Quantcast

Nemuno ir Neries pakrantėse neliks brūzgynų

  • Teksto dydis:

Krūmokšniais ir net pavojingais Sosnovskio barščiais apaugusios Nemuno ir Neries upių pakrantės netrukus taps patrauklesnės, žada Kauno miesto savivaldybė. Ateinančias kelias savaites iš brūzgynų gniaužtų bus vaduojama Neries pakrantė prie Kauno kempingo ir Nemuno kairioji pakrantė žemiau Panemunės tilto.

Viena iš miesto želdynais besirūpinančių specialistų stotelių – Jonavos gatvėje esančio Kauno kempingo prieigos. Kelių šimtų metrų teritorijoje nuo Kleboniškio tilto iki miesto kempingo bus iškirsti menkaverčiai krūmai, ligoti ir puvinio pažeisti medžiai. Sutvarkius pakrantę, kauniečiai ir kempinge apsistoję turistai galės mėgautis atsivėrusiais vienos iš gražiausių Lietuvos upių vaizdais. Darbus šioje vietoje ketinama pradėti kitą savaitę.

Analogiški darbai numatyti ir Panemunėje. Nuo Panemunės tilto iki senųjų žydų kapinių besitęsianti apie 800 metrų ilgio pakrantė jau šią savaitę sulauks dėmesio, skelbia savivaldybė.

„Tai vienintelis likęs nesutvarkytas pakrantės ruožas Panemunėje. Sosnovskio barščiai, įvairūs krūmynai žmones atgraso nuo pasivaikščiojimų šiose vietose ar pasisėdėjimo ant upės kranto. Situacija netrukus pasikeis iš esmės“, – teigė Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė.

Atversime miestiečiams langus į Nemuną ir Nerį.

Anot R. Žolynienės, prie vandens veda keletas takų, tad išvadavus pakrantę, ji galėtų tapti populiaria laisvalaikio praleidimo vieta, kurioje atsiveria nuostabus vaizdas į upę.

„Paliksime perspektyvius ir sveikus medžius, o ligotus – pašalinsime. Taip pat pasirūpinsime Sosnovskio barščiais ir kitais menkaverčiais augalais, kurie užgožia medžius bei darko pakrantės vaizdą. Kitaip tariant, atversime miestiečiams langus į Nemuną ir Nerį“ , – šypsojosi Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.


Šiame straipsnyje: upių pakrantėsnemunasNeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Siaip tai tiltus surudijusius nudazytu nekaip atrodo..

antis

antis portretas
noreciau pasidometi ,kam trugdo krumai, ir KO po juos landzioti ,kai tie krumai yra laukines gamtos namai, vandens pauksciu perejimo vietos ir .t.t. ar ponai priimdami tokius sprendimus sU gamtosauga tikrai rimtai yvertino visa tai , krumai tai ponams, o tie krumai yra ANTIM ,gyvajai gamtai YRA namai ,tikri namai.PAGALVOKITE APIE TAI

N

N portretas
Bus kaip su Gedimino pilies kalnu Vilniuje. Išplaus krantus.
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių