Quantcast

Nepalaužiamo verslininko neparklupdė net ir banditai

Šiomis dienomis knygynus pasiekusiame knygos "13 tamsaus lietuviško verslo paslapčių" papildyme – ir daugybė intriguojančių faktų, kuriuos pateikė garsus pajūrio verslininkas. "Jeigu ieškote milijonierių, žinokite, kad pataikėte ne tuo adresu. Šiais laikais Lietuvoje yra gerokai už mane turtingesnių ir apsukresnių verslo veikėjų", – plačiai šypsodamasis Palangoje pasitiko vienas pirmųjų ir žymiausių šalies verslininkų – šeimos valdomo drabužių prekybos tinklo "Du broliai" savininkas Vaidotas Jankauskas.

Keturių parduotuvių šefas

V.Jankauskas tikrai negalėtų skųstis nuobodžiu gyvenimu ar praeitimi.

Atrodytų, vyras be didesnių galvos skausmų sukasi daugelio, ypač moterų, išsvajotame prabangios mados pasaulyje, kur visi šypsosi, per mados pristatymus geria šampaną, noriai pozuoja fotografams ar lankosi išblizgintuose mados sostinės Milano garsiuosiuose drabužių salonuose.

Tačiau tik nedaugelis žino, kokį sunkų kelią teko nueiti V.Jankauskui, kol pasiekė tai, ką turi.

Visame pasaulyje pripažintų prabangių prekių ženklų kūrėjų – "Prada", "Gucci", "Moncler", "Dolce & Gabanna", "Dsquared2" bei daugelio kitų – gaminiais oficialiai mūsų šalyje prekiaujančios kompanijos įkūrėjas – jaunatviškai energingas ir stilingas.

Akivaizdu, kad V.Jankauskas dirba mados srityje – pats visada apsirengęs šiuolaikiškais, skoningais, akies nerėžiančiais drabužiais.

"Dviejų brolių" parduotuvių tinklui šiuo metu priklauso keturios parduotuvės Vilniaus Rotušės aikštėje ir viena Palangoje.

Svarbiausia – šeima

Du sūnus užauginęs verslininkas gali didžiuotis tinkamai auklėjęs vaikus. Andrius ir Tomas sėkmingai baigė mokslus universitete ir prisidėjo prie šeimos verslo.

Dabar jie visi trys yra lygiaverčiai partneriai plėtojant "Dviejų brolių" parduotuvių tinklą.

Susitikimo vietą Palangoje V.Jankausko sūnus Andrius parinko neatsitiktinai – jis teigė, kad čia tinkamiausia aura tokiam pašnekesiui.

Mat sostinėje jie sukasi kaip vijurkai – nuolat tvarko skubius reikalus, atsakinėja į įvairiausius prekybos salonų darbuotojų, interesantų klausimus.

Savaitgaliais Jankauskai mėgaujasi gyvenimu gimtojoje Palangoje.

Tiesa, Vaidoto sūnus A.Jankauskas pabrėžė, kad jie irgi yra iš tų tipiškų palangiškių, kurie nemėgsta vaikštinėti Palangos poilsiautojų dažniausiai lankomomis gatvėmis.

Jie, kaip tikri kurorto gyventojai, retokai vasaromis būna ir prie jūros. O jeigu ir nusprendžia prie jos pabūti, dažniausiai renkasi atokesnes, atvykėliams mažai žinomas pajūrio vietas.

Pašnekovas ne kartą pabrėžė, kad jam pinigai nėra svarbiausi. Svarbiausia – šeima.

Tai patvirtino ir mūsų susitikimo dieną – sekmadienį šalia parduotuvės veikiančiame restorane susirinkusi gausi V.Jankausko šeima – žmona, abu sūnūs Andrius ir Tomas su sutuoktinėmis ir vaikais.

Reketininkai su granatsvaidžiu

V.Jankauskas pasakojo, kad nuosavą verslą pradėjo 1987-aisiais. Po metų jis jau turėjo teisę atidaryti valiutinę sąskaitą, kuria iki šiol naudojasi.

Kaip Vaidotas sakė, tai buvo šeimyninei rangai skirta sąskaita.

Tuo pat metu Vilniuje savo veiklą pradėjo garsaus restorano "Stikliai" steigėjai, taip pat turėję tokią sąskaitą.

"Mūsų konkurenciją jautęs "Inturist" (sovietiniais laikais veikusi įtakinga organizacija, kontroliavusi Lietuvoje besilankančias užsienio turistų grupes – D.D.) mus skundė, kad imame grynaisiais pinigais iš vokiečių turistų, todėl, siekdami išvengti nereikalingo galvos skausmo, nutarėme atidaryti tą sąskaitą. Tuomečiai mokesčių prievaizdai mus akylai stebėjo dėl kiekvieno gaunamo Amerikos dolerio ar Vokietijos markės. Bet į viename Maskvos bankų esančią sąskaitą pinigėliai krinta iki šiol", – pasakojo V.Jankauskas.

Pradėjus verslą V.Jankauskui teko patirti ne vien džiugių akimirkų. Jis ne kartą akis į akį susidūrė su pamažu laisvėjančioje šalyje savo jėgą pradėjusiais rodyti nusikalstamo pasaulio veikėjais.

Anot Vaidoto, pirmieji Lietuvos banditai tais laikais manė, kad restoranų verslas, kuriame jis pradėjo savo, kaip verslininko, karjerą, krauna didelį pelną.

Tad jie susidomėjo V.Jankausko šeimos įsteigta pirmąja kavine su kiemeliu, kuri 1992 m. veiklą pradėjo Palangoje, S.Daukanto gatvėje.

"Prieš du dešimtmečius ten sprogdino, čia sprogdino ir toliau esantį viešbutį sprogdino. Iš pradžių tai buvo ne tik maisto, bet ir nedidelė drabužių parduotuvė, kavinė. Kartą nuo balto kioskelio kitoje gatvės pusėje ant kelio priklaupęs nusikaltėlis ketvirtą valandą ryto į mūsų pastatą paleido sprogmenį iš granatsvaidžio", – rodydamas į Palangoje greta esančius "Dviejų brolių" restoraną ir parduotuvę, patyrusius banditų išpuolį, pasakojo Vaidotas.

Įžūlūs to meto reketininkai nebijojo ateiti pas verslininką, ištisas valandas šnekėti ir visaip mėginti jį įkalbėti mokėti duoklę.

"Bet aš jiems sakydavau: "Mane galite fiziškai sudoroti, tačiau nepalenksite, nes aš negaliu eiti prieš save ir sutikti su jūsų taisyklėmis", – kalbėjo V.Jankauskas.

Praėjus kuriam laikui drąsus palangiškis sulaukė ne vieno nusikaltėlių grasinimo susidoroti su pačiu brangiausiu jo turtu – vaikais.

"Jie nusprendė kirsti per jautriausią vietą – vaikus, sakė, kad Baltijos jūra visus priima, kad bet kada gali dingti mano vaikai, – prisimindamas sudėtingą laikotarpį pasakojo V.Jankauskas. – Tai mane smarkiai sukrėtė. Nors nebuvau iš tų, kuris greitai pasiduoda, juk jaunystėje buvau neblogas boksininkas, kažkada kovojau net sovietinės Lietuvos sporto rinktinėje. Bet tąsyk užvaldė negeras jausmas. Po kurio laiko šie asmenys ėmėsi kitos taktikos. Bendraudamas su kriminalistais sužinojau, kad tie, kurie mokėjo duokles banditams, ėmė kalbėti: "Kodėl iš "Dviejų brolių" neimate?"

Vaidotas suprato, kad faktiškai visi aplinkiniai verslininkai mokėjo mėnesinius mokesčius banditams, o jis vienas iš nedaugelio Lietuvos pajūryje nenusileido, todėl ir buvo visais įmanomais būdais spaudžiamas ir atakuojamas.

Daktarų šėlionės Palangoje

Anuomet Palangoje tarp nevaržomai siautėjusių Kauno Daktarų gaujos veikėjų dar sovietmečiu V.Jankauskas buvo pelnęs tam tikrą pagarbą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
Ale matai Vaidas irode kad tie mokslai pinigu neatnesa, mokemes Klaipedos 9vidurineje tai liko jis 7klaseje antrus metus net nezinau ar jis baige 8klases,bet bizniuka prasuko tikrai neblogai.

Baikit

Baikit portretas
Juokas ima iš tokių rašliavų. Žmogus aiškiai nesąžiningas yra. Algutį Tamulį jis mat išjungė. Algutis niekada nerūkė ir negėrė tad negalėjo ,, Kosmoso” pirkti. Gėda žurnalistam kurie faktų nepatikrina prieš spausdindami.

LEO

LEO portretas
cia gili praeitis,o kur dabartis? kuri dar baisesne,ne vieno zmogaus atzvilgiu ,o visos Tautos. Privaciu energetikos 'bendroviu' savininkai lobsta ,LEO sugryzo tik kitais pavadinimais,nors LRKonstitucija skelbia:kad gamtos istekliai ir energetika yra neprivatizuojama,nes tai Valstybes Suverenumo Garantas, tik kyla klausimas? kieno palaiminimu viskas taip sekmingai prixvatinama………?
VISI KOMENTARAI 46

Galerijos

Daugiau straipsnių