Quantcast

Išmanieji miestai – netolimos ateities realybė

Šiandien daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be kompiuterio ir kitų išmaniųjų įrenginių, kurie jau tapo daugiau nei darbo ar komunikacijos priemone. Inovacijos neišvengiamai keičia ir mūsų gyvenamąją aplinką, suteikdamos veiksmingas priemones, leidžiančias kurti šiuolaikinius išmaniuosius miestus, kuriuose gyventi patogu, sveika ir saugu.

Klaipėdoje kuriasi inovatyvus verslas

Neseniai Klaipėdoje įsikūrusi bendrovė „Iamus Inovacijos“ įgyvendina „Išmaniųjų miestų“ projektą, kurio tikslas – sukurti protingiausią miestą Baltijos šalyse. Įmonė kuria inovatyvias apšvietimo technologijas, taip pat įvairias modernias technologijas pagyvenusiems žmonėms ir siūlo daug įvairių technologinių sprendimų.

Nesenai Kinijoje lankęsi įmonės atstovai siekia bendradarbiauti su „Huawei“ bendrove, taip pat po vizito Turkijoje užmezgė glaudžius ryšius su įvairiomis šios šalies įmonėmis.

Išmaniųjų miestų ateitis gali būti labai įdomi: siuntas pristatantys robotai, miestų aikštėse įrengtos saulės energijos įkrovimo stotelės, dronai, stebintys eismą ir pranešantys apie eismo įvykius, išmanios transporto valdymo sistemos ir panašiai.

Vertybė – kūrybiški žmonės

Neatsitiktinai išmaniojo miesto tema tapo šiais metais net septyniuose šalies miestuose, tarp jų ir Klaipėdoje, vykusios „Inovacijų savaitės 2017“ leitmotyvu.

Ūkio ministerijos kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizuotas renginys kvietė atidžiau pažvelgti į inovacijas, jų teikiamą naudą ir iš naujo atrasti, kaip jas būtų galima pritaikyti savo reikmėms. Konferencijose ir seminaruose buvo kviečiama dalytis mintimis apie miestui ir verslui naudingas inovatyvias idėjas, diskutuoti apie kūrybiškumą, sveikatingumą skatinančias technologijas, elektromobilius, robotikos galimybes ar pasiklausyti verslo atstovų sėkmės istorijų.

„Šiemet organizuodami „Inovacijų savaitę“ bandėme ieškoti atsakymų, kurie padėtų kurti modernesnius, švaresnius ir gyventojams patogesnius miestus. Siekėme parodyti, kaip Lietuvos miestams tapti išmaniems bei paskatinti pokyčius juose“, – pasakojo „Inovacijų savaitės 2017“ organizatoriai.

Vizijoje – išmanumo idėja

Ūkio ministerijos inicijuota „Inovacijų savaitė 2017“ tapo puikia galimybe diskutuoti, dalytis mintimis apie miestui ir verslui naudingas inovatyvias idėjas, pasiklausyti verslo atstovų sėkmės istorijų. Buvo siekiama, kad per renginius pasidalytos žinios ir įžvalgos įkvėptų bendruomenes dar aktyviau prisidėti prie modernių miestų kūrimo.

Renginių metu buvo išgrynintos septynios esminės idėjos, kuo pasižymi išmanieji miestai: naujomis iniciatyvomis, inovatyviomis verslo idėjomis, kūrybišku požiūriu, sveika ir sąmoninga visuomene, verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus partneryste, originaliu įvaizdžiu, inovacijų taikymu miesto poreikiams.

Taip pat pabrėžta, kad kiek-viena savivaldybė, bendradarbiaudama su verslu ir vietos bendruomene, turi išsigryninti prioritetus ir sukurti aiškią miesto viziją, kuri neabejotinai turi būti paremta ir išmanumo idėja. Išmanus apšvietimas, inovatyvūs atliekų rūšiavimo ir perdirbimo sprendimai, daugiau elektroninių paslaugų gyventojams – apie visa tai ir buvo diskutuojama renginiuose.

Daugiau informacijos apie Ūkio ministerijos iniciatyvas ir inovacijų skatinimo priemones rasite tinklalapyje ukmin.lrv.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

mmm

mmm portretas
Kas liečia visokių dronų naudojimo, tai čia ne tik kad preitas amžius, bet dar ir papildoma oro erdvės tarša ir triukšmo šaltinis. Klaipėdoje nėra transporto kamščių, taigi nėra jokios problemos pristatyti prekes kurjeriu. Taip pat yra krūva paštomatų. Kokio galo iš užsienio vežti prekę, atvežti ją pas kažkokį drono pilotą ir tuomet skraidinti klientui, jeigu galima iškart vežti klientui. Ir greičiau ir patikimiau. Toks jausmas kad vaikai prisipirko pigių kiniškų žaislų ir dabar stokoja įdėjų kur visus tuos žaislus galima būtų pritaikyti.

mmm

mmm portretas
Na adaptyvinis apšvietimas pats iš savęs nėra išmanumas. Jeigu adaptyvinio apšvietimo technologija rezultate yra brangesnė nei neadaptyvinė, tai kokia iš to nauda? Saulės baterijos miesto aikštėse? Ačiū nereikia. Mes turime mažai aikščių ir labai daug stogų ploto. Jei tos saulės baterijos finansiškai bus naudingos, tai tiesiog susimesime jas ant daugiabučių stogų. Bendravimas su Huawey? Na tame nėra nieko išmanaus. Taip pag galima parašyti bendravimas su Microsoft, bendravimas su IBM ir dar su kokia kita kompanija. Šiaip straipsnyje nebuvo išsakyta nei viena idėja. Tai apie ką visa tai?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių