Pilkų namų fone – ryškūs renovacijos akcentai

Nušiurusių, metų naštos slegiamų daugiabučių fone vis labiau ryškėjantys renovuotų pastatų akcentai keičia ne tik miestų veidą. Gerokai mažesnes šildymo sąskaitas gaunantys atnaujintų namų gyventojai sutartinai patvirtintų, jog už finansinį faktorių ne mažiau svarbu ir iš esmės pakitusi gyvenimo kokybė.


 

Nušiurusių, metų naštos slegiamų daugiabučių fone vis labiau ryškėjantys renovuotų pastatų akcentai keičia ne tik miestų veidą. Gerokai mažesnes šildymo sąskaitas gaunantys atnaujintų namų gyventojai sutartinai patvirtintų, jog už finansinį faktorių ne mažiau svarbu ir iš esmės pakitusi gyvenimo kokybė.

Namus papuošė pastoliai

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistas Klaipėdos regione Eugenijus Šimonis pripažino, jog tiems, kurie dar tik svarsto apie modernizacijos galimybes, geroji renovacijos patirtis tampa bene stipriausiu įkvėpimo šaltiniu.

Antai Miško kvartale jau šiais metais planuojama renovuoti daugiau kaip pusę namų. Mokėjimai už šildymą šioje miesto dalyje praėjusių metų gruodį siekė nuo 0,52 euro/kv. m renovuotame iki 2,8 euro/kv. m nerenovuotame name.

Renovacijos ženklai ryškūs ir pietinėje miesto dalyje – darbai baigiami 3 Laukininkų, Vyturio ir Vingio gatvių daugiabučiuose, dar viename darbai pradėti, o 8 namuose bus pradėti artimiausiu metu arba renovacijai rengiamasi.

Be to, nuo 2014 m. atnaujinamuose daugiabučiuose keičiami ir liftai. Klaipėdoje pakeisti 5 namų liftai ir dar bent 7 turėtų būti pakeisti šiemet.

Apibendrindamas šiandienos situaciją E.Šimonis teigė, jog Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos kontekste Klaipėdos regionas atrodo neblogai.

"Iš šalyje renovuojamų daugiau nei 2 tūkst. daugiabučių Klaipėdos regionui tenka 278, arba apie 13 proc. tokių pastatų", – nūdienos rezultatus iliustravo pašnekovas.

Paspirtis – savivaldybės

Renovacijos proveržiu įvardijami 2013-ieji, kai buvo patvirtintas naujasis daugiabučių atnaujinimo modelis ir į renovacijos programą įsijungė savivaldybės.

Savivaldybės programoje dalyvaujantiems gyventojams patiems nebereikia prisiimti jokių organizacinių, kreditinių įsipareigojimų, projekto įgyvendinimo rizikų – visu tuo rūpinasi projekto administratorius.

Daugeliui Lietuvos gyventojų šis būdas šiandien yra patrauklesnis. Pavyzdžiui, sostinėje iš 200 daugiabučių net pusė atnaujinama savivaldybės iniciatyva.

Klaipėdoje situacija kiek kitokia – čia iš 158 atnaujinamų daugiabučių net 132 renovuojami bendrijų ir administruojančių įmonių iniciatyva.

Tačiau kad ir kas bebūtų iniciatorius, priimant atsakingą renovacijos sprendimą, natūralu, gyventojams kyla nemažai klausimų, susijusių tiek su biurokratiniais, tiek su finansiniais niuansais.

Tad artimiausiuose "Klaipėdos" numeriuose bus ne tik pristatoma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa, supažindinama su naujovėmis, ekspertų įžvalgomis, bet ir dalijamasi pačių klaipėdiečių, kurie jau džiaugiasi gyvenimu renovuotuose namuose, patirtimi bei patarimais.

Verta neatidėlioti sprendimo

Pastarųjų dienų aktualija – nuo balandžio pasikeitusi paraiškų daugiabučiams modernizuoti teikimo tvarka.

Kvietimus joms teikti skelbs Aplinkos ministerija, atsižvelgusi į galimybes skirti lengvatinius kreditus daugiabučiams atnaujinti pagal sutartis su bankais ar kitomis kredito įstaigomis ir šalies biudžeto asignavimus valstybės paramai teikti. Renovacijos investicijų planai, rengiami įgyvendinant daugiabučių modernizavimo programą, bus teikiami ją administruojančiai Būsto energijos taupymo agentūrai.

Bus nustatoma, kiek paraiškų bus priimama, taip pat jų teikimo terminai, specialieji reikalavimai projektams, jų atrankos ir vertinimo kriterijai, taip pat priimtinas laikas daugiabučio namo atnaujinimo investicijų planui parengti.

Nuo balandžio šiek tiek pakito ir paramos bei kompensacijos projektams įgyvendinti apimtys.

Rangos darbų sutartis pasirašiusiesiems iki 2015 m. kovo 31 d. valstybė dengia 40 proc. sumos, skirtos energiją taupančioms priemonėms įdiegti. Nuo balandžio 1-osios ši parama sieks 35 proc., o po poros metų dar mažės.

Iki šių metų spalio 1 d. valstybė apmoka 100 proc. namo atnaujinimo projekto parengimo išlaidų, statybos techninės priežiūros išlaidų ir projekto administravimo išlaidų, vėliau – tik 50 proc.

Kaip pripažino E.Šimonis, jau vien dėl šių aplinkybių gyventojams vertėtų suskubti priimti renovacijos sprendimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

a

a portretas
taip labai ryškūs sugadinti žmonių gyvenimai

o vargeli

o vargeli portretas
Kaune paziurekit kovo 11-osios gatveje,salia turgaus pries gal kokius 7 metus renovuotas namas,siandien apgailetinai atrodo,cia tas kur tinkuotas,sutrukinejes,padazytas ne karta besiskiriancia spalva ir vel sutrukinejes. Tai bent akcentas,graudu darosi beziurint.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  9
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  4
 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  8
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  16
 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?
  Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?

  Dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Taip būtų galima apibūdinti Seimo nario Ramūno Karbauskio iniciatyva pasiūtus ir valstybiniams vaikų darželiams išdalytus stilizuotus tautinius kostiumus. Įstaigų vadovės nedrįsta kritikuoti dovanos, nor...

  64
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  3
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

Daugiau straipsnių