Quantcast

Neįgaliems vaikams gydymą keičia kūryba ir žaidimai

  • Teksto dydis:

Kaune dvejus metus veikiantis vaikų užimtumo centras „Mes kitokie“ – vieta, kur muzikos garsai, šokis ir kiti kūrybiniai užsiėmimai veikia kaip terapinės priemonės. Įvairiapusį raidos sutrikimą ir protinę negalią turintys vaikai iki 14 metų čia jaučiasi lyg antruose namuose.

„Negalios paliesti vaikai ir paaugliai negali užsisklęsti savyje, jie turi lavinti bendravimo ir kitus įgūdžius. Mūsų indėlis – psichologo, ergoterapeuto, kūrybinių veiklų vadovų ir savanorių pastangomis padėti vaikui pačiam atrasti nuostabų pasaulį, kuriame jis gali augti ir jaustis laimingas“, – pasakojo idėjos iniciatorė VšĮ „Mes kitokie“ direktorė Gita Navickienė.

Svarbu pradėti kuo anksčiau

Statistika skelbia, kad vaikų elgesio sutrikimo ir psichikos ligų atvejų nuolat daugėja. Pagalbą jiems teikiančios įstaigos bei organizacijos įprastai atlieka tyrimus, konsultuoja ir teikia rekomendacijas dėl tolesnio darbo su vaiku, tačiau terapiniai užsiėmimai neretai būna laikini, tad ir jų nauda gana ribota.

Paslaugos raidos sutrikimų turintiems vaikams nukreipiamos į elgesio formavimą ir keitimą, bet tuo metu socialinių įgūdžių formavimas, santykių kūrimas ir galiausiai saviraiška lieka nuošalyje.

„Kuo anksčiau vaikui suteikiamos specializuotos paslaugos, tuo didesnė tikimybė, kad jis sėkmingai integruosis į visuomenę, lankys bendrojo ugdymo įstaigas ir įgis specialybę“, – įsitikinusi G. Navickienė.

Pagal kiekvieno poreikius

VšĮ „Mes kitokie“ pernai ėmėsi įgyvendinti neįgaliųjų socialinės reabilitacijos projektą, o šiemet šią veiklą sėkmingai pratęsė. Prie tokios kauniečių iniciatyvos prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybė, skyrusi jai 3,2 tūkst. eurų finansavimą iš programos „Iniciatyvos Kaunui“. Miesto indėlis, pasak G. Navickienės, leido pagerinti paslaugų kokybę ir išplėsti tvarkaraštį, kad jos būtų teikiamos kiekvieną dieną.

„Galime parinkti veiklas, geriausiai pritaikytas kiekvieno vaiko individualiems poreikiams atsižvelgiant į jo negalios pobūdį, asmenines savybes. Čia pasitelkiami tokio darbo patirtį turintys muzikos, judesio ir kvapų terapijos specialistai bei logopedas“, – pasakojo projekto vadovė.

Organizacijoje „Mes kitokie“ su autizmo bei kitokių raidos sutrikimų kamuojamais vaikais dirba šeši specialiai apmokyti ir patirties sukaupę darbuotojai, jiems nuolat talkina savanoriai. Prie pastarųjų nuolat prisijungia „Erasmus“ savanoriai iš užsienio.

„Įvairiapusis socialinių paslaugų paketas – vienas iš prioritetų ne vien programoje „Iniciatyvos Kaunui“, bet ir Kauno miesto strateginiame plane. Tokia veikla be savo tiesioginės naudos dirbant su neįgaliais vaikais turi ir daugiau privalumų. Vienas jų – skatinama ir plėtojama savanoriška veikla. Be to, tai turi neabejotinos reikšmės šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus“, – sakė programos „Iniciatyvos Kaunui“ iniciatorė, Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių