Klaipėdoje sutuoktiniai britai ir lietuvis teisiami dėl prekybos žmonėmis

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl prekybos žmonėmis, joje kaltinimai pareikšti sutuoktiniams Jungtinės Karalystės piliečiams ir lietuviui.

„Buvo posėdis, visi susirinko, vaizdo konferenciniu būdu buvo jungiamasi į kitą šalį – Didžiąją Britaniją“, – BNS sakė teismo atstovė Gintarė Daugėlaitė.

Per posėdį buvo paskelbtas kaltinamasis aktas. Didžiojoje Britanijoje  esantys kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir parodymus duoti atsisako.

Edikas Mankevičius kaltę pripažįsta tik dėl šaudmenų laikymo, parodymus ketina duoti po visų asmenų apklausų.

Byloje toliau bus tiriami įrodymai, suderintos posėdžių datos. Į kitą posėdį, kuris vyks rugsėjo 3 dieną, kviečiami liudytojai.

Nagrinėti teismui perduotas dvejus metus trukęs ikiteisminis tyrimas.

Jo duomenimis 53-ejų metų Klaipėdos rajono gyventojas nuo 2006 metų gruodžio iki 2012 metų spalio, pasinaudodamas žmonių pažeidžiamumu, apgaule juos verbavo ir priverstiniam darbui gabeno į Jungtinę Karalystę dviem savo bendrams anglams.

Byloje įtarimai dėl prekybos žmonėmis ir išnaudojimo vergiškomis sąlygomis pateikti lietuviui E. Mankevičiui ir Jungtinės Karalystės kompanijos „DJ Houghton Chicken Catching Services“ savininkams Darellui Houghtonui (Darelui Houtonui) ir jo žmonai Jacqueline Judge (Žaklinai Džedž), jau buvo perduota teismui, bet tuomet grąžinta patikslinimui.

Įtariama, kad lietuvis užsienyje prižiūrėdavo, kad jo tautiečiai ateitų į darbą, o jei šie nevykdavo, juos baudė.

Bylos duomenimis, nukentėjusieji taip pat buvo baudžiami už įvairius tvarkos pažeidimus: prieš nukentėjusiuosius naudotas fizinis ir psichologinis smurtas, taikyta fizinių ir materialinių bausmių sistema.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad vištų gaudytojais dirbę vyrai iš Lietuvos į vergiją buvo įtraukti, pažadant jiems lengvą ir gerai apmokamą darbą“,– skelbė prokuratūra.

Kaltinamieji pasinaudojo tuo, kad pažadais patikėję lietuviai nemokėjo anglų kalbos, neturėjo pinigų bei nežinojo vietos įstatymų.

Pasak prokuratūros, nukentėjusieji neturėjo jokių socialinių garantijų, dirbo naktimis, be poilsio dienų ir atostogų, jiems mokėtas gerokai mažesnis nei žadėta atlyginimas. Darbininkai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, mažose patalpose, jiems nebuvo suteikiama jokia medicinos pagalba.

Klaipėdos rajono gyventojas baudžiamojon atsakomybėn taip pat patrauktas dėl to, kad 2015 metų lapkritį ir 2016 metų gegužę apgaule į savo ūkį atsigabeno du darbininkus, kurie gyveno vergovės sąlygomis: jiems nebuvo mokamas atlyginimas, nukentėjusieji privalėjo dirbti nuo ankstaus ryto iki išnaktų, buvo apgyvendinti antisanitarinėmis sąlygomis.

Nuo darbdavių nukentėję lietuviai Jungtinėje Karalystėje už vergišką darbą iš buvusių darbdavių prisiteisė daugiau nei 1 mln. eurų kompensaciją.

Kaltinamajam lietuviui taip pat teks atsakyti ir už neteisėtą didelio kiekio šaudmenų laikymą. Lietuvoje nukentėjusiaisiais pripažinta 12 asmenų.

Ikiteisminiam tyrimui atlikti ir nusikalstamai veikai išaiškinti buvo sudaryta tarptautinė jungtinė tyrimo grupė, kurios veiklą koordinavo ir iš dalies finansavo Europos teisinio bendradarbiavimo institucija „Eurojust“.

Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus bei Jungtinės Karalystės Kento policijos pareigūnai.

Už prekybą žmonėmis Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 10 metų. Už neteisėtą disponavimą šaudmenimis dideliais kiekiais baudžiama nuo 4 iki 8 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

tuo

tuo portretas
privalo susidometi scotlandjardas bet ji ko gero blokuoja masonai....

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Visiškas briedas. Pas E. Mankevičių bomžai gyveno geriau nei eilinis kaimietis. Jie turėjo visus patogumus. Pas jį iš vis nėra antisanitarinių sąlygų. Pradėjus tyrimus, E.Mankevičius pridavė teisėtai laikytus ginklus, šoviniai liko seife. Būtų pridavęs ir juos. E.Mankevičius yra baigęs ŽŪ akademiją, yra vet. gydytojas. Jeigu Anglijoje buvo kalinami ir kankinami lietuviai, įdomu kodėl grįžę atostogų į Lietuvą, vėl grįždavo į "katorgą". Čia paprasčiausiai norima pademonstruoti teismą vykstantį vaizdo konferenciniu būdu. Kodėl nesidomit kokiais nusikaltimais užsiima Klaipėdos apyl. teisėja V.Olcvikienė ir antstolis A.Selezniovas? Sava teisinio nihilizmo šutvė? Mano tel. 8 662 33770.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių