Jauno teatro dienos – teatro pavasaris Klaipėdoje

 • Teksto dydis:

Ankstyvas pavasaris kasmet visoje Lietuvoje tampa kino švente, tačiau uostamiestis jau šeštą kartą pavasarį pasitinka teatre. Kovo 12-17 dienomis festivalis „Jauno teatro dienos“ sugrįžta į Klaipėdą ir žada vėl laužyti teatrines tradicijas, plėsti publikos akiratį, bei suburti jaunų teatro kūrėjų komuną. Įvairiapusė renginio programa, nemokamų renginių gausa, atviros menininkų ir publikos diskusijos – šiemet festivalis „Jauno tearo dienos“ atsigręžia į žiūrovus bei siekia glaudaus jų ir šiuolaikinio teatro ryšio.

Plati programa – įvairiam žiūrovui

Šiemetinė festivalio programa išsiskiria renginių įvairove. Į programą sugrįžta šokis ir kinas, tęsiama festivalio misija klaipėdiečiams pristatyti jaunus teatro kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio, taip pat vėl bus ieškoma teatrališkumo netradicinėse erdvėse. Renginio organizatoriai, Klaipėdos jaunimo teatras, sako, kad toks programos pasirinkimas yra susijęs su siekiu festivalyje pamatyti kuo įvairesnę publiką.

„Jau kelis metus festivalis „Jauno teatro dienos“ nebėra skirtas tik teatro žiūrovams. Taip, programoje išlieka spektakliai, tačiau trečius metus iš eilės vykdomos kūrybinės dirbtuvės ir jų rezultatai kartais gali atrodyti artimesni šiuolaikinio meno ar performanso gerbėjams. Kiekvienas žiūrovas yra laukiamas mūsų renginiuose, kuriuose visada gali tikėtis eksperimentų ir drąsos. Šiemet dauguma festivalio renginių yra nemokami, tad naujų įspūdžių išalkę lankytojaitikrai nieko nepraras, o galbūt netikėtai atras naujas, patrauklias meno sritis,“ – sako Klaipėdos jaunimo teatro meno vadovas ir režisierius Valentinas Masalskis.

Kad žiūrovams būtų patogiau orientuotis plačioje renginio programoje, kiekvienas renginys turi savo sritį – tai JTD muzika, JTD drama, JTD kinas, JTD tema ir kitos.

JTD arena – dvylika spektaklių per 2 vakarus

„Prieš metus festivalis apšilo didžiausioje koncertinėje įstaigoje Klaipėdos mieste – Švyturio arenoje. Nors pradžioje baiminomės urbanistinių, šaltų arenos koridorių, tačiau jie tapo puikia scenografija ten vykusioms teatro kūrybinėms dirbtuvėms. Šiemet festivalis jau aprėps visas arenos erdves, net ir pagrindinę salę,“ – kur šiemet vyks tradicinės JTD kūrybinės dirbtuvės išdavė organizatoriai.

JTD dirbtuvėse jaunų profesionalų sukuriami originalūs pasirodymai išaugo teatrinių etiudų lygį ir šių metų festivalyje taps trumpo metro spektakliais. Įkvėpimo kūrėjai ieškos specialiai atrinktuose lietuvių autorių kūriniuose - tekstuose, paveiksluose ir muzikoje. Iš profesionalių režisierių, aktorių, scenografų, dramaturgų sudarytos šešios komandos dvi dienas dirbs ties viena tema ir kovo 13 bei 15 dienomis pristatys du skirtingus spektaklių rinkinius. Pasirodymai galės būti stebimi ir kaip spektaklių ciklas, ir kaip nepriklausomi performansai, tad žiūrovams paliekama laisvė prisijungti prie peržiūros ar palikti ją kada norisi.

Dirbtuvėse kurs jauni režisieriai Povilas Makauskas, Monika Klimaitė, Mantas Jančiauskas, Eglė Kižaitė, Aleksandr Špilevoj, Giedrė Kriaučionytė. Tiesioginę peržiūrų transliaciją bus galima ir gyvai stebėti internete, Jauno teatro dienų facebook paskyroje. Darbų peržiūros vyks kovo 13 ir 15 d.18 val., po to lauks kūrėjų diskusijos su žiūrovais, jas ves teatrologės Kristina Steiblytė, Kamilė Žičkytė.

JTD Kultūros fabrike – svečiai, drama ir šokis

Parodomojoje festivalio programoje vėlgi didelė spektaklių įvairovė. Pirmieji pasirodys festivalio svečiai iš Latvijos – „Dirty deal teatro“. Kovo 14 d. 19 val. Kultūros fabrike jie parodys spektaklį „Žvėriška meilė“, kuriame klaus: žvėris žmoguje ir žmogus žvėryje - ar mes tikrai žinome kur viena prasideda, o kita baigiasi?

Spektaklis „Žvėriška meilė“ vyks latviškai, tačiau žiūrovų patogumui organizuojamas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą. Vertimo bus galima klausytis savo išmaniajame telefone įdiegus „Interactio“ programėlę, vienkartines ausines žiūrovai gaus renginio vietoje. Organizatoriai prašo į spektaklį „Žvėriška meilė“ atvykti 20 minučių iki spektaklio, kad galėtų padėti prisijungti prie renginio vietos Wi-Fi, įdiegti vertimo programėles ir iškilusklausimams, paaiškinti, kaip jomis naudotis.

Penktadienį, kovo 15 d. Kultūros fabrike rubrikoje „JTD drama” pasirodys Kauno nacionalinio dramos teatro spektaklis „Keturi“, pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Šis spektaklis į JTD programą įtrauktas taip pat neatsitiktinai: „Keturi“ režisierė Kamilė Gudmonaitė dar šį pavasarį pradės repeticijas Klaipėdos jaunimo teatre, kur statys savo naują darbą. Būtent festivalyje „Jauno teatro dienosׅ“ klaipėdiečiai galės susipažinti su viena perspektyviausių Lietuvos režisierių.

Baigiamasis festivalio spektaklis žymės šiuolaikinio šokio sugrįžimą į JTD programą. Jaunos šokėjos ir choreografės A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė pristatys spektaklį „B ir B dialogas“. Žaismingais B&B merginų personažais scenoje tampančios šokėjos spektaklyje ieškos atsakymo, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek teatre trukdo būti atviru. „B ir B dialogas“ vyks kovo 16 d. 18 val.

Po šių spektaklių diskusijas tarp kūrėjų ir publikos ves teatrologės Kristina Steiblytė ir Goda Dapšytė.

Jaunatviško maksimalizmo pripildyta programa

Festivalio „Jauno teatro dienos“ renginių įvairovę papildys rubrika „JTD tema“, joje dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės-Dienos paskaita – užsiėmimas „Kaip užsiauginti savo kūrybiškumą“. Susitikime bus svarstoma, kaip ugdyti kūrybiškumą, kaip lavinti fantaziją ir vaizduotę, o pagaliau - ir valią, nes bet kokiems darbams reikia ne tik įkvėpimo, bet ir ryžto bei pastangų. Paskaita vyks kovo 16 d. 12 val. Kultūros fabrike.

Į teatro festivalio „Jauno teatro dienos“ programą šiemet sugrįžta kinas. Ankstesniuose festivaliuose buvo pristatomi trumpametražiai jaunųjų Lietuvos kino režisierių filmai, o šiemet toks kinas bus kuriamas paties festivalio metu. Visą savaitę Klaipėdoje reziduos kino kūrėjai ir ieškos įkvėpimo lietuviškuose tekstuose, paveiksluose, muzikos kūriniuose. Pagal šią inspiraciją sukurti scenarijai festivalio metu taps filmais, kurių premjera - kovo 16 d. 14 val. KUFA kino salėje.

Šiemet tęsiasi ir kūrybinių mainų tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Klaipėdos universiteto menų akademijos (KU MA) tradicija. Trečio kurso vaidybos studentai festivalio metu mokysis kino paslapčių su režisieriumi ir scenaristu Marat Sargsyan. Kovo 12 d. 19 val. Kultūros fabrike LMTA ir KU MA studentai festivalio lankytojams pristatys ir savo muzikaliąją pusę – nemokamoje peržiūroje parodys šokio kompoziciją „Tango“ irmuzikinį spektaklį „Koncertas“.

Festivalį „Jauno teatro dienos“ užbaigs grupės „Garbanotas bosistas“ koncertas socialiniame klube „Raketa“. Neo-psichodelinį roką ir indie folk roką derinantys atlikėjai prieš kelis metus M.A.M.A. apdovanojimuose buvo pripažinti geriausia alternatyvios muzikos grupe. Įsitikinti tuo klaipėdiečiai galės festivalio uždarymo vakarėlyje.

„Šiemet JTD programa kaip niekada plati, ko gero, tokį pasirinimą lemia ir mūsų kaip organizatorių kūrybinis maksimalizmas. Tikimės, kad ir Jauno teatro dienų lankytojai yra tokie – atviri, ieškantys ir drąsūs. Šiemet laukia labai įdomi festivalio savaitė, ruošiamės jai ir nekantriai laukiame,“ – sako viena iš festivalio organizatorių, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Ieva Pakštytė.

Festivalį JTD dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos apie festivalį ir renginio programą galite rasti JTD puslapyje www.jtd.lt ir Jauno teatro dienų facebook paskyroje. Bilietus į festivalio renginius platina tiketa.lt.


Šiame straipsnyje: JTD 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Viena darbo valanda per metus Lietuvoje pabrango 8 proc.
  Viena darbo valanda per metus Lietuvoje pabrango 8 proc.

  Naujaisiais, kovo 16 d. Bloomberg professional terminale paskelbtais duomenimis, Lietuvos darbo sąnaudų indeksas buvo didžiausias iš visų Baltijos šalių – 8,3 proc. Tai reiškia, jog vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos 2017 m...

  1
 • Internetu laimėjusi 32 336 Eur vyks į egzotines keliones
  Internetu laimėjusi 32 336 Eur vyks į egzotines keliones

  Nedingstanti šypsena nuo veido, pozityvo kupinos mintys – taip būtų galima pristatyti 32 336 Eur „Vikinglotto” laimėtoją – apskaitos srityje dirbančią direktoriaus pavaduotoją. ...

 • Artėjant pavasarinei paukščių migracijai išauga paukščių gripo rizika
  Artėjant pavasarinei paukščių migracijai išauga paukščių gripo rizika

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia paukštininkystės ūkių ir pavienių paukščių augintojų dėmesį, kad artėjant pavasarinei paukščių migracijai gerokai išauga paukščių gripo rizika, todėl...

 • Plečiama afrikinio kiaulių maro buferinė zona
  Plečiama afrikinio kiaulių maro buferinė zona

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) iš Lietuvos nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji ligos atvejai šernų populiacijoje. Šiais metais AKM nustatytas jau 472 vietose. ...

 • Ar suvytusios daržovės tebėra maistingos?
  Ar suvytusios daržovės tebėra maistingos?

  Atėjus pavasariui ir šylant orui daržovės ir vaisiai apvysta, tačiau dėl to suprastėja tik jų išvaizda, o maistinė vertė beveik nenukenčia. Vartojant tokius produktus sveikatai pavojus dažniausiai nekyla. ...

 • Paskutinė vakarienė: ką norėtumėme joje pasakyti?
  Paskutinė vakarienė: ką norėtumėme joje pasakyti?

  Padrikai išstumdytos kėdės, bet kur pamesti paltai, ant scenos padengtas stalas su laukiančiomis, kol kas nors jas uždegs žvakėmis, aktoriai, vaikštinėjantys arenos palubėse, kartas nuo karto pro šalį pratauškantys auk&scar...

 • Paskutinė vakarienė: ką norėtumėme joje pasakyti?
  Paskutinė vakarienė: ką norėtumėme joje pasakyti?

  Padrikai išstumdytos kėdės, bet kur pamesti paltai, ant scenos padengtas stalas su laukiančiomis, kol kas nors jas uždegs žvakėmis, aktoriai, vaikštinėjantys arenos palubėse, kartas nuo karto pro šalį pratauškantys auk&scar...

  1
 • Klaipėda, ruošk žuvį!
  Klaipėda, ruošk žuvį!

  Šaštadienis – paskutinė festivlio „Jauno teatro dienos“ diena. Uždarymo proga Klaipėdoje apsilankyti žada B ir B – dvi žavios merginos iš sostinės. Kodėl jų apsilankymas gali būti įdomu? ...

  1
 • Verslo moterų tinklo narėms – Prezidentės padėka
  Verslo moterų tinklo narėms – Prezidentės padėka

  Lietuvos verslo moterų tinklo Kauno regiono grupė dalyvavo LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Knygų kalėdos“. Verslo moterys nupirko ir Kauno apskrities viešajai bibliotekai padovanojo glėbį knygų i&scar...

 • Vyriausybėje įteikti apdovanojimai už eksporto plėtrą ir asmeninius nuopelnus
  Vyriausybėje įteikti apdovanojimai už eksporto plėtrą ir asmeninius nuopelnus

  Jau ilgamete tradicija tapusių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamų „Lietuvos eksporto prizas 2017“ apdovanojimų metu buvo pagerbtos sėkmingos, unikalia produkcija bei veržlumu užsienio rinkose 2017 metais p...

Daugiau straipsnių