Likus dienai iki rinkimų kampanijos starto – sprogimas miesto valdžioje

Likus dienai iki oficialios savivaldybių rinkimų kampanijos pradžios, Klaipėdos valdančioji liberalų dauguma skilo. Dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas oficialiai pareiškė paliekąs Liberalų sąjūdį ir eisiąs į rinkimus su visuomeniniu komitetu, dalis jo partijos kolegų ragino to nedaryti, o žinomi klaipėdiečiai viešu laišku prašė miesto vadovą dalyvauti mero rinkimuose.

Po posėdžio – rezoliucija

Nuojauta, kad pirmadienį turi kažkas įvykti, Liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos skyriaus vadovybės neapleido visą savaitgalį, ypač po to, kai lemiamą žingsnį žengė Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Panašus scenarijus buvo prognozuojamas ir Klaipėdoje. Partijos skyriaus taryba veikiausiai turėjo informacijos, kad dabartinis uostamiesčio vadovas V.Grubliauskas vis dėlto dalyvaus būsimuose mero rinkimuose, bet – be Liberalų sąjūdžio.

Būtent todėl sekmadienį Klaipėdos liberalų skyriaus taryba "skubos tvarka rinkosi įvertinti paviešintos informacijos apie Klaipėdos mero V.Grubliausko ir E.Masiulio susitikimą Odesoje bei turimos informacijos dėl galimo bendradarbiavimo".

Dalyvaujant 16 iš 21 skyriaus tarybos narių, vienbalsiai priimta rezoliucija: "Esame sunerimę ir nepritariame mero V.Grubliausko ryšiams su E.Masiuliu bei jų bendravimui Odesos džiazo festivalio metu. Raginame V.Grubliauską viešai paneigti gandus dėl kuriamo komiteto ir kviečiame toliau dirbti kartu su LRLS Klaipėdos skyriumi".

Tačiau ši rezoliucija labai greitai neteko prasmės, nes pirmadienio vidurdienį paaiškėjo, kad V.Grubliauskas pats traukiasi iš Liberalų sąjūdžio.

"Po šios žinios nemanau, kad mūsų rezoliucija turi prasmę. Liko dar trys mėnesiai bendro darbo su meru. Mes visi esame pragmatiški žmonės, dirbame klaipėdiečiams, o ne savo ambicijoms, įsivaizduoju, kad likusį laiką taip ir dirbsime. Gerbiu mero pasirinkimą. Liberalios idėjos niekur nedingsta, o tai ir yra svarbiausia", – korektiškai nemalonią žinią priėmė LRLS Klaipėdos skyriaus pirmininkas ir savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pranešimas miestui ir partijai

Po lemtingo Liberalų sąjūdžio susirinkimo, kai paaiškėjo, kad partijos kandidatu į merus bus ne V.Grubliauskas, o Seimo narys Simonas Gentvilas, dabartinis Klaipėdos vadovas ilgai tylėjo apie savo ateities ketinimus ir prabilo tik vakar vidurdienį.

"Taip, dalyvausiu rinkimuose į mero poziciją artėjančiais metais. Gerbiu Liberalų sąjūdžio sprendimą, bet partijos struktūros sprendimai nepaliko kitų galimybių man dalyvauti mero rinkimuose, todėl šiandien sakau visiems, sakau klaipėdiečiams, kad dalyvausiu ne Liberalų sąjūdžio sąraše. Teks kurti visuomeninį rinkimų komitetą", – po kelių mėnesių tylos savo ateities ketinimus atskleidė V.Grubliauskas.

Kol kas nėra nei būsimo komiteto narių sąrašo, nei komandos. Ji turėtų būti suburta per artimiausią mėnesį.

Meras pabrėžė, jog parašė pareiškimą ir traukiasi iš Liberalų sąjūdžio, o tai esą nelengvas sprendimas.

Miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui.

"Tikiuosi, kad būsiu adekvačiai suprastas ir įvertintas. Galiausiai miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui. Užbėgdamas už akių, sakau, jog neišsinešu jokių blogų minčių ar keršto, tačiau neketinu prisiimti kaltės už nepadarytas nuodėmes. Nesitraukiu niekur nuo liberalių vertybių, nuo kurių nesitrauksiu niekada. Eisiu ta pačia kryptimi, tik kiek kitu keliu", – dėstė V.Grubliauskas.

Keturiolikos laiškas merui

Pirmadienį veikiausiai neatsitiktinai buvo išplatintas ir atviras laiškas, kuriame 14 žinomų klaipėdiečių kreipėsi į V.Grubliauską, prašydami jo kandidatuoti į miesto merus naujuose savivaldybės rinkimuose.

Šis laiškas esą buvo tik dar vienas postūmis kandidatuoti trečiai kadencijai.

Tarp pasirašiusiųjų viešą raginimą – du buvę miesto merai, trys skirtingoms frakcijoms priklausantys dabartinės miesto tarybos nariai, žinomi gydytojai, pedagogai, visuomenininkai, verslininkai, kultūrininkai.

Tai gydytojas ir Klaipėdos armėnų bendruomenės pirmininkas Albertas Albertjanas, Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rasa Bekėžienė, dėstytojas, Klaipėdos tarybos narys Arvydas Cesiulis, Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas, Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Jočys, Lietuvos verslo kolegijos direktorė Angelė Lileikienė, Klaipėdos universiteto rektoriaus patarėja Elida Mantulova, Jaunimo projektų konsultantė Reda Mikalauskaitė, Klaipėdos universitetinės ligoninės Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro vadovė Aista Plieskienė, laikinasis universiteto rektorius bei Klaipėdos tarybos narys Artūras Razbadauskas, bendrovės "Klaipėdos konteinerių terminalas" vadovas Vaidotas Šileika, Klaipėdos tarybos narys ir buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, Jaunimo projektų konsultantė Greta Tautavičiūtė, pirmasis Klaipėdos meras Povilas Vasiliauskas.

Pasirašiusių asmenų pavardės byloja, kad takoskyra atsirado ne tik Liberalų sąjūdyje, bet ir pačioje Klaipėdos bendruomenėje.

"Pagrindinis motyvas tas, kad nėra rimto, atsakingo kandidato į Klaipėdos merus, kuris galėtų tęsti darbus mieste kitą kadenciją. Kai partijos skyrius kandidatu į merus patvirtino Seimo narį S.Gentvilą, aš balsavau ne už jį, o už V.Grubliauską. Bet aš nekvestionuoju skyriaus sprendimo. Tačiau esu įsitikinęs, kad V.Grubliauskas geriau galėtų atlikti savo pareigas ir vesti miestą į priekį", – tvirtino A.Cesiulis.

Anot A.Cesiulio, S.Gentvilas yra puikus jaunas, veržlus žmogus, bet jis lieka Seimo nariu ir esą niekuo nerizikuoja, jei jo neišrinktų.

"Geriausia, jei antrame rinkimų ture susigrumtų du liberalių pažiūrų kandidatai. Nors to Klaipėdos istorijoje dar nėra buvę", – pastebėjo A.Cesiulis.

Komandoje E.Masiulio nebus

Kai kurie buvę V.Grubliausko partijos kolegos iškėlė versiją, neva jis kuria visuomeninį komitetą kartu su politine korupcija kaltinamu Eligijumi Masiuliu.

Esą tai ir buvo mėginama padaryti Odesoje rugsėjį, kur meras ir E.Masiulis užfiksuoti kartu besišnekučiuojantys lauko kavinėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
grubliauskui reikia eiti jau į poilsį ir ilsėtis anoks čia meras.

ir vėl

ir vėl portretas
Vyksta visiems klaipėdiečiams svarbus bendrojo plano svarstymas, o meras vėl eilinėje komandiruotėje Kopenhagoje (ES Regionų narių darbinis vizitas Pasaulio sveikatos organizacijos būstinėje). Ten svarbiau?

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai portretas
Gerbiamieji, padėkime drąsuoliams įveikti įsigalėjusį liberalinį banditizmą Klaipedoje. Sekmes Jiems.
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga spindi kalėdinėmis spalvomis <span style=color:red;>(renginių programa)</span>
  Palanga spindi kalėdinėmis spalvomis (renginių programa)

  Palangoje tvyro šv. Kalėdų laukimo nuotaikos – šventiškai pasidabinęs kurortas laukia svečių. ...

 • Rekonstruojant Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinę sankryžą – pokyčiai
  Rekonstruojant Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinę sankryžą – pokyčiai

  Rekonstruojant Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinę sankryžą, svarstoma įtraukti pakeitimų. Ateityje virš žiedinės sankryžos iškils ne tik dvi estakados, bet taip pat veikiausiai bus įrengta nuovaža, leidžianti vairuotojams gre...

  2
 • Kalėdų stalui – žuvų įvairovė
  Kalėdų stalui – žuvų įvairovė

  Klaipėdiečiai stebisi, jog, artėjant didžiosioms metų šventėms, uostamiestyje žuvų kainos vis dar nekrinta. Tik vienoje ar kitoje prekyvietėje, perkant tiesiai iš Pajūrio krašto žvejų, žuvų galima įsigyti šiek tiek pi...

 • Klaipėdos uosto vadovas dalyvaus uostamiesčio mero rinkimuose
  Klaipėdos uosto vadovas dalyvaus uostamiesčio mero rinkimuose

  Klaipėdos uosto vadovas buvęs socialdemokratas Arvydas Vaitkus antradienį paskelbė, kad dalyvaus kitąmet vyksiančiuose uostamiesčio mero rinkimuose. ...

  26
 • Kartono dėžių prie konteinerių palikti negalima
  Kartono dėžių prie konteinerių palikti negalima

  Dienraštyje tęsiama rubrika „Klausk specialisto“. Į daugiausiai dėmesio sulaukiančias klaipėdiečių aktualijas atsako kompetentingi specialistai. Siųskite savo klausimus info@kl.lt ir mūsų dienraščio žurnalistai pateiks ats...

  9
 • Klaipėdoje rinkėjų skaičius tirpsta
  Klaipėdoje rinkėjų skaičius tirpsta

  Būsimuose rinkimuose naująją miesto tarybą ir miesto merą Klaipėdoje rinks mažiausias rinkėjų skaičius nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Per pastaruosius ketverius metus balsavimo teisę turinčių klaipėdiečių sumažėjo dar beveik 4 tūkst. ...

  11
 • Nors akcija „Lašiša 2018“ baigėsi, pažeidimai tęsiasi
  Nors akcija „Lašiša 2018“ baigėsi, pažeidimai tęsiasi

  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija praneša, kad sekmadienį, ne etatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams tikrinant Minijos upės ruožą nuo Salanto žiočių ik...

 • Rumpiškės kvartalas įgis naują veidą
  Rumpiškės kvartalas įgis naują veidą

  Nesaugia kaimynyste garsėjantis Rumpiškės kvartalas sulaukė miesto valdžios dėmesio. Planuojama atnaujinti kiemus ir aplink esančias teritorijas, įrengti vaizdo stebėjimo sistemą, apšvietimą ir šimtus naujų vietų automobiliams....

  9
 • Jūros kelią renkasi vis daugiau vežėjų
  Jūros kelią renkasi vis daugiau vežėjų

  Visi Baltijos jūros keltų terminalai konkuruoja tarpusavyje dėl greitesnės ir paprastesnės klientui vartų kirtimo, įvažiavimo ir išvažiavimo sistemos. Centrinis Klaipėdos terminalas, kuriame laivų pakrovimo ir iškrovimo procesas yra sk...

  3
 • Ko delsia kandidatai?
  Ko delsia kandidatai?

  Politinės partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai Klaipėdoje iki šiol nepateikė pareiškinių dokumentų, tai padaryti jiems liko mažiau nei savaitė. Klaipėdos miesto apygardos rinkimų komisijos pirmininką Adolfą Gritėną toks polit...

  5
Daugiau straipsnių