R. Javtoko sulaukęs „Žalgiris“ atsirevanšavo VEF ekipai (komentarai)

Šeštadienį VTB Vieningosios lygos B grupės lyderis Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje su kaupu atsirevanšavo Rygos VEF krepšininkams 86:71.  Rygiečiams svečiuose kauniečiai buvo pralaimėję 72:77. Latvijos čempionų ekipa buvo pirmoji komanda, šį sezoną oficialiose rungtynėse nugalėjusi žalgiriečius.

Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ klubo savininkas: "Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje surengtas šou nesugadino „Žalgirio“ nuotaikos rungtynėse su Rygos VEF komanda. Pakiliai žaidė broliai Lavrinovičiai, Rimantas Kaukėnas, sportinę formą atgavęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas ir kiti mūsų krepšininkai.

Jie galėjo laimėti ir 30 taškų skirtumu, laimėjome 15 – kos, nes mūsų treneris ruošė Eurolygos kovoms traumą išsigydžiusį Robertą Javtoką. Gaila, kad dėl to teko paaukoti jauną ir perspektyvų Jeffą Foote‘ą, kuris nežaidė šiose rungtynėse".

Robertas Javtokas, „Žalgirio“ vidurio puolėjas: „Žaidimas bangavo, nes treneriai norėjo išbandyti ir mane, ir jaunimą. Dabartine savo sportine forma dar nesu patenkintas, bet tikiu, kad ji gerės, tuo pačiu gerės ir mano žaidimas“.

Rezultatyviausi. "Žalgiris“: D. Lavrinovičius 14, M. Kuzminskas 12, P. Jankūnas 11, O. Lafayette‘as 10, M. Popovičius T.Dardenas ir R. Kaukėnas po 9, A. Juškevičius 5, K. Lavrinovičius 4, R. Javtokas 3.

VEF: W. Danielsas 22, D. Zavackas ir K. Janičenokas po 8, A. Kavaliauskas 6.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: Marko Popovičius, Oliveris Lafayette'as, Mindaugas Kuzminskas, Kšyštofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius. Pirmuosius taškus pelnė „Žalgirio“ aukštaūgis D. Lavrinovičius - 2:0. 2-ąją minutę aikštės šeimininkai po M. Kuzminsko metimo pirmavo net 7:0. Netrukus svečiai atsakė penkiais taškais iš eilės. Sužaidus keturias minutes LKL čempionai pirmavo 9:5. Kėlinio viduryje rygiečiai priartėjo (9:7).

6 min. po Arturo Strelnieko tritaškio komandas skyrė vos vienas taškas (11:10), o netrukus Willie Danielsas pirmą kartą persvėrė rezultatą VEF naudai (11:12). Žalgiriečiai į tai atsakė 4:0 ir vėl  pirmavo 15:12. Vėliau kova vyko taškas į tašką, o kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Latvijos čempionai. Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ atsilikinėjo 19:21.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodė Robertas Javtokas, kurį žiūrovai sutiko audringais plojimais. Robertas dėl patirtos traumos negalėjo žaisti pusmetį.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui Rimantas Kaukėnas rezultatą išlygino - 21:21. Tačiau VEF atsakė keturiais taškais ir 12 min. įgijo 4 taškų persvarą (21:25). Antrojo kėlinio viduryje kauniečiai atsilikinėjo dviem taškais (26:28). M. Popovičius baudomis rezultatą išlygino, bet varžovai tuoj pats smeigė tritaškį (28:31).

16 min. Tremmellas Dardenas tritaškiu rezultatą išlygino (31:31). Vėliau žalgiriečiai surengė spurtą ir atitrūko - 42:34. 20 min. po K. Lavrinovičiaus dvitaškio kauniečiai įgijo 9 taškų persvarą (44:35). Komandos išėjo ilsėtis „Žalgiriui“ pirmaujant 44:37.

Iki pertraukos „Žalgiriui“ daugiausia taškų (9) pelnė M. Popovičius, VEF - W. Danielsas (11).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos žalgiriečių persvara greitai padidėjo iki dviženklio skaičiaus. M. Kuzminskui pataikius iš toli, „Žalgiris“ pirmavo 50:40. Tuoj pat tritaškį smeigė R. Kaukėnas - 53:40.

Trečiojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai nutolo. Po M. Kuzminsko dėjimo Kauno ekipa įgijo 19 taškų persvarą (63:44). Rygiečiai tuoj sumažino atsilikimą (63:48). 29 min. kauniečių pranašumas sumažėjo iki 11 taškų (65:54).

Po trijų kėlinių LKL čempionų pranašumas siekė 10 taškų (70:60).

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. 34 min. jų persvara siekė 15 taškų (78:63). VEF nenuleido rankų ir vėl sumažino skirtumą (78:67). Vis dėlto žalgiriečiai neleido svečiams labiau priartėti ir sukurti intrigos. 39 min. po D. Lavrinovičiaus metimo Kauno krepšininkai turėjo solidžią 13 taškų persvarą (84:71). kurią mačo pabaigoje padidino iki 15 taškų - 86:71.

Išgijo. Šį sezoną pirmą kartą „Žalgiriui“ turėtų atstovauti vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Vasarą Lietuvos rinktinės stovykloje jis buvo patyręs pėdos traumą ir iki šiol žalgiriečiams padėti negalėjo.

Lietuviai. VEF komandą treniruoja kaunietis Ramūnas Butautas, o joje rungtyniauja du mūsų tautiečiai – Antanas Kavaliauskas ir Donatas Zavackas.

Lyderis. Rygos komandos lyderis – 29 metų gynėjas Earlas Rowlandas. Šis amerikietis turi ir Bulgarijos pilietybę.

Nuskriaudė. VTB Vieningoje lygoje kauniečiai šį sezoną pralaimėjo tik VEF krepšininkams (72:77). „Žalgiriui“ tai buvo pirmoji nesėkmė 2012-2013 metų sezono oficialiose rungtynėse.

Rikiuotė. VTB Vieningosios lygos B grupėje „Žalgiris“ užima pirmąją vietą (12 pergalių ir vienas pralaimėjimas), Latvijos čempionai (9 pergalės, 4 pralaimėjimai) su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komanda dalijasi 3-4 vietomis.