Dėl saugumo kilnojant Pilies tiltą – galvosūkiai

Miesto valdžia ieško būdų, kaip užtikrinti didesnį saugumą Pilies tilto pakėlimo metu. Tokių veiksmų imtasi, kai ant kylančio tilto buvo užvažiavęs automobilis.

Sieks išvengti incidentų

Pilies tiltas kasdien po du kartus – ryte ir vakare – pradėtas kilnoti nuo gegužės. Taip bus viso navigacinio sezono metu – iki spalio 31 d.

Tikėtasi, kad tai paskatins savininkus švartuoti savo jachtas Dangės ruože nuo Biržos iki Pilies tilto ir taip bus papuoštas miestas.

Tačiau kilnojant Pilies tiltą neišvengta ir incidentų. Kartą pakeltas statinys apie pusvalandį nenusileido.

Prieš pustrečios savaitės tiltas buvo pakeltas kartu su ant jo užvažiavusiu automobiliu.

Vis dar atliekamas tyrimas, kas kaltas dėl šios situacijos. Buvo atliktas eksperimentas, kuris parodė, kad automobilis turėjo nepaisyti raudono šviesoforo signalo.

Taip pat teigiama, kad dieną, kai įvyko šis incidentas, darbuotojas keturias minutes negalėjo nuleisti užkardų, nes važiavo automobiliai, kurių vairuotojai nepaisė raudono šviesoforo signalo.

Miesto valdžios atstovai surengė pasitarimą, kaip užtikrinti didesnį saugumą Pilies tilto pakėlimo metu.

Atkreiptas dėmesys, kad pasitaiko atvejų, kai ant keliamo statinio vaikšto ir pėstieji.

"Nesakau, kad tokių situacijų būna daug, bet turime užtikrinti miestiečių saugumą. Norime, kad tokie įvykiai nebepasikartotų", – tvirtino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius.

Įrengs mirksinčią lempą

O.Mariničius atkreipė dėmesį, kad neretai sulaukiama pastebėjimų, kad vairuotojai nepastebi prie Pilies tilto esančių šviesoforų.

"Sunku pasakyti, kodėl taip yra. Gal visi yra pripratę prie šių įrenginių. Tačiau, jei žmonės nepastebi, vadinasi, yra problema, kurią reikia spręsti", – komentavo pavaduotojas.

Apsispręsta prie Pilies tilto pastatyti didesnius, standartinius šviesoforus.

Taip pat virš kiekvieno jų norima sumontuoti dar vieną įspėjantį ženklą – žybsinčią geltoną lempą. Ji pradėtų mirksėti pradėjus kelti tiltą.

Žadama darbuotojus, kurie atsakingi už tilto pakėlimą, aprūpinti garsiakalbiais, kad prireikus galėtų įspėti pėsčiuosius ir vairuotojus, neišeidami iš kabinos.

Pasiryžę nešioti ženklus

Žadama abiejose Pilies tilto pusėse, kiek tolėliau, įrengti informuojančias apie objektą lenteles, tokias pat, kokios yra įrengtos prie pat tilto. Taip pat ant užkardo įrengti "Stop" ženklą.

"Tikimės, kad tokių priemonių užteks saugumui užtikrinti tilto pakėlimo metu", – vylėsi pavaduotojas.

Prašyta, kad už tilto pakėlimą atsakingam darbuotojui būtų tiksliai nurodyta, kaip jis turi elgtis, jei susidaro tam tikros situacijos.

Pasitarime aptartų priemonių įgyvendinimui dar turi pritarti Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius. Priemonės turėtų būti įgyvendintos artimiausiomis savaitėmis.

"Jei bus rezultatas, būsime laimingi ir patenkinti. Jei ne, turėsime imtis papildomų priemonių", – tvirtino pavaduotojas.

Pasak O.Mariničiaus, gali tekti organizuoti, kad prieš tilto pakėlimą, užsidegus raudonam šviesoforo signalui, gatvėje būtų iš vienos ir kitos pusės statomi laikini ženklai ar papildomi užkardai. Tą darytų darbuotojas.

"Jau pučiame šaltą vandenį", – tvirtino pavaduotojas.

Galvota ir apie šviesoforų įrengimą vienoje ir kitoje pusėje toliau nuo tilto. Jie būtų susieti su tilto pakėlimu. Tačiau tam reikėtų didelių investicijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
gal pykdo žmones dėl kamščių kad patys prašytų naujo tilto-o kur naujas tiltas ten kažkur nauji namai- patys prašėt

mda

mda portretas
Čia tas pats kas penkiolikai minučių uždaryti geležinkelio pervažą dukart kasdien, nors joks traukinys nevažiuoja. Tai nerealiai kvaila. Aišku, po kiek laiko tiek pėstieji tiek automobiliai nebepaisys tokios pervažos. Jūs man pasakykite ar per visą tilto kilnojimo istoriją nors viena jahta įplaukė? Ką toms jahtoms dangėje veikti kai šalia pilies uostelis.

hmm

hmm portretas
Kokia prasmė tą tiltą kilnoti jei pro jį niekas neplaukia? O ką daryti pėstiesiems ir automobiliams jei prieš nosį raudonas užsidega? Juk apsisukti ir važiuoti atgal tai nebėra galimybės. O pėstiesiems ką daryti? Pjauti kilometrą pirmyn atgal kad apeiti pakeltą tiltą? Įsūvaizduokit eini sau pesčiomis į keltą ir tilta pakelia. Varyk aplinkui pusvalandi. Idiotiškai sukinstruotas statinys, jokios veiksmų logikos nerasta kaip ir sveiko proto.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų, kuriuose prireiks antro turo, išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėt...

  1
 • Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?
  Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perspėja, jog aplink uostamiestį veriasi savotiškas afrikinio kiaulių maro užkrato žiedas. Nors didžiuosiuose šalies miestuose ūkininkų veikla uždrausta, pajūrio kraštui ...

  5
 • Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos
  Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos

  Uostamiestį prižiūrinčios įmonės iki šiol kovoja su rugsėjo pabaigoje pajūrį talžiusios audros padariniais. Aiškinama, jog vėjas išvertė 67 medžius, nulaužė šimtus šakų, tačiau iki šiol dešimtys...

  3
 • Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą
  Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą

  Ateinančių metų rugsėjį Klaipėdoje duris atvers Kadetų mokykla. Šiandien, spalio 17 d., posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama...

  8
 • Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus
  Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus

  Liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus visuotiniame narių susirinkime bendru sutarimu buvo patvirtintas kandidatas į merus. Juo tapo Plungės skyriaus pirmininkas ir dabartinis meras Audrius Klišonis. ...

  1
 • Į Bengaliją motociklininkai išvyko su duona ir lašiniais
  Į Bengaliją motociklininkai išvyko su duona ir lašiniais

  Trečiadienį į ekspediciją motociklu išlydėtas žurnalistas, keliautojas Rimas Bružas ir klaipėdietis verslininkas, visuomenininkas Aurimas Mockus. Jie sieks atkartoti žymaus keliautojo Antano Poškos kelią nuo Baltijos iki tolimosios Beng...

  6
 • A. Daujotas: Lietuvoje yra vienas oro uostas, tik jis turi tris pakilimo takus
  A. Daujotas: Lietuvoje yra vienas oro uostas, tik jis turi tris pakilimo takus

  Liepos pabaigoje Palangos oro uosto direktoriaus pareigas pradėjęs eiti Andrius Daujotas pasakojo, kad nuo 2005-ųjų aptarnaujamų keleivių skaičius oro uoste padidėjo tris kartus, tačiau ateityje tikimasi dar didesnio augimo. Visai neseniai kaip vienas...

  3
 • Įspėja klaipėdiečius: mieste padidėjo oro tarša
  Įspėja klaipėdiečius: mieste padidėjo oro tarša

  Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad trečiadienį Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą. ...

  20
Daugiau straipsnių