Metų klaipėdietės titulas – G. Kučinskienei

Penkioliktąja Metų klaipėdiete dienraščio "Klaipėda" skaitytojų valia tapo gyvūnų prieglaudos "Būk mano draugas" steigėja ir vadovė Galina Kučinskienė. Balsuodami už ją miesto žmonės parodė, kad jiems svarbu nuoširdus triūsas, atjauta ir pasiaukojimas.

Balsavo tūkstančiai žmonių

Paskutinės balsavimo dienos konkurse bylojo, kad laimėtojos nuspėti neįmanoma.

Visos septynios moterys, patekusios į finalinį Metų klaipėdietės rinkimų etapą, šiemet sulaukė tikrai didelio miestiečių palaikymo.

Už vienas daugiau balsuota kerpant iš dienraščio "Klaipėda" balsavimo lapelius. Kitas labiau palaikė naujųjų technologijų mėgėjai, jie siuntė trumpąsias žinutes ir už savo išrinktąsias klaipėdietes spaudė kompiuterių klavišus.

Tačiau atotrūkis tarp laimėtojos ir finalininkių šiais metais paaiškėjo paskutinę dieną.

Suskaičiavus visus balsus tapo aišku, kad už G.Kučinskienę atiduota beveik 4 tūkst. balsų daugiau nei už kitas moteris.

G.Kučinskienė 2015 m. jau buvo išrinkta į Metų klaipėdietės konkurso finalą.

Tąkart klaipėdiečiai aktyviau balsavo už Janiną Tulabienę, moterį, kuri visą savo gyvenimą pašventė rūpesčiui neįgaliais žmonėmis.

G.Kučinskienė visada akcentavo nesiveržianti į viešumą ir nesiekianti laimėtojos titulų. Moteris atviravo, kad jai trūksta laiko būtiniausiems darbams, o pagalvoti apie pramogas ji tiesiog nespėja.

Šiemet konkurso rezultatai parodė, kad klaipėdiečiai tikrai yra jautrūs žmonės ir vertina ne tik pagalbą žmonėms, bet ir gyvūnams.

G.Kučinskienė savo veikla įrodė, jog beglobiai gyvūnai turi teisę gyventi, jų išgelbėta jau ne vienas tūkstantis.

Moters įkurta gyvūnų prieglauda tapo tokiais vilties namais daugybei šunų, kačių ir kitų gyvių.

G.Kučinskienė siekia ne tik išsaugoti gyvybes, bet ir ieško bei sėkmingai randa globotiniams naujus namus.

Dėkoja už galimybę gyventi

Balsuodami už gydytojas Aistą Plieskienę, Jurgitą Juotkienę, pedagoges Reginą Kontautienę ir Loretą Vitkevičienę, aktorę Virginiją Kochanskytę ir menų puoselėtoją Andželiką Baroti, klaipėdiečiai reiškė išskirtinę pagarbą ir šioms nusipelniusioms moterims.

A.Plieskienė mokslus krimto Kauno medicinos universitete ir Vokietijoje, Kylio universitete. Dalį podiplominių studijų medikė praleido užsienyje, baigė tris rezidentūros studijas, vėliau apgynė mokslų daktaro laipsnį.

Pagrindinė moters misija – kasdienis siekis padėti sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams ir pažaboti vėžį, tęsti pradėtus mokslo darbus, ugdyti studentus.

Pacientai pažymi ne tik aukštą medikės profesionalumą, bet ir gebėjimą savo nuoširdumu, vidine šviesa įkvėpti tikėjimo net ir sunkiausiose situacijose.

O Klaipėdos universitetinės ligoninės oftalmologinės pagalbos vadovė J.Juotkienė jau rezidentūros metu buvo pakviesta dirbti į Klaipėdą.

"Grąžinti žmogui regėjimą, kai jis to yra netekęs, atperka ir vargą, ir nugaros skausmą, ir skaudantį skrandį per devintą operaciją. Tikrai jaučiuosi savose rogėse, šią sritį pasirinkau teisingai, nenorėčiau būti niekuo kitu", – atviravo didelės minios pacientų padėkų sulaukusi gydytoja.

Darbais garsina Klaipėdą

Baroti galerijai jau ketvirtį amžiaus vadovaujanti A.Baroti kuria spalvingą ne tik savo pačios, savo šeimos, bet ir visos Klaipėdos kultūrinį gyvenimą.

Darbas meno sferoje nėra paprastas, nes šioje srityje dirba labai įvairūs ir išskirtiniai žmonės. Juos reikia išmokti suprasti, "atrakinti".

Ne ką mažiau sudėtinga ir išgyventi iš menininkės veiklos. Moteris jau seniai yra tapusi uostamiesčio kultūrinio elito dalimi.

Didžiausiai nevalstybinei mokyklai Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos licėjui vadovaujanti doc. dr. R.Kontautienė gali pelnytai didžiuotis savo mokinių pasiekimais.

Moteris įkūrė ir vadovauja prestižine tapusiai mokyklai, kurioje mokytis nori daugybė klaipėdiečių vaikų.

Mokykla yra mažesnė už tipinę, todėl čia mokytojams lengviau pažinti moksleivius ir padėti jiems atsiskleisti.

Vaikų mokymosi ir kūrybos rezultatai byloja, kad R.Kontautienės sprendimas buvo teisingas, licėjuje būna daugiausia šimtukais per egzaminus įvertintų mokinių.

L.Vitkevičienė – laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorė ir trenerė svajojo įkurti tokį klubą labai seniai. Ji pati moko šokių bei aerobikos įvairaus amžiaus mergaites.

Moteris organizuoja nemokamus renginius vaikams: Mero šaškių turnyrą, estafetes ant ledo, kalėdines ir velykines gerumo akcijas, kurių metu vaikai parduoda savo sukurtus darbelius, o surinktais pinigais paremiami senelių bei kūdikių namai, gyvūnų prieglaudos.

Žinoma aktorė ir viena geriausių Lietuvos skaitovių V.Kochanskytė yra apdovanota I.Simonaitytės literatūrine premija už programą, skirtą šiai rašytojai.

Menininkė yra parengusi panašias programas apie Mykolą Kleopą Oginskį, M.K.Čiurlionį, V.Kudirką, Maironį, B.Brazdžionį, S.Gedą, grafus Tiškevičius, karalienę Luizę.

Docentės mokslinį vardą turinti moteris dėsto Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedroje lietuvių filologiją ir režisūrą, žurnalistiką bei kitus mokslus studijuojantiems studentams, moko juos scenos kalbos bei viešo kalbėjimo.

Daugybės Lietuvos žmonių pamėgta aktorė vaidina Klaipėdos dramos teatre.NAUJAUSI KOMENTARAI

Monikai

Monikai portretas
Siūlau keisti mąstyseną... Jei taip mąstytų visi kaip "tamsta ", tai šioje žemėje liktų vien bejausmiai robotai ...

Skaiste

Skaiste portretas
Džiaugiuosi, kad Metų Klaipėdietės titulas atiteko žmogui, kuris išties rūpinasi gyvuliukais, kuriems reikalinga šiluma ir rūpestis ;) Niekaip nesuprantu, kaip galima balsuoti už gydytojas, kurios ir taip neblogai uždirba ir plius dar kyšiais prisiduria prie atlyginimo, tai mano nuomone, čia Juotkienei ir Plieskienei ne vieta..;-(

seklys

seklys portretas
zmones sneka ,kad kioskuose klaipedos laikrasciu nebeliko ,visus galyna ispirko ....
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Greičio matuokliai „šaudys“ į abi puses
  Greičio matuokliai „šaudys“ į abi puses

  Klaipėdos gatvėse rengiamasi griežtesnei greičio mėgėjų medžioklei. Jau šiemet uostamiestyje turėtų atsirasti ne tik atvažiuojančių, bet ir nuvažiuojančių automobilių greitį stebėsiančių matuoklių. ...

 • Šviesų magija – už 4 eurus
  Šviesų magija – už 4 eurus

  Klaipėda neišnaudoja visų galimybių ne tik išvilioti gyventojus iš namų, bet ir pritraukti turistų. Ypač tamsiuoju paros metu. Net neabejojama, kad miestui gyvasties suteiktų daugiau šviesos – nušvitę išs...

 • Dėl bažnyčios atstatymo – į Vyriausybę
  Dėl bažnyčios atstatymo – į Vyriausybę

  Planai Turgaus gatvėje atkurti Šv. Jono bažnyčią su bokštu pamažu virsta kūnu. Uostamiesčio savivaldybė siekia, kad šiam projektui būtų suteiktas valstybinės reikšmės statusas, dėl kurio apsispręsti artimiausiu metu tu...

  3
 • Bėdžiams Klaipėdoje perka būstus
  Bėdžiams Klaipėdoje perka būstus

  Uostamiesčio savivaldybė šiemet ketina įsigyti 20 butų, kuriuose bus apgyvendinti sunkiai besiverčiantys asmenys ar šeimos. Dalis būstų jau nupirkta. Taip pat jau įsibėgėjo namo statybos Irklų gatvėje, kur bus įkurta keliasdeš...

  6
 • Įsibėgėja moksleiviška vasara
  Įsibėgėja moksleiviška vasara

  Moksleivių vasaros poilsiui miestas šiemet skyrė daugiau pinigų nei pernai. Tačiau tik kelios stovyklos yra visiškai nemokamos, likusiose už vasarojimą tėveliams teks primokėti. Prognozuojama, kad taip per atostogas bus užimta apie 5 t...

 • Išreikš poziciją dėl miesto plėtros
  Išreikš poziciją dėl miesto plėtros

  Klaipėdos savivaldybė parengė miesto bendrojo plano keturias koncepcijas, atsižvelgdama į uosto plėtros scenarijus, parodydama, koks būtų kiekvieno varianto poveikis likusiai miesto teritorijai. ...

  2
 • Į kapines vežamas gruntas
  Į kapines vežamas gruntas

  Lėbartų kapinių naujuosiuose kvartaluose, kur rudenį ir pavasarį susidaro pelkės, formuojamas iškilimas ir nuolydžiai. ...

  4
 • Sąjūdžio parke – darbų pradžia
  Sąjūdžio parke – darbų pradžia

  Sąjūdžio parko dalyje, esančioje prie Juozapo Darbininko bažnyčios ir "Pajūrio" pagrindinės mokyklos stadiono, startavo atnaujinimo darbai. ...

  1
 • Uostamiestyje – jaunųjų geografų desantas
  Uostamiestyje – jaunųjų geografų desantas

  Klaipėdoje susibūrė geriausi Lietuvos ir kaimyninių šalių jaunieji geografai. Uostamiesčio S.Dacho progimnazijoje prasidėjo 4-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvauja 70 mokinių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, L...

 • Piliavietėje eksponuos vertingą radinį
  Piliavietėje eksponuos vertingą radinį

  Ateityje uostamiestyje bus eksponuojamas seniausias iki šiol čia istorikų aptiktas radinys. XIII a. namo fragmentus galima bus išvysti šiuo metu restauruojamame ir atstatomame pilies ir bastionų komplekse. ...

Daugiau straipsnių