„Žalgiris“ po dramatiškos kovos pralaimėjo Malagoje

Šiandien Malagoje Kauno „Žalgiris“ žaidė antrąsias Eurolygos sezono rungtynes su vietos „Unicaja“ klubu.

Abi ekipos šį Eurolygos sezoną pradėjo nesėkmėmis. Kauniečiai namuose 74:87 nusileido Maskvos CSKA ekipai, o ispanai 77:98 svečiuose turėjo pripažinti titulą ginančio Atėnų „Panathinaikos“ pranašumą.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo tokiu starto penketu: Ty Lawsonas, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Rungtynės prasidėjo labai didele sparta. Pirmuosius taškus baudos metimu pelnė Robertas Javtokas. Po S.Weemso ir R.Javtoko taiklių metimų svečiai priekyje - 5:4. S.Weemsas įsmeigė dar vieną tritaškį ir „Žalgiri“ pabėgo 8:4.

Tačiau Andalūzijos klubas ginklų nesudėjo ir pelnęs 5 taškus be atsako vėl išsiveržė į priekį. Dar viena sėkminga „Žalgirio“ atkarpa. Po 4 iš eilės T.Lawsono taškų kauniečiai išsiveržė į priekį - 14:9.

Kėlinio viduryje „Žalgirio“ gretose pasirodė DeJuanas Collinsas, dėl kurio dalyvavimo rungtynėse prieš rungtynes buvokilę daugiausiai klausimų.

Tarsi sūpuoklėse. „Unicaja“ laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl susigrąžino vieno taško pranašumą (15:14).

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai. Po pirmųjų 10 minučių  „unicaja“ priekyje 22:19.

Antrą kėlinuką LKL čempionai pradėjo spurtu 9:0. Per antrąjį ketvirtį šeimininkams svečiai leidoįmesti vos 8 taškus ir puikiai sužaidę dvi atkarpas susikrovė dviženklį pranašumą.

Komandos ilsėtis išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 39:30.

Iki pertraukos „Žalgirio“ekipoje išsiskyrė  12 taškų pelnęs S.Weemsas ir 8 pridėjęs Tadas Klimavičius. Šeimininkų ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 6 taškus įmetęs Joelis Freelandas.

Po didžiosios pertraukos ant parketo labiau susikaupę išėjo „Unicajos“ ekipa. Keli taiklūs tritaškiai ir laimėta atkarpa 12:2 vėl grąžino intrigą. Nors Malagos ekipa rezultatą persvėrė, kauniečiai greitai susigriebė ir prieš liemiamą ketvirtį sugebėjo išsaugoti trijų taškų pranašumą 52:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Unicaja“ vis bandė priartėti, tačiau „Žalgiris“ atkakliai išlaikė penkių taškų persvarą - 59:54.

Vis dėlto šeimininkų užsispyrimas davė vaisių. Po Berni Rodruguezo tritaškio lygu - 63:63.

Likus 1:13 Marko Popovičius pataikė labai svarbų tritaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 66:63.

Lemiamos minutės dramatiškos. Likus 7 sekundėms iki dvikovos pabaigos ir rezultatui esant 67:67, „Žalgiriui“ pavyko apsiginti, tačiau kamuolį atkovojęs S.Weemsas mušdamas kamuolį į žemę pataikė jį Robertui Javtokui į koją ir šis vėl atiteko šeimininkams. Per likusį laiką Kristapo Valterio tritaškis nebuvo taiklus ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką geriau sekėsi šeimininkams. Po dviejų  K.Valterio tritaškių - 76:69. Po šio nokdauno kauniečiai atsitiesti jau nesugebėjo. „Unicaja“ iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje -  85:78.

Malagos „Unicaja“ – Kauno „Žalgiris“ 85:78 (22:19, 8:20, 19:13, 18:15, 18:11)

„Unicaja“: Joelis Freelandas 21 (12 atk. kam.), Kristapas Valteris 20 (7 rez. perd.), Tremmellas Dardenas 10, Berni Rodriguezas 9, Geraldas Fitchas 9.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 21, Marko Popovičius 18, Mantas Kalnietis 11, Tadas Klimavičius 8, Ty Lawsonas 7 (9 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: Žalgiris