Quantcast

Ūkio ministrė: Lietuvai „Hitachi“ projekto nereikia

Lietuvai nereikalingas Japonijos korporacijos „Hitachi“ siūlytas atominės elektrinės reaktorius, nes jis yra per didelis, teigia ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė. Ji, be kita ko, priekaištauja estams ir latviams, kurie reikalauja parodyti ekonominį projekto naudingumą ir vengia prisiimti atsakomybę.

„Žinote, šiuo klausimu yra atsakinga energetikos ministerija ir dabar yra pasitelkti tiek vietiniai, tiek tarptautiniai ekspertai, kurie atlieka skaičiavimus, tačiau, kadangi gilinausi į šitą klausimą (iki vasario mėnesio Ūkio minsiterija buvo Visagino atominės elektrinės akcininkė - BNS), tas reaktorius, kurį siūlė mums „Hitachi“, Lietuvai tikrai nėra reikalingas ir nėra naudingas“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė B.Vėsaitė, paklausta, ar turi nuomonę, kokius energijos generavimo šaltinius turėtų pasirinkti Lietuva.

Pasak jos, Lietuva negalėtų užtikrinti rezervų, reikalingų dideliam reaktoriui.

„Praktiškai būtų labai sudėtinga užtikrinti ir rezervą, nes nėra antros jungties su Lenkija. Dar pirmoji nėra pabaigta. Na, sakyčiau, pirmiausia reikia atlikti namų užduotis, o paskui jau ištarti galutinį sprendimą“, - teigė ūkio ministrė.

B.Vėsaitė pabrėžė, jog Lietuva pirmiausia turi pertvarkyti šilumos ūkį, o ne plėtoti naujos branduolinės jėgainės projektą.

„Dėl šio projekto (naujos AE - BNS) aš turėčiau pasakyti, kad vertėtų susilaikyti. Yra ir kitų generavimo šaltinių, yra atsinaujinantys šaltiniai, ypač biokuras. Mes tikrai turėtume pirmiausia užsiimti šilumos ūkio pertvarka ir tikrai neversti vartotojų mokėti aukščiausia kaina, kaip šiandien yra“, - kalbėjo B.Vėsaitė.

Ministrės teigimu, naujos AE projektas turi būti regioninis, tačiau latviai ir estai esą nenori investuoti ir prisiimti įsipareigojimų.

„Estai ir latviai elgiasi daug pragmatiškiau. Jeigu net, tarkime, nuo pat pradžių į šį projektą būtų įsijungę estai ir latviai, ir dėtų lygiomis dalimis finansinės lėšas ir savo įsipareigojimus, tai Lietuvai būtų daug drąsiau dalyvauti šiame projekte. Dabar, kai man tenka susitikti su jais, tai jie dabar reikalauja parodyti ekonominį naudingumą, tada ateis. Atleiskite, jei tai yra regioninis projektas, tai dalyvaukime visi kartu - dedame lygiomis dalimis savo lėšas ir dalinamės atsakomybę. Dabar, deja, to nėra ir padarytos klaidos nuo pat pradžių“, - sakė ūkio ministrė.

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas neseniai pareiškė remiantis Visagino atominės elektrinės projektą, nes, jo teigimu, alternatyvos yra blogesnės.

Lietuvos Vyriausybė žada šį pavasarį apsispręsti, ar tęsti Visagino atominės elektrinės projektą. Pagal pirminius planus, jėgainę statytų Baltijos šalių energetikos įmonės ir Japonijos korporacija „Hitachi“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

NUVESES

NUVESES portretas
Bet ta mergina tiesa pasake,nereikia rekt ir draskytis.Jei visa reaktoriu reikes iskraut Klaipedos uoste ir keliais vezt i A.Snieckaus miesta tai puse bedos,bet kad tu keliu remontui,tiesinimui,tiltams ir dangai jau priskaiciavo bene septynis simtus mln.lt.????O kur dar reaktoriaus,komplektuojanciu,statybos kastai?gal tegul Japonijoje ir statosi nes senaja Fukusimos banga nuplove ir radijacija tebesiverzia?????Kodel durniu LT iesko,tik neaisku kas?Japonija ar musu isnaudotojai?Gaila K.marksas mires,paklausciau....

cha

cha portretas
vesaite tapo baisia branduolines energetikos specialiste xi xi xi xi x i

nu

nu portretas
gal geresne uz pijoka rokuti...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių