namai su polėkiu – kaip bekraštis dangus
  Namai su polėkiu – kaip bekraštis dangus

  Ar įmanoma gyventi patogiai ir stilingai vos 21,7 kv. m ploto bute? Taip, jeigu jis yra lofto tipo ir jame galima įrengti antresolę, kurioje telpa miegamasis. Tam užtenka ir 6,6 kv. m. Kaip tik tokį būstą sostinės Naujamiesčio rajone teko projektuoti ...

  3
 • Bėgantiems nuo šalčio gelbsti tiek vilna, tiek linas
  Bėgantiems nuo šalčio gelbsti tiek vilna, tiek linas

  Vėstant orams paprastai griebiamės visų įmanomų šildymosi būdų – renkamės šiltesnius audinius, sluoksniuojame drabužius, o pasyviam poilsiui namuose išsitraukiame pledus. Tačiau kaip išsirinkti audinį, kuris būtų ...

 • Tapetai – perversmas be jokių įsipareigojimų: naujausios tendencijos
  Tapetai – perversmas be jokių įsipareigojimų: naujausios tendencijos

  Buvo metas, kai tapetai laikyti senamadiškais ir atgyvenusiais. Toks požiūris jau senokai pasikeitęs. Šiandien tapetai yra viena paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų interjero atnaujinimo priemonių. Jie nepakeičiami ir tada, kai trūks...

 • Sofa – namų karalienė: naujausios tendencijos ir išradimai
  Sofa – namų karalienė: naujausios tendencijos ir išradimai

  Ko gero, tai svarbiausias baldas namuose. Jis pirmiausia krenta į akis, daug pasako apie šeimininkų skonį, pomėgius ir gyvenimo būdą. Laikui bėgant keičiasi ne tik sofų dizainas, medžiagos, bet ir funkcijos. Šiandien didžiulė sofa vis...

 • Namams – praktiškos ir originalios detalės iš šakų
  Namams – praktiškos ir originalios detalės iš šakų

  Tereikia šiek tiek įkvėpimo, ir po kojomis gulinti bet kokio medžio šaka ar net plonutė šakelė įkvėps puikiems sumanymams, kurie nuspalvins namų buitį ir sukurs išskirtinį interjerą. ...

  2
 • Interjero akcentas: vienas, bet ne vienišas
  Interjero akcentas: vienas, bet ne vienišas

  Rudenį, kai dienos ima trumpėti, orai vėsti, namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Kyla noras ką nors juose pakeisti ar patobulinti, kad būtų jaukiau, smagiau. Tokiu atveju, kai norisi atsinaujinti, tačiau neplanuojate didelio remonto, gali padėti i...

  1
Daugiau straipsnių