Naująjį KMSO sezoną – klasikinės muzikos žvaigždės

 • Teksto dydis:

XIII sezoną pradedantis Kauno miesto simfoninis orkestras (KMSO) įsilies į savaitgalį vyksiančias Italų kultūros dienas. Muzikinius tiltus kolektyvas ties ir per būsimus koncertus.

Nuo Italijos iki Armėnijos

Rugsėjo 16 d. KMSO rengia koncertą, kuriame skambės italų kompozitoriaus Nino Rotos kurta muzika vieno garsiausių italų kino fimų režisierių Federico Fellini filmams. Orkestrui diriguos maestro Vince Tempera (Italija).

Šiemet jau 12-ąjį kartą gėrėtis įvairiais meno renginiais kvies Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio organizatoriai. Rugsėjo 23 d. orkestras kartu su Auksinio scenos kryžiaus laureate išskirtinio talento sopranu Viktorija Miškūnaite atliks koncertinę programą, kurioje klausytojai išgirs Mykolo Kleopo Oginskio, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Antonino Dvorako, Hectoro Berliozo, Imrės Kalmano, Johanno Strausso, Franzo Leharo, Balio Dvariono, Eduardo Balsio opusus. Prie dirigento pulto stos taip pat  Auksinio scenos kryžiaus laureatas dirigentas Modestas Barkauskas.

Rugsėjo 29 d. KMSO kviečia į XIII orkestro sezono atidarymo koncertą "Meilės Tango", tai ir Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas. Sakoma, kad tango šokiui reikalingas artumas – tai emocijų šokis. Muzikoje tai irgi labai svarbu. Kiekvienas iš mūsų turime kūrinių, kurie mums yra ypatingi, kurie primena svarbius žmones ar įvykius, jie mums sukelia įvairiausių jausmų, išgyvenimų, emocijų. Šio koncerto solistas akordeonistas Aidaras Gainulinas ir orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, klausytojams dovanos jausmingą muzikinį vakarą. Pernai užsimezgusi KMSO ir A.Gainulino draugystė tęsiasi ir ateityje žada daug įvairių projektų. Todėl ir šis Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas – bendra Kauno kolektyvo, solisto ir dirigento muzikinė dovana klausytojams. Koncerto programoje skambės Aleksandro Glazunovo, A.Dvorako, Astoro Piazzollos, Maurice'o Ravelio, A.Gaynullino ir kt. kūriniai.

Spalio 4 d. Kauno "Žalgirio" arenoje vyks Kauno miesto savivaldybės organizuojamas koncertas, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai. Tradiciškai kiekvienais metais vykstančio renginio geografija išsiplėtė ir į Kauną šiemet sutrauks ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos pedagogus. Koncerto dieną į sceną kartu su KMSO kils tiek klasikinės muzikos mylėtojams, tiek populiariosios muzikos gerbėjams puikiai pažįstami solistai. Tai Ieva Prudnikovaitė, Jeronimas Milius ir Linas Adomaitis. Solistams ir orkestrui diriguos maestro Modestas Pitrėnas.

KMSO su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje spalio 15 d. pristatys simfoninį koncertą iš ciklo "Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje". Koncerte skambės ypatinga ir turininga muzika. Gražiausias arijas ir duetus atliks šių metų XIII tarptautinio Aramo Chačaturiano vokalistų konkurso laureatai. Tai sopranas Džiuljeta Aleksanian, baritonas Gagikas Vardanianas iš Armėnijos ir baritonas iš Kazachstano Azamatas Želtyrguzovas. Orkestrui ir solistams diriguos vyriausiasis dirigentas maestro Konstantinas Orbelianas.

Svečiuose – muzikos žvaigždės

Spalį Algimanto Treikausko vadovaujamo orkestro laukia dar vienas leidybinis projektas. Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje pripažinta Niujorko "Metropolitan Opera" solistė mecosopranas Jamie Barton, su kuria orkestras įrašys garsiausias klasikų operų arijas.

Tradiciškai Visų šventųjų dienos proga KMSO kartu su Kauno valstybiniu choru spalio 31 d. Kauno šv.apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje atliks didingą Wolfgango Amadeus Mozarto bažnytinę liturgiją "Requiem", skirtą mirusiesiems pagerbti. Kolektyvams diriguos maestro Petras Bingelis.

Kauno miesto simfoninis orkestras pakviestas pirmą kartą Vilniaus "Vaidilos" teatre surengti koncertą, kuris vyks lapkričio 18 d. Koncerto dieną gražiausias arijas iš F.Leharo, G.Verdi, Vincenzo Bellini operų atliks Vilija Kuprevičienė (sopranas). Orkestrui ir solistei diriguos maestro Juozo Domarko mokinys Imantas Šimkus.

Prasidėjus kalėdiniam laikotarpiui orkestro laukia koncertas kartu su aksominio balso savininke Sarah Brightman. Lapkričio 30 d. Kauno "Žalgirio" arenoje vyksiančiame šventiniame koncerte "Royal Christmas Gala" solo ir duetams skirtus žinomiausius kūrinius kartu su KMSO atliks ne tik pati garsioji solistė, bet ir koncerto svečiai. Tai tenoras Fernando Varela (JAV), tenoras Mario Frangoulis (Graikija), kontratenoras Narcis Ianau (Rumunija) ir grigališkojo choro grupė "Gregorian". Gruodžio 1 d. šią koncertinę programą solistai ir orkestras atliks ir Rygos arenoje.

Prancūzija ir Brodvėjus

Jau tapo tradicija, kai KMSO savo klausytojus kviečia pasinerti į prancūziškos muzikos skambesį. Šis sezonas – ne išimtis. Ruošiantis sutikti gražiausias šventes orkestras dovanoja prancūzų romantinės muzikos koncertinę programą. Kolektyvas džiaugiasi turėdamas progą savo klausytojams pristatyti vieną tituluočiausių pasaulio trimitininkų iš Prancūzijos Romaino Leleu.

Diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alaino Paris, orkestras kartu su R.Leleu atliks romantiškumu ir prancūzišku žavesiu alsuojančius kūrinius. Koncerte skambės Charleso Gounod Simfonija Nr. 1, D-dur, Johanno Nepomuko Hummelio Koncertas trimitui ir orkestrui Es-dur, Gabrielio Fauré Pavana op. 50 ir Emmanuelio Chabrier polonezas iš operos "Le Roi malgré lui".

Kaip įprastai, rudens/žiemos koncertinį sezoną KMSO užbaigs koncertais, skirtais šv. Kalėdoms ir Naujųjų metų sutikimui. Gruodžio 12 d. KMSO rengia koncertą "Kalėdos Brodvėjuje". Vilniaus "Compensa" koncertų salėje pasirodys kartu su Brodvėjaus teatrų solistais. Gruodžio 15 d. – Tarptautinio "Belbrand muzikos apdovanojimų" konkurso laureatų koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje. Gruodžio 21 d. orkestras savo klausytojams dovanos koncertą, skirtą šv.Kalėdoms. Tradiciškai gruodžio 31 d. Kauno valstybinė filharmonijoje muzikiniais akordais skaičiuos paskutines valandas iki Naujųjų metų.


Kas? KMSO XIII SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS "MEILĖS TANGO".

Kur? Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Kada? rugsėjo 29 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių