Kauno rajonas – tarp patraukliausių Europos savivaldybių

Lietuvos valstybės gimtadienio išvakarėse Kauno rajono bendruomenę pasiekė džiugi žinia – Europos verslo asamblėja (Europe Business Assembly) apdovanojo Kauno rajono savivaldybę už inovacijas ir verslui palankių sąlygų kūrimą.

Patraukli vieta investuoti

Liepos 3 d. Liucernoje (Šveicarija) vykusioje tarptautinėje konferencijoje "Kokybės pranašumai" ("Exellence in Quality") Kauno rajonui įteikta šios įtakingos tarptautinės organizacijos vėliava ir sertifikatas, pažymintis rajono pranašumus inovacijų bei investicijų srityse. Sertifikatą pasirašė Oksforde (Jungtinė Karalystė) įsikūrusios Europos verslo asamblėjos (EVA) generalinis direktorius Johnas W.A.Nettingas. Ant vėliavos užrašyta: "Didelės galimybės mažina riziką".

Apdovanojimą atsiėmusi Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno patarėja ekonomikai Violeta Boreikienė pasakojo, kad konferencijoje dalyvavo apie 200 atstovų iš 52 pasaulio valstybių, Jiems įteikti apdovanojimai už išskirtinius pasiekimus verslo, vadybos, socialinio ir humanitarinio bendradarbiavimo srityse.

Kauno rajonas pateko tarp septynių verslui patraukliausių Europos savivaldybių. Kauno rajono savivaldybės pristatymas yra renginio kataloge, renginį gausiai aprašė spauda, reportažus ruošė televizijos, radijo stotys.

Daug dėmesio kokybei

Konferencijos dėmesio centre buvo kokybės problemos, ypač verslo ir švietimo srityse. "EVA Ekonomikos departamento direktorius, profesorius Rui Verde pabrėžė, kad pasaulio pažangą gali lemti mokslo pasiekimų diegimas praktiškai ir aukšti reikalavimai kokybei. Todėl konferencijos vieta ir buvo pasirinkta Šveicarija – aukščiausius kokybės standartus kurianti šalis", – pasakojo V.Boreikienė.

Europos verslo asamblėjos ekspertų taryba (EBA Expert Council) nagrinėjo statistikos rodiklius, kitų ekspertų išvadas. Vienas tokių – tarptautine Templetono premija įvertintas Lietuvos savivaldybių indeksas, kurį nuo 2011 m. sudaro Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Pagal šį indeksą Kauno rajonas tarp 54 ne miesto savivaldybių penkerius metus buvo pirmas ir tik 2012 m. užėmė antrą vietą.

"Manau, kad įtakos komisijos sprendimui turėjo ir įtakingame britų verslo žurnale "fDI" pasirodžiusi palanki publikacija apie Kauno rajoną", – pastebėjo V.Boreikienė.

Pasaulyje garsūs vardai

"Džiugu, kad solidi tarptautinė organizacija įvertino mūsų darbą. Tačiau tai – ne tik Kauno rajono bendruomenės, bet ir viso Kauno regiono indėlis. Vyriausybei esame dėkingi už dėmesį Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) problemoms, o įstaigai "Investuok Lietuvoje" – už draugišką tarpininkavimą", – kalbėjo V.Makūnas.

Meras pasidžiaugė, kad Kauno rajoną renkasi stambios, pasaulyje žinomos kompanijos. Pernai Ramučiuose įsikūrė prekybos milžinė "Lidl" ir Mobiliųjų technologijų parkas, šiemet į pakaunę atkeliavo dar kelios garsios bendrovės.

"Neseniai kartu su medicinos priemones gaminančios kompanijos "Hollister" vadovais aptarėme būsimos įmonės projektą, kurį amerikiečiai Kauno LEZ pasiryžę įgyvendinti jau kitąmet. O tai – 50 mln. eurų investicija ir maždaug 1,2 tūkst. darbo vietų", – pasakojo rajono vadovas.

Kita milžinė – elektronikos įrangą automobiliams gaminanti Vokietijos įmonė "Hella" Kauno LEZ pasiryžusi statyti 50 tūkst. kv. m ploto gamyklą ir sukurti 2 tūkst. darbo vietų. Maždaug pusė įmonės darbuotojų turės inžinerinį išsilavinimą. Projektas bus įgyvendintas keturiais etapais. Planuojama, kad masinę gamybą Kauno rajone "Hella" pradės jau 2018 m. viduryje.

Kauno rajone ketina investuoti ir didžiausia Kinijos arbatos gamintoja "Yunnan Dianhong Group", ieškoma vietos Kinijos kultūros centrui, logistikos sandėliams.

Palanki mokesčių politika

V.Makūnas pastebėjo, kad verslą vilioja gera Kauno rajono geografinė padėtis, išvystyta transporto sistema, palanki mokesčių politika, trumpi dokumentų tvarkymo terminai, pigesni žemės sklypai.

Savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kuriuo įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų, trejus metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių. Kauno rajone yra vieni pigiausių verslo liudijimų šalyje.

Kitas rajono ekonomikos aktyvumo ženklas – išskirtinai didelis išduodamų statybos leidimų skaičius.

Eskpertai pastebėjo, kad Kauno rajonas yra maloni išimtis nykstančioje Lietuvoje – gyventojų skaičius pakaunėje stabiliai didėja, o migracijos rodikliai – teigiami.

(V. Boreikienė ir J. W. A. Nettingas)

Daugėja ir iššūkių

V.Makūnas pabrėžė, kad vykstant plėtrai labai svarbu gerinti šalia esančių žmonių gyvenimo kokybę. "Siekiame, kad Kauno rajonas būtų vieta, kur darniai plėtojamas verslas, žemės ūkis ir gyvenamoji statyba, o gamta tarnauja poilsiui bei turizmui", – kalbėjo meras.

Siekiame, kad Kauno rajonas būtų vieta, kur darniai plėtojamas verslas, žemės ūkis ir gyvenamoji statyba, o gamta tarnauja poilsiui bei turizmui.

Jis pastebėjo, kad su plėtra atsiranda vis daugiau naujų iššūkių: reikia naujų vaikų darželių, kelių, poilsio zonų, geresnės infrastruktūros.

"Tikiuosi, kad tarptautinis sertifikatas padės Kauno rajonui megzti naudingus ryšius, pritraukti investicijų, kurti darbo vietas. Tai svarbu ne tik mūsų kraštui, bet ir visai valstybei", – sakė V.Makūnas.

V.Boreikienė patikino, kad informacija apie Kauno rajoną bus skelbiama Europos verslo asamblėjos leidiniuose, kataloguose. "Įtakingos tarptautinės organizacijos rekomendacijos – geras orientyras potencialiems investuotojams. Daug ką bus galima nuveikti ir per EVA rinkodaros platformą. Aukščiausio lygio ekspertai siūlo mokymus ir konsultacijas viešojo administravimo, verslo, švietimo, kitose srityse", – vardijo mero patarėja.

Apie Europos verslo asamblėją

EVA – tarptautinė nevyriausybinė organizacija, įkurta 2000-aisias, centrinė būstinė yra Oksforde (Jungtinėje Karalystėje). Ji jungia verslo lyderius ir akademinės bendruomenės narius iš 52 pasaulio valstybių, mezga dialogą tarp ekspertų, investuotojų bei vietos valdžios.

Pagrindinė EVA institucijų misija – formuoti teigiamą Europos verslo bendruomenės, regionų, įmonių ir kūrybingų asmenybių įvaizdį.

Veiklos kryptys: įvairių sričių reitingavimas, ekspertų konsultacijos, rinkodaros, leidybos ir investicijų skatinimo paslaugos pasaulio mastu.

Organizacijoje veikia rinkodaros platforma, kuri siekia skatinti investicijas, kurti pažangiausius produktus, teikti konsultavimo paslaugas.

Projektą "Kokybės pranašumai" organizavo Europos verslo asamblėja (Jungtinė Karalystė), Oksfordo akademinė sąjunga (Academic Union Oxford, Jungtinė Karalystė), Belgijos medicinos asociacija (Medical Association), Šveicarijos kokybės standartų institutas (Swiss Institute of Quality Standarts).

Konferencijoje pristatyti ir aptarti kokybės pranašumų modeliai keturiuose sektoriuose: investicijų pritraukimo regionuose, kapitalo valdymo, sveikatos apsaugos ir medicininio turizmo, švietimo.

Ekspertų komisija savivaldybes vertino pagal ekonominius socialinius rodiklius, teritorijos patrauklumą, ekonominį potencialą, pramonės, transporto ir socialinę infrastruktūrą, žmogiškuosius išteklius, sveikatos apsaugą, inovacijų ir mokslo potencialą, patrauklių verslui zonų vystymą, mokesčių lengvatas ir kitas paskatas investuotojams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytenis

Vytenis portretas
Gerai, kad kuriasi įmonės, bet dar svarbiau, kad būtų tvarkomos mokyklos, gatvės. Džiaugiamės pokyčiais Karmėlavoje.

Kačerginė

Kačerginė portretas
Šaunuoliai, sveikiname merą

babtai

babtai portretas
Valio Kauno rajonui!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žinomi zapyškiečiai nusilenkė savo mokyklai
  Žinomi zapyškiečiai nusilenkė savo mokyklai

  Zapyškio bendruomenė didžiuojasi ne tik gotikos šedevru Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, bet ir viena seniausių Lietuvoje mokyklų. Penktadienį buvo paminėtos šio ugdymo įstaigos įkūrimo 340-osios metines. ...

 • Prabangaus nekilnojamojo turto kompanija žengia į Kauną
  Prabangaus nekilnojamojo turto kompanija žengia į Kauną

  Nekilnojamo turto rinkai pasiekus nepriklausomos Lietuvos zenitą ir būsto kainoms perkopus neįmanoma ilgą laiką laikytą 2008 m. kartelę, platesnės veiklos galimybės atsiveria ir brokeriams. Kokybišku ir prabangiu nekilnojamu turtu prekiaujanti ...

 • Žiemos mada: nugalėk pilką darganą ryškumu
  Žiemos mada: nugalėk pilką darganą ryškumu

  Žiema jau ant nosies ir, jei dar nepasiruošėte šalčiausiam metų laikotarpiui, pats metas tai padaryti. Jaukiuose prekybos miestelio „Urmas“ butikuose ir parduotuvėlėse padedami savo darbą puikiai išmanančių konsultant...

 • Neišnešiotų naujagimių dieną Kaunas nušvito purpurine spalva
  Neišnešiotų naujagimių dieną Kaunas nušvito purpurine spalva

  Lapkričio 17 d. visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti“, kuri šiandien visus kauniečius bei miesto...

  3
 • Buvęs partizanų ryšininkas ir tebedirba, ir rūpinasi ežiais
  Buvęs partizanų ryšininkas ir tebedirba, ir rūpinasi ežiais

  „Prašau nežadinti!!! Užmigau žiemos miegu, čia man gera ir saugu. Ežiukė“ – tokį užrašą galima pamatyti ant Aukštaičių gatvėje esančios miniatiūrinės stoginės. ...

  3
 • Partizanų gatvę sutvarkė, šaligatvius užmiršo?
  Partizanų gatvę sutvarkė, šaligatvius užmiršo?

  Kauniečiai piktinasi kelininkų darbo stiliumi. Pačią gatvę sutvarkė dar prieš kelis mėnesius, o pėsčiuosius paliko skęsti purvynuose. ...

  29
 • Gatvių sankirtoje atkasti budelio namai
  Gatvių sankirtoje atkasti budelio namai

  Smalininkų ir Puodžių gatvių sankryžoje archeologai atkasė įspūdingų radinių. Rasta buvusio mūrinio pastato rūsio dalis ir pamato fragmentai abipus skliauto. Pastatas iš kiemo pusės turėjo priestatą. ...

  10
 • KTU rektoriaus ir kitų vadovų pareigas perėmė studentai
  KTU rektoriaus ir kitų vadovų pareigas perėmė studentai

  Lapkričio 16 d. į Kauno technologijos universiteto (KTU) vadovų kėdes sėdo studentai. Universitetas taip tradiciškai pažymi Tarptautinę studentų dieną. Šių metų naujiena – vadovo kėdę studentai užėmė ne tik Universitete, bet...

  1
 • Kaune rengiamas patogesnio judėjimo mieste planas <span style=color:red;>(kviečia prisidėti)</span>
  Kaune rengiamas patogesnio judėjimo mieste planas (kviečia prisidėti)

  Kauno miesto savivaldybės užsakymu kuriamo darnaus judumo plano rengėjai artėjantį antradienį kviečia kauniečius į susitikimą. Parengtas darnaus judumo planas padės sumažinti eismo spūstis ir užtikrins lengvesnį bei patogesnį kauniečių judėj...

  27
 • Lietuviška brandinta jautiena: ir skanu, ir sveika
  Lietuviška brandinta jautiena: ir skanu, ir sveika

  Skani, minkšta ir sultinga mėsa. Tokia gali būti jautiena, jeigu galvijas nuo pat pradžių laikomas, prižiūrimas ir maitinamas tik kokybiškomis medžiagomis. Jau trečią mėnesį Kaune, Savanorių prospekte įsikūrusiame prekybos centre &q...

  7
Daugiau straipsnių