Pilkų namų fone – ryškūs renovacijos akcentai

Nušiurusių, metų naštos slegiamų daugiabučių fone vis labiau ryškėjantys renovuotų pastatų akcentai keičia ne tik miestų veidą. Gerokai mažesnes šildymo sąskaitas gaunantys atnaujintų namų gyventojai sutartinai patvirtintų, jog už finansinį faktorių ne mažiau svarbu ir iš esmės pakitusi gyvenimo kokybė.


 

Nušiurusių, metų naštos slegiamų daugiabučių fone vis labiau ryškėjantys renovuotų pastatų akcentai keičia ne tik miestų veidą. Gerokai mažesnes šildymo sąskaitas gaunantys atnaujintų namų gyventojai sutartinai patvirtintų, jog už finansinį faktorių ne mažiau svarbu ir iš esmės pakitusi gyvenimo kokybė.

Namus papuošė pastoliai

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistas Klaipėdos regione Eugenijus Šimonis pripažino, jog tiems, kurie dar tik svarsto apie modernizacijos galimybes, geroji renovacijos patirtis tampa bene stipriausiu įkvėpimo šaltiniu.

Antai Miško kvartale jau šiais metais planuojama renovuoti daugiau kaip pusę namų. Mokėjimai už šildymą šioje miesto dalyje praėjusių metų gruodį siekė nuo 0,52 euro/kv. m renovuotame iki 2,8 euro/kv. m nerenovuotame name.

Renovacijos ženklai ryškūs ir pietinėje miesto dalyje – darbai baigiami 3 Laukininkų, Vyturio ir Vingio gatvių daugiabučiuose, dar viename darbai pradėti, o 8 namuose bus pradėti artimiausiu metu arba renovacijai rengiamasi.

Be to, nuo 2014 m. atnaujinamuose daugiabučiuose keičiami ir liftai. Klaipėdoje pakeisti 5 namų liftai ir dar bent 7 turėtų būti pakeisti šiemet.

Apibendrindamas šiandienos situaciją E.Šimonis teigė, jog Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos kontekste Klaipėdos regionas atrodo neblogai.

"Iš šalyje renovuojamų daugiau nei 2 tūkst. daugiabučių Klaipėdos regionui tenka 278, arba apie 13 proc. tokių pastatų", – nūdienos rezultatus iliustravo pašnekovas.

Paspirtis – savivaldybės

Renovacijos proveržiu įvardijami 2013-ieji, kai buvo patvirtintas naujasis daugiabučių atnaujinimo modelis ir į renovacijos programą įsijungė savivaldybės.

Savivaldybės programoje dalyvaujantiems gyventojams patiems nebereikia prisiimti jokių organizacinių, kreditinių įsipareigojimų, projekto įgyvendinimo rizikų – visu tuo rūpinasi projekto administratorius.

Daugeliui Lietuvos gyventojų šis būdas šiandien yra patrauklesnis. Pavyzdžiui, sostinėje iš 200 daugiabučių net pusė atnaujinama savivaldybės iniciatyva.

Klaipėdoje situacija kiek kitokia – čia iš 158 atnaujinamų daugiabučių net 132 renovuojami bendrijų ir administruojančių įmonių iniciatyva.

Tačiau kad ir kas bebūtų iniciatorius, priimant atsakingą renovacijos sprendimą, natūralu, gyventojams kyla nemažai klausimų, susijusių tiek su biurokratiniais, tiek su finansiniais niuansais.

Tad artimiausiuose "Klaipėdos" numeriuose bus ne tik pristatoma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa, supažindinama su naujovėmis, ekspertų įžvalgomis, bet ir dalijamasi pačių klaipėdiečių, kurie jau džiaugiasi gyvenimu renovuotuose namuose, patirtimi bei patarimais.

Verta neatidėlioti sprendimo

Pastarųjų dienų aktualija – nuo balandžio pasikeitusi paraiškų daugiabučiams modernizuoti teikimo tvarka.

Kvietimus joms teikti skelbs Aplinkos ministerija, atsižvelgusi į galimybes skirti lengvatinius kreditus daugiabučiams atnaujinti pagal sutartis su bankais ar kitomis kredito įstaigomis ir šalies biudžeto asignavimus valstybės paramai teikti. Renovacijos investicijų planai, rengiami įgyvendinant daugiabučių modernizavimo programą, bus teikiami ją administruojančiai Būsto energijos taupymo agentūrai.

Bus nustatoma, kiek paraiškų bus priimama, taip pat jų teikimo terminai, specialieji reikalavimai projektams, jų atrankos ir vertinimo kriterijai, taip pat priimtinas laikas daugiabučio namo atnaujinimo investicijų planui parengti.

Nuo balandžio šiek tiek pakito ir paramos bei kompensacijos projektams įgyvendinti apimtys.

Rangos darbų sutartis pasirašiusiesiems iki 2015 m. kovo 31 d. valstybė dengia 40 proc. sumos, skirtos energiją taupančioms priemonėms įdiegti. Nuo balandžio 1-osios ši parama sieks 35 proc., o po poros metų dar mažės.

Iki šių metų spalio 1 d. valstybė apmoka 100 proc. namo atnaujinimo projekto parengimo išlaidų, statybos techninės priežiūros išlaidų ir projekto administravimo išlaidų, vėliau – tik 50 proc.

Kaip pripažino E.Šimonis, jau vien dėl šių aplinkybių gyventojams vertėtų suskubti priimti renovacijos sprendimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

a

a portretas
taip labai ryškūs sugadinti žmonių gyvenimai

o vargeli

o vargeli portretas
Kaune paziurekit kovo 11-osios gatveje,salia turgaus pries gal kokius 7 metus renovuotas namas,siandien apgailetinai atrodo,cia tas kur tinkuotas,sutrukinejes,padazytas ne karta besiskiriancia spalva ir vel sutrukinejes. Tai bent akcentas,graudu darosi beziurint.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių
  Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių

  Seime pradėjus svarstyti Klaipėdos SGD išdujinimo įrenginio „Independence“ išpirkimą dėl to kilo nemažai klausimų. ...

  4
 • Po užsieniečio skundo – tyrimas
  Po užsieniečio skundo – tyrimas

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo nagrinėti tarp "Beer Garden" apsaugininkų ir Klaipėdos universiteto studento iš Indijos kilusį konfliktą. Vaikinas teigė, kad į uostamiesčio barą jo neįleido vien todėl, kad yra ne e...

  4
 • Klaipėdoje laukiamas naujas SGD krovinys
  Klaipėdoje laukiamas naujas SGD krovinys

  Klaipėdoje trečiadienį laukiamas naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, skirtas dujų tiekėjai bendrovei „Litgas“. Tai bus jau 12-tas dujovežis šiemet. ...

  2
 • Rinkimuose uostamiestyje – nauji rekordai
  Rinkimuose uostamiestyje – nauji rekordai

  Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys rodo, kad kova dėl valdžios Klaipėdoje bus labai įtempta. Be politinių partijų, kurios savo ambicijų neatsisako, uostamiestyje į rinkimų kampaniją įsijungė dar ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai. &Scaron...

  8
 • Bėdos dėl duobės nesibaigia
  Bėdos dėl duobės nesibaigia

  Vairuotojai, važiuodami lygiu keliu ties Tilžės g. žiedine sankryža, džiaugėsi neilgai. Prieš porą savaičių sulyginta duobė ir vėl atsinaujino. Klaipėdiečiai trauko pečiais ir nesupranta, kaip tai galėjo nutikti. ...

 • Žymaus filosofo vardas bibliotekai kainuos
  Žymaus filosofo vardas bibliotekai kainuos

  Per artimiausią uostamiesčio tarybos posėdį turėtų būti nuspręsta, ar Klaipėdos savivaldybės viešajai bibliotekai bus suteiktas filosofo Imanuelio Kanto vardas. Teigiama, kad šio garsaus vardo suteikimas bibliotekai padidintų jos repre...

  4
 • Kelininkai išvažiavo, duobės liko
  Kelininkai išvažiavo, duobės liko

  Jakų gyventojai kraipo galvomis – praėjusią savaitę asfalto provėžas ėmęsi remontuoti kelininkai po dienos darbų susirinko įrankius ir išvažiavo, palikdami kelis metrus nebaigto tiesti ruožo. ...

  4
 • Vyks orientacinis žygis ne karinėje teritorijoje
  Vyks orientacinis žygis ne karinėje teritorijoje

  Gruodžio 12–13 dienomis nuo 22 iki 6 val. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono II pėstininkų kuopos ir Štabo kuopos kariai ...

  4
 • Ekspedicijos į Bengaliją dalyviai baigė pirmąjį kelionės etapą ir grįžta į Lietuvą
  Ekspedicijos į Bengaliją dalyviai baigė pirmąjį kelionės etapą ir grįžta į Lietuvą

  Spalio 17-ąją iš uostamiesčio į Bengaliją išlydėti žurnalistas Rimas Bružas ir klaipėdietis Aurimas Mockus žiemos šventėms grįžta namo. Trečiadienį vyrai turėtų sėsti į lėktuvą. Keliautojo Antano Poškos mar&scar...

  3
 • Paaiškėjo, kaip Klaipėdos regione per šventes dirbs „Maximos“ parduotuvės
  Paaiškėjo, kaip Klaipėdos regione per šventes dirbs „Maximos“ parduotuvės

  Kūčių dieną „Maximos“ parduotuvės klientų lauks iki 17 val. O pirmąją šv. Kalėdų dieną nedirbs nei viena „Maxima“ – lietuviško prekybos tinklo darbuotojai laiką leis su šeimomis ir artimaisiais. Ki...

  2
Daugiau straipsnių