V. Baumila: Iš Indijos – į muzikinę kelionę

Neseniai vieną didžiausių iššūkių savo gyvenime – Himalajus dvirate transporto priemone įveikęs muzikantas Vaidas Baumila pasakojo patyręs visko. Atlikėjas pripažino, kad jį buvo apėmusios net juodžiausios mintys. Tačiau Vaido aistra motociklams stipresnė už bet kokias baimes – dainininkas jau rezga naujus planus būsimoms avantiūroms.

Atsisakė automobilio

– Kaip ir kada susidomėjote motociklų sportu? Kiek kilometrų spėjote įveikti savuoju?

– Motociklais susidomėjau tiek žiūrėdamas Holivudo filmus, tiek gyvendamas Jungtinėje Karalystėje. Ten dažnai matydavau pamėgtus "Triumph" markės motociklus. Pasakiau sau, kad vieną dieną pats tokiu važinėsiu. O teises turiu nuo 2013-ųjų. Kadangi turiu du motociklus, pirmuoju jau įveikiau apie 16 tūkst. kilometrų per trejus metus. O kiek antruoju – kol kas negaliu pasakyti.

– Ko gero, jums tai savotiškas gyvenimo būdas. Galbūt ir automobilį iškeitėte į motociklą?

– Automobilio neturiu nuo vasaros pradžios, tad tikrai taip galima teigti.

Trūko oro, streikavo skrandis

– Kiek laiko planavote kelionę į Indiją? Tiksliai žinojote, kur važiuosite?

– "Pasirašiau" kelionei labai spontaniškai, manydamas, kad keliausime iš Delio į Mumbajų. Mano išsiblaškymas praleido bičiulio žinutes apie vieną pavojingiausių mototrekų pasaulyje – Ladako kelią.

– Kodėl Indija?

– Niekada prieš tai nebuvau Azijoje. Tai buvo puiki dingstis aplankyti Tolimuosius Rytus bei užsiimti viena mėgstamiausių "užklasinių" veiklų. O kur dar nuotykiai ir pavojai.

– Kas, be prastų kelių Himalajuose, tapo didžiausiu kelionės išbandymu?

– Oro trūkumas bei skrandžio reikalai. Tiesa, kad mūsų europietiški išlepinti skrandukai nėra pratę prie azijietiškos virtuvės subtilybių – ypač Indijos. O oro tankumas viršūnėse kėlė migreniškus skausmus ir didelį nuovargį bei dusimą.

– Ar visą laiką keliavote trise?

– Kelionės pradžioje tarėmės keliauti trise, tačiau jau pirmos dienos vakare mažame Jispos miestelyje sutikome "Info TV" žinių vedėją Viktorą Jakovlevą ir jo draugus. Tiesa, ten iškart ir išsiskyrėme, bet likimas brolius lietuvius vėl suvedė vienoje iš aukštų perėjų kalnuose. Nuo ten nusprendėme keliauti kartu. Tai yra 7-iese.

"Pametė" kompanioną

– Papasakokite apie nesklandumus, netikėtas situacijas. Teko girdėti, kad buvo sugedusi transporto priemonė, kritote...

– Važiuojant tokiomis sąlygomis labai lengva patirti įvairių kuriozų. Štai vienas juokingiausių – vežuosi savo kolegą Devą ant galinės sėdynės grįžtant namo. Esame kiaurai permirkę, sušalę. Sustojame viename patikros postų, net nepastebiu, kaip Devas nulipa nuo motociklo kažkam patarti kelionės klausimais, o aš, manydamas, kad mes abu ant motociklo, nuvažiuoju toliau. Ir tik po dvidešimties kilometrų, visą kelią kalbinęs kolegą, kažką šaukęs "žiūrėk, kaip gražu", sustoju, apsisuku – nėra. Tada pradedu nerimauti ir kurti blogiausius scenarijus, kad net baisu pagalvoti. Stabdau pravažiuojantį autobusiuką, klausiu, ar lenkiau juos su kolega, tačiau nesusikalbame. Pasirodo, Devas, pamatęs, kad aš nuvažiuoju, atsisėdo ant kito bendražygio motociklo. O man – šokas.

– Sąlygos kalnuose keliauti motociklais – ne pačios geriausios. Buvote įstrigę sniege. Nekilo minčių suktis ir važiuoti atgal?

– Minčių kilo pačių įvairiausių. Netgi manėme, kad galime apskritai negrįžti namo. Bet susikaupėme, gaudėme oro likučius ir įveikėme perėją.

– Ką vežėtės su savimi? Kur miegodavote, kaip maitinotės?

– Vežėmės visą motociklininkų mantą. Batai, striukė, motokelnės, neperšlampamas kostiumas, šalmas, pirštinės ir panašiai. Kelionėje reikėjo piltis į plastikinius bakus benzino ir vežtis su savimi – juk kolonėlių kalnuose nėra. O maitinomės indų virtuvės maistu, jokio kito ten nerasi. Tiesa, kalnuose jis itin paprastas. Duonelė, konservuotos pupelės, makaronai iš pakelio, ryžiai.

– Kokias vietoves aplankėte? Kas paliko didžiausią įspūdį?

– Visas Ladako regionas ir Kašmyras yra beprotiškai įspūdingas savo grožiu. Kalnai, jų perėjos, slėniai, dykumos – europiečio akiai tokia didybė nekasdienė. Sakyčiau, Khardung La perėja ir Nubros slėnis bei jame esantis Deskito vienuolynas sukelia ryškiausius atsiminimus.

Ruošiasi naujai avantiūrai

– Minėjote, kad buvo nelengva. Pakartotumėte kelionę?

– Be abejonės, kartočiau. Juk neaplankytų vietų liko dar labai daug. O grįžti bus galima ir po 10-ies metų.

– Kokiame aukščiausiame taške buvote atsidūrę?

– Khardung La perėja – 5 660 metrų.

– Galbūt jau rengiatės kitai kelionei?

– Mąstome apie tai ir psichologiškai tikrai ruošiamės. Su ta pačia kompanija.

– Netrukus startuos jūsų gyvo garso koncertinis turas. Ką naujo pristatysite savo klausytojams Klaipėdoje ir Kaune?

– Pastaruoju metu daug laiko buvome užsidarę studijoje, su komanda kūrėme ir įrašinėjome naujas dainas, tobulinome jų skambesį. Vasarą norisi išlįsti iš "rūsio", pristatyti publikai tai, ką paruošėme, ir laukti jų įvertinimo. Pristatysime naujas, gyvai dar negrotas dainas, naujas jų aranžuotes. Kaip visada, norime pateikti itin kokybišką garsą ir pasirodymą. Šiame koncertiniame ture skambės ir gerbėjams žinomos dainos. Tačiau neseniai su komanda supratome, kad jų koncertiniame ture dar nėra buvę – "Ant mašinos stogo", "Tai buvai tu", na ir gal teko girdėti šią dainą... "Dviese". Mąstėme apie trankų koncertą, šokius, tačiau ne viską įmanoma suplanuoti. Štai po nesėkmingo pasirodymo krepšinio aikštelėje į sceną koncertiniame ture lipsiu sugipsuota koja – tad muzikantai ir publika turės dvigubai daugiau šėlti.

– Kokie nauji darbai ir vaidmenys jūsų laukia artėjančiame teatro ir televizijos sezone? Turbūt šiuo metu intensyviai jam rengiatės?

– Atliksiu nedidelį vaidmenį seriale "Bruto ir Neto", filmavimai jau prasidėję. Taip pat manęs laukia naujas miuziklas, deja, informacijos apie jį atskleisti dar negaliu. Tačiau galiu pasakyti, kad Klaipėdoje tikrai susitiksime.

Daugiau apie koncertinį turą

V.Baumila pristato gyvo garso koncertinį turą po atviru dangumi trijuose didžiausiuosiuose Lietuvos miestuose bei akustinį pasirodymą pajūryje. Pastaruoju metu Vaidas, pasinėręs į novatoriško skambesio paiešką ir eksperimentuodamas muzikiniais stiliais, įrašinėja naują albumą. Pirmieji dainas iš rudenį pasirodysiančio albumo išgirs klausytojai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Nidoje.

Tarp naujų dainų, pritariant muzikantams, Vaidas atliks ir gerbėjams jau pažįstamas dainas "Ant mašinos stogo", "Tai buvai tu" ir auksinio bei platininio disko apdovanojimus atlikėjui atnešusią ir kartu su ryškia jaunąja atlikėja Monika Pundziūte-Monique išleistą dainą "Dviese".

Sostinėje publika kviečiama į Mokytojų namų Vasaros terasą. Kaune – klausytojus atlikėjas su grupe pasitiks Ryšių kiemelyje, o Klaipėdoje kviečiame kilti dainų klausyti virš kitų stogų – koncertas vyks "BarBara" terasoje. Nidoje akustinį pasirodymą Vaidas su muzikantais surengs Prieplaukos vyninėje.

V.Baumilos muzikinis turas vyks rugpjūčio 23–26 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių