Quantcast

Gamtininkai prašo: neardykite gandrų lizdų!

  • Teksto dydis:

Aplinkos apsaugos agentūra sulaukė prašymų išduoti leidimą išardyti kaimynystėje esančius baltųjų gandrų lizdus dėl paukščių gripo pavojaus. Prašančiųjų manymu, baltieji gandrai gali pernešti šios greitai plintančios pavojingos paukščių ligos virusus ir užkrėsti naminius paukščius. Tokį požiūrį jie grindžia faktu, kad vasario pabaigoje Kaune prie Nemuno rastoms nugaišusioms šešioms gulbėms nebylėms buvo patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas.

Šis atvejis, pasak gamtininkų, nėra joks įrodymas, kad ir baltieji gandrai platina paukščių gripą, o ketinimai ardyti jų lizdus paremti tik spėlionėmis. Baltieji gandrai, kaip informuoja Lietuvos ornitologų draugija, priskiriami mažos rizikos užsikrėsti šia liga paukščių rūšių grupei. Jie neturi tiesioginio sąlyčio nei su naminių paukščių pašarais ir jų mitybos teritorija, nei su paukštininkystei naudojamais vandens šaltiniais.

Daug didesnį paukščių gripo pavojų kelia tos gausios ir agrarinėse buveinėse įprastos laukinių paukščių rūšys, kurios nuolat sutinkamos artimiausioje naminių paukščių aplinkoje. Tai uoliniai karveliai, karveliai keršuliai, pietiniai purpleliai, kelių rūšių strazdai, kėkštai, šarkos ir kt., skelbia Aplinkos ministerija.

Aplinkosaugininkai primena, kad praėjusį spalį pakeistas Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas įpareigoja naikinant arba pažeidžiant baltųjų gandrų lizdus taikyti kompensacines priemones – įrengti dirbtines šios paukščių rūšies lizdavietes artimoje aplinkoje (iki 100 metrų atstumu).


Šiame straipsnyje: gandraipaukščių gripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas

klausimas portretas
kas konkreciai pateike toki prasyma?

To anonimui

To anonimui portretas
Kiškius gal būt daugiau naikina lapės, jų dabar niekas nešaudo,nes niekam nereikalingas kailis.Važiuojant keliu tenka dažnai matyti lapes,o kiškių nemačiau jau daugybę metų. Kad gandrai pasigrobia ir mažus jaunus paukščiukus,tai savo akimis mačiau,nes mano tėviškėje yra daugybė gandralizdžių ir jie jau nesuranda ką lesti.Vaikystėje pavasarį varlės rengdavo garsius koncertus,o dabar jau jų negirdėti.Būdavo eini į mišką žibučių,tai tik žiūrėk,kad ant varlės neatsistotum,o dabar tenka daug pavaikščioti,kad pamatytum varlę.Toks gyvenimas-vienų gyvūnų daugėja,o kiti nyksta ir labai gaila ,jai visai išnyks ypač gaila kurapkų,griežlių.

Rokas

Rokas portretas
Saugokime gamtą. Lietuviai nuo senovės gerbė, saugojo gandrus. Gamta pati susitvarkys. O štai kur žmogus neapgalvojęs įkiša leteną, ten baigiasi blogai. Amerikoje kai kuriose upėse priveisė Azijos (berods Malazijos ar kt. šalies) karpius, tai tiek jų prisiveisė, jo dabar tenka jais tręšti laukus. Australijoje privežė šunų-dingo, rupūžių, tai nebežino kaip nuo jų apsiginti. Yra 5 mitai apie gandrus: 1) gali susirgti paukščių gripu, 2) gandrai užkrės gripu visus paukščius, o gal ir žmones, 3) gandrai išlepo - jie lesa nebe varles ar sliekus, o kiškius, 4) gandrai kenkia elektros ūkiui, 5) gandrai jau tinginiai - nebeskrenda į šiltus kraštus.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių