Likus dienai iki rinkimų kampanijos starto – sprogimas miesto valdžioje

Likus dienai iki oficialios savivaldybių rinkimų kampanijos pradžios, Klaipėdos valdančioji liberalų dauguma skilo. Dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas oficialiai pareiškė paliekąs Liberalų sąjūdį ir eisiąs į rinkimus su visuomeniniu komitetu, dalis jo partijos kolegų ragino to nedaryti, o žinomi klaipėdiečiai viešu laišku prašė miesto vadovą dalyvauti mero rinkimuose.

Po posėdžio – rezoliucija

Nuojauta, kad pirmadienį turi kažkas įvykti, Liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos skyriaus vadovybės neapleido visą savaitgalį, ypač po to, kai lemiamą žingsnį žengė Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Panašus scenarijus buvo prognozuojamas ir Klaipėdoje. Partijos skyriaus taryba veikiausiai turėjo informacijos, kad dabartinis uostamiesčio vadovas V.Grubliauskas vis dėlto dalyvaus būsimuose mero rinkimuose, bet – be Liberalų sąjūdžio.

Būtent todėl sekmadienį Klaipėdos liberalų skyriaus taryba "skubos tvarka rinkosi įvertinti paviešintos informacijos apie Klaipėdos mero V.Grubliausko ir E.Masiulio susitikimą Odesoje bei turimos informacijos dėl galimo bendradarbiavimo".

Dalyvaujant 16 iš 21 skyriaus tarybos narių, vienbalsiai priimta rezoliucija: "Esame sunerimę ir nepritariame mero V.Grubliausko ryšiams su E.Masiuliu bei jų bendravimui Odesos džiazo festivalio metu. Raginame V.Grubliauską viešai paneigti gandus dėl kuriamo komiteto ir kviečiame toliau dirbti kartu su LRLS Klaipėdos skyriumi".

Tačiau ši rezoliucija labai greitai neteko prasmės, nes pirmadienio vidurdienį paaiškėjo, kad V.Grubliauskas pats traukiasi iš Liberalų sąjūdžio.

"Po šios žinios nemanau, kad mūsų rezoliucija turi prasmę. Liko dar trys mėnesiai bendro darbo su meru. Mes visi esame pragmatiški žmonės, dirbame klaipėdiečiams, o ne savo ambicijoms, įsivaizduoju, kad likusį laiką taip ir dirbsime. Gerbiu mero pasirinkimą. Liberalios idėjos niekur nedingsta, o tai ir yra svarbiausia", – korektiškai nemalonią žinią priėmė LRLS Klaipėdos skyriaus pirmininkas ir savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pranešimas miestui ir partijai

Po lemtingo Liberalų sąjūdžio susirinkimo, kai paaiškėjo, kad partijos kandidatu į merus bus ne V.Grubliauskas, o Seimo narys Simonas Gentvilas, dabartinis Klaipėdos vadovas ilgai tylėjo apie savo ateities ketinimus ir prabilo tik vakar vidurdienį.

"Taip, dalyvausiu rinkimuose į mero poziciją artėjančiais metais. Gerbiu Liberalų sąjūdžio sprendimą, bet partijos struktūros sprendimai nepaliko kitų galimybių man dalyvauti mero rinkimuose, todėl šiandien sakau visiems, sakau klaipėdiečiams, kad dalyvausiu ne Liberalų sąjūdžio sąraše. Teks kurti visuomeninį rinkimų komitetą", – po kelių mėnesių tylos savo ateities ketinimus atskleidė V.Grubliauskas.

Kol kas nėra nei būsimo komiteto narių sąrašo, nei komandos. Ji turėtų būti suburta per artimiausią mėnesį.

Meras pabrėžė, jog parašė pareiškimą ir traukiasi iš Liberalų sąjūdžio, o tai esą nelengvas sprendimas.

Miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui.

"Tikiuosi, kad būsiu adekvačiai suprastas ir įvertintas. Galiausiai miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui. Užbėgdamas už akių, sakau, jog neišsinešu jokių blogų minčių ar keršto, tačiau neketinu prisiimti kaltės už nepadarytas nuodėmes. Nesitraukiu niekur nuo liberalių vertybių, nuo kurių nesitrauksiu niekada. Eisiu ta pačia kryptimi, tik kiek kitu keliu", – dėstė V.Grubliauskas.

Keturiolikos laiškas merui

Pirmadienį veikiausiai neatsitiktinai buvo išplatintas ir atviras laiškas, kuriame 14 žinomų klaipėdiečių kreipėsi į V.Grubliauską, prašydami jo kandidatuoti į miesto merus naujuose savivaldybės rinkimuose.

Šis laiškas esą buvo tik dar vienas postūmis kandidatuoti trečiai kadencijai.

Tarp pasirašiusiųjų viešą raginimą – du buvę miesto merai, trys skirtingoms frakcijoms priklausantys dabartinės miesto tarybos nariai, žinomi gydytojai, pedagogai, visuomenininkai, verslininkai, kultūrininkai.

Tai gydytojas ir Klaipėdos armėnų bendruomenės pirmininkas Albertas Albertjanas, Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rasa Bekėžienė, dėstytojas, Klaipėdos tarybos narys Arvydas Cesiulis, Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas, Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Jočys, Lietuvos verslo kolegijos direktorė Angelė Lileikienė, Klaipėdos universiteto rektoriaus patarėja Elida Mantulova, Jaunimo projektų konsultantė Reda Mikalauskaitė, Klaipėdos universitetinės ligoninės Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro vadovė Aista Plieskienė, laikinasis universiteto rektorius bei Klaipėdos tarybos narys Artūras Razbadauskas, bendrovės "Klaipėdos konteinerių terminalas" vadovas Vaidotas Šileika, Klaipėdos tarybos narys ir buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, Jaunimo projektų konsultantė Greta Tautavičiūtė, pirmasis Klaipėdos meras Povilas Vasiliauskas.

Pasirašiusių asmenų pavardės byloja, kad takoskyra atsirado ne tik Liberalų sąjūdyje, bet ir pačioje Klaipėdos bendruomenėje.

"Pagrindinis motyvas tas, kad nėra rimto, atsakingo kandidato į Klaipėdos merus, kuris galėtų tęsti darbus mieste kitą kadenciją. Kai partijos skyrius kandidatu į merus patvirtino Seimo narį S.Gentvilą, aš balsavau ne už jį, o už V.Grubliauską. Bet aš nekvestionuoju skyriaus sprendimo. Tačiau esu įsitikinęs, kad V.Grubliauskas geriau galėtų atlikti savo pareigas ir vesti miestą į priekį", – tvirtino A.Cesiulis.

Anot A.Cesiulio, S.Gentvilas yra puikus jaunas, veržlus žmogus, bet jis lieka Seimo nariu ir esą niekuo nerizikuoja, jei jo neišrinktų.

"Geriausia, jei antrame rinkimų ture susigrumtų du liberalių pažiūrų kandidatai. Nors to Klaipėdos istorijoje dar nėra buvę", – pastebėjo A.Cesiulis.

Komandoje E.Masiulio nebus

Kai kurie buvę V.Grubliausko partijos kolegos iškėlė versiją, neva jis kuria visuomeninį komitetą kartu su politine korupcija kaltinamu Eligijumi Masiuliu.

Esą tai ir buvo mėginama padaryti Odesoje rugsėjį, kur meras ir E.Masiulis užfiksuoti kartu besišnekučiuojantys lauko kavinėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
grubliauskui reikia eiti jau į poilsį ir ilsėtis anoks čia meras.

ir vėl

ir vėl portretas
Vyksta visiems klaipėdiečiams svarbus bendrojo plano svarstymas, o meras vėl eilinėje komandiruotėje Kopenhagoje (ES Regionų narių darbinis vizitas Pasaulio sveikatos organizacijos būstinėje). Ten svarbiau?

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai portretas
Gerbiamieji, padėkime drąsuoliams įveikti įsigalėjusį liberalinį banditizmą Klaipedoje. Sekmes Jiems.
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nuvykus į kapines – šokas
  Nuvykus į kapines – šokas

  Artėjant Velykoms artimųjų kapus aplankiusių klaipėdiečių laukė netikėtumas. Savo augintomis našlaitėmis kapavietes apsodinti norėję žmonės nustebo prieš šventes kapinėse neradę vandens. ...

  11
 • Klaipėdiečiai bijo sušalti
  Klaipėdiečiai bijo sušalti

  Miesto valdžios sprendimas penktadienį užbaigti šildymo sezoną įplieskė aistras. Gyventojai baiminasi, kad likusį balandį butuose teks kęsti vėsą ir drėgmę. ...

  16
 • Per Velykas bus kur ganyti akis
  Per Velykas bus kur ganyti akis

  Ilgąjį savaitgalį poilsiautojai turės progą ridenti margučius, apžiūrėti eksponuojamus meno dirbinius iš stručio, amadinų ir kitų paukščių kiaušinių. Jų autoriai – ne tik rekordais pagarsėjęs Vytautas Kusas, bet ir ...

  1
 • Gyventojus ragina švęsti saikingai
  Gyventojus ragina švęsti saikingai

  Uostamiesčio turgavietėse ir prekybos centruose jau nusidriekė ilgos eilės. Klaipėdiečiai suskubo ruoštis artėjančioms Velykoms. Tačiau neretai praūžus šventėms žmonės užplūsta gydymo įstaigas, mat persivalgius sunkiai vir&scaron...

 • Pavasaris klaipėdiečius lepins šiluma
  Pavasaris klaipėdiečius lepins šiluma

  Po sausų ir vėsių Velykų uostamiestyje gerokai sušils. Sinoptikų prognozėmis, jau artėjančią savaitę įkais iki 22 ar net daugiau laipsnių. ...

 • Uostus labiausiai tempia konteineriai
  Uostus labiausiai tempia konteineriai

  Nors Klaipėdos uoste kovą smarkiai sumažėjo ir skystųjų, ir biriųjų krovinių, jis vis dar išlaiko teigiamą krovos rezultatą pagrinde dėl konteinerių. ...

  8
 • Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka
  Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka

  Šiukšlės prie daugiabučių – viena didžiausių gyventojus kamuojančių problemų. Reaguoti į pranešimus vos spėjantys Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai jau žada imtis griežtesnių priemonių....

  5
 • Kūdikių namuose pražydo Velykų medis
  Kūdikių namuose pražydo Velykų medis

  Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose pražydo Velykų medis, kurio šakas puošia per 200 įvairiaspalvių margučių. Pasigrožėti spalvingais, šventiniais vaizdais kviečiami visi klaipėdiečiai. ...

 • Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas
  Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas

  Kai kurie Baltijos jūros šalių uostai jau pradėjo kruizinį sezoną, kiti, kaip Klaipėda, jį pradės po kelių dienų. ...

  4
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita
  Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita

  Pasibaigus 2018 metams, apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinamas praėjęs laikas, palyginamas su ankstesniais laikotarpiais. Pasidžiaugiama ne tik naujovėmis, bet ir stabiliai išlaikytais bei sutvirtintais anksčiau padėtais pamatais. Iš st...

  3
Daugiau straipsnių