Quantcast

Meksikos griuvėsius tiriančius archeologus pribloškė atradimas

  • Teksto dydis:

Senovinius Teotihuakano griuvėsius Meksikoje tiriantys archeologai rado įrodymų, kad statant miestą po Mėnulio piramide buvo iškasti tuneliai, kurių viena iš paskirčių, anot mokslininkų, galėjo būti požeminio pasaulio „atkartojimas“.

Mokslininkai kompiuterinės tomografijos (KT) skenavimo būdu atrado, kad maždaug 10 metrų gylyje, piramidės priešakinėje dalyje, galimai yra tunelis, pranešė Meksikos Nacionalinis antropologijos ir istorijos institutas.

KT skenavimo metu gautas vaizdas rodo, kad tuneliai galimai buvo užpilti dar senovėje. Teotihuakane atrasta ir kitų požeminių tunelių. Vienas jų, esantis po Plunksnuotosios Gyvatės piramide, jau pradėtas tirti.

Ekspertų nuomone, požeminiai tuneliai gali būti susiję su šventosiomis vandens tėkmėmis ir mitologiniu požemių pasauliu.

„Šis atradimas gali padėti įrodyti, kad Teotihuakano gyventojai naudojo tokį patį modelį statydami visas dideles šventyklas, kurių paskirtis galbūt buvo „atkartoti“ požeminį pasaulį“, – sakė Meksikos nacionalinio antropologijos ir istorijos instituto archeologė Veronica Ortega (Veronika Ortega).

Reikės atlikti daugiau tyrimų, kad būtų nuspręsta, ar numanomą tunelį verta kasinėti.

Šiaurės Meksike esantys griuvėsiai tebėra apgaubti paslapties šydu.

Nuo maždaug 100-ųjų metų prieš mūsų erą iki 750-ųjų mūsų eros metų Teotihuakanas buvo klestintis miestas. Jame gyveno apie 100 tūkst. žmonių, bet jis buvo apleistas dar prieš XIV a. įsigalint actekų civilizacijai.

Šio amžiaus pradžioje atrastame 103 metrų ilgio požeminiame tunelyje po Plunksnuotosios Gyvatės piramide aptikta įvairiausių liekanų – sėklų, keramikos šukių, gyvūnų kaulų.

Tyrėjai tunelyje tikėjosi rasti miesto elito kapavietes, tačiau kol kas jų neaptikta.

Kitaip negu kituose ikikolumbinių laikų statinių griuvėsiuose, archeologai iki šiol nerado jokių palaikų, galinčių priklausyti Teotihuakano valdovams. Toks atradimas padėtų geriau suprasti miesto vadovybės hierarchiją ir atsakyti į klausimą, ar valdžia buvo paveldima.


Šiame straipsnyje: MeksikaarcheologaiTeotihuakanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mecius

Mecius portretas
Sveiki,ko bijomasi kad ir abejoniu stiliumiu isreiksti pamastymus,kad ,sielai pasiekus atitikama lyqmeni Piramidziu paqalba buvo persikeliama iaukstesnes erdves ,akmenys skleidzia mums nepazinta enerqija,manau piramidziu statytojai darbus atliko/minties qalia/ ,abejoju ar musu civilizacijai lemta dauqiau nei vienas kita zudyti,na iki ikyresim tiems kieno valia manom esa valdovai....

Urte

Urte portretas
Net juokinga,kai vis kalba,kad visas piramides zemeje pastate tuo laiku zemeje gyvene zmones,nors dar nezino kiek amziu jos jau stovi.ir dar 8 t.luita uzvilkti i egipto piramide,net juokas ima,atseit vergai.tada tie vergai turejo buti milzinai.jei buvo zemej milzinai,tada nebuvo musu mazo ugio rases.na matot jau 1000 metu vis malam vis ta pati ir ta pati.ne krust is vietos,tai kaip buvo tada kai naudojo akmenini kirvuka.Brangieji mokslininkai parasykit pagaliau mums teisybe,o zurnalistai rasykit protingiau,nes jau yra kalbama apie kitu planetu arstovus zemeje,kurie egzistuoja senai.

Chi chi chi

Chi chi chi portretas
Akivaizdus Kremliaus propagandos neigiamas poveikis Putino subinlaižių psichikai: vienas jau pusę metų, kaip katė su pūsle, laksto po visus komentarus su APKALTA, o anonimas-RUSAS, apart šlapimo nelaikymo bėdų, dar ir čiulpiku tapo.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių