Quantcast

Ką nuspręs „Mokslo salos“ konkurso vertinimo komisija?

  • Teksto dydis:

Šį trečiadienį „Žalgirio“ arenoje darbą pradėjo Nemuno saloje planuojamo Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro architektūrinio konkurso vertinimo komisija. Dvi dienas dirbsianti komisija išrinks tris darbus, kurie bus paskelbti konkurso laimėtojais. Jie bus paskelbti šį penktadienį.

Visi konkursui pateikti darbai bus vertinami pagal penkis kriterijus: įsiliejimas į bendrą miesto vaizdą, architektūra, funkcionalumas, tvarumas ir tinkamumas įgyvendinti. Pasibaigus vertinimui ir atplėšus vokus su darbų autoriais, penktadienį paaiškės tris pirmąsias vietas iškovoję darbai.

„Konkurso nugalėtojui atiteks labai svarbi užduotis – parengti techninį projektą. Kai bus paskelbti nugalėtojai, tikrinsime jų techninę kvalifikaciją. Kitaip tariant, konkurso nugalėtojų prašysime pateikti iš anksto numatytus dokumentus, įrodančius, kad architektai turi kvalifikaciją, reikalingą įgyvendinant tokio dydžio projektus“, – teigė architektas, vienas iš vertinimo komisijos narių Jonas Audėjaitis.

Kartu su juo komisijai priklauso bendrovės „Malcolm Reading Consultants“ direktorius Malcolmas Readingas, einantis komisijos pirmininko pareigas, bendrovės „WilkinsonEyre“ direktorius Jimas Eyre’as (Jungtinė Karalystė), „Lahdelma&Mahlamäki Architects“ įkūrėjas prof. Raineris Mahlamäki (Suomija), bendrovės „Zaha Hadid Architects“ direktoriaus pavaduotojas Christos Passas (Jungtinė Karalystė), mokslo savaitraščio „New Scientist“ redaktorius Sumitas Paul-Choudhury (Jungtinė Karalystė), A. Ambraso architektų biuro direktorius Audrius Ambrasas, Lietuvos mokslų akademijos atstovas Rolandas Maskoliūnas, ir Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Paskelbus konkurso nugalėtojus, su jais bus pradėtos derybos. Kuris projektas bus įgyvendintas Nemuno saloje, turėtų paaiškėti iki lapkričio pabaigos. Preliminari viso projekto sąmata siekia 23 mln. eurų. Planuojama, kad „Mokslo sala“ duris atvers 2018 metais. Visas konkursui pateiktas architektų idėjas galima pamatyti oficialiame Kauno miesto savivaldybės „Facebook“ puslapyje.


Šiame straipsnyje: Mokslo salaNemuno salakaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

užcementuokim Kauną aklinai

užcementuokim Kauną aklinai portretas
vistiek gyventojai iš jo paskubomis evakuojasi.

q

q portretas
3) jus nuvertinate Mokslo muzieju. Jus gal galvojate, kad cia kazkoks menkavertis muziejus ar panasiai, taciau tai yra naujos kartos muziejus, kokio Lietuvoje nera, ir daugiau nebus nauju, nes Lietuva pajegi tik viena toki muzieju islaikyti. Tai bus nacionalinio lygio muziejus, unikalus visoje Lietuvoje. Labai interaktyvus, idomus. Ir tokie muziejai yra labai vertinami ir lankomi visame pasaulyje, jis pritrauks daugybe zmoniu i Nemuno sala (pvz toks muziejus Tartu mieste Estijoje pritraukia 250tukst zmoniu per metus, tad didesneje valstybeje Lietuvoje, jis turetu pritraukti net apie 300 tukst zmoniu per metus). Ir dar, tokie muziejai yra ir naudini, nes jie sudomina jaunima mokslu, o kuo daugiau protingu zmoniu turesime, tuo turetu buti geriau Lietuvai. O kas sako, kad kazkur kitur ji statyti reikejo, tai pasakykite kur? O dar tuo labiau, kad Kaunas varzesi su Vilniumi, ir jeigu ne tokia gera vieta, kazin ar butu laimejes. Ir prarasti toki objekta butu buvus didele klaida.

q

q portretas
2) yra sukurti nemuno salos ir centro pletros planai, kurie atrodo sitaip - Zalgirio arena ir Mokslo muziejus Nemuno saloje(daugiau pastatu nebus pagal planus), o nauji konferenciju ir kongresu rumai Aleksote ant Nemuno kranto, ir jie butu sujungti pesciuju tiltu su nemuno sala. Tad, visa bendra vizija tokia, kad Nemuno saloje ar salia jos butu labai svarbus ir daug zmoniu pritraukiantys miesto pramogu objektai - Zalgirio arena, mokslo muziejus ir kongresu rumai, kurie pritrauktu daug daug veiksmo i nemuno sala. O nemuno saloje vis tiek isliktu nemazas apie 20 000 kvad. metru ploto gerai sutvarkytas parkas. Man tokia miesto vizija, kai zalieji plotai sujungti su svarbiais visuomeniniais pastatatais skamba graziai.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių