Pralaimėjimų košmarą lietuviai išsklaidė pergale prieš serbus (papildyta)

2009-10-14
DMN inf.

Paskutines atrankos ciklo rungtynes pažliugusioje Marijampolės stadiono aikštėje laimėjo Lietuvos futbolo rinktinė, rezultatu 2:1 palaužusi Serbiją.

Abu įvarčius lietuviai pelnė mušdami 11 m baudinius. 20-ą minutę Lietuvos komandą į priekį išvedė Mindaugas Kalonas. Saugas realizavo baudinį, skirtą už pražangą prieš Igną Dedurą.

59-ą minutę laimėjęs mikrodvikovą su Mariumi Stankevičiumi rezultatą išlygino Zoranas Tosičius. Tačiau serbai džiaugėsi neilgai: po 9 minučių rungtynių arbitras iš Bulgarijos Antonas Guenovas dar kartą įžvelgė serbų pražangą baudos aikštelėje ir skyrė 11 m baudinį. Lietuvius į priekį vėl išvedė M.Stankevičius.

Iki mačo pabaigos komandos apsikeitė keliais pavojingais išpuoliais, tačiau nei lietuviams, nei serbams pasižymėti nepavyko.

Nugalėję Serbijos komandą lietuviai užėmė galutinę ketvirtąją vietą 7 atrankos į 2010 m. pasaulio čempionatą grupėje. Lietuvos rinktinė per 10 rungtynių surinko 12 taškų. Pergalė prieš grupės lyderius serbus taip pat nutraukė Lietuvos komandos penkių pralaimėjimų atrankos turnyre iš eilės seriją.

Rungtynių eiga

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo be nominalių puolėjų, bet su šešiais saugais. Į priekį kiek labiau išstumtas buvo Darvydas Šernas. Pažliugusioje aikštėje komandoms buvo sunku žaisti trumpais perdavimais. Nesitikėjusi tokių sąlygų, Serbijos rinktinė rungtynių pradžioje atrodė sutrikusi, o lietuviai rengė vieną antpuolį po kito.

Įmušę įvartį, Lietuvos futbolininkai rezultatą galėjo padidinti bent keletą kartų, tačiau pritrūkdavo sėkmės ir tikslumo. Pirmajame kėlinyje pakiliai rungtyniavę lietuviai varžovams neleido surengti nei vienos pavojingesnės atakos.

Antroje mačo pusėje serbai kiek aplygino žaidimą, o Z. Tosičiaus reidas į baudos aikštelę ir taiklus smūgis išlygino ir rezultatą. Lietuvos rinktinė toliau atakavo ir savo pasiekė 68-ą minutę, kai teisėjas skyrė dar vieną 11 m baudinį į serbų vartus.

72-ą minutę įvarčio varžovams vos nepadovanojo Žydrūnas Karčemarskas. Lietuvos rinktinės vartininkas išleido kamuolį iš rankų, ir šis per plauką neįriedėjo į vartus. Likusį rungtynių laiką lietuviai lėtino žaidimo tempą ir ramiai sulaukė pergalingo finalinio teisėjo švilpuko.

Lietuva: Ž.Karčemarskas; A.Klimavičius, I.Dedura, T.Kijanskas, M.Stankevičius; S. Mikoliūnas (V.Lukša), L.Pilibaitis, M.Panka, K.Ivaškevičius, M.Kalonas (T.Ražanauskas); D.Šernas (V.Trakys).

Serbija: V.Dislenkovičius; B.Ivanovičius, N.Subotičius, I.Dragutinovičius, I.Obradovičius (A. Lukovičius); R.Petrovičius, G. Kačaras, M. Jovanovičius, M.Krasičius (Z. Tosičius); M.Panteličius (M.Ninkovičius), A.Žigičius.

Pirmajame komandų susitikime lygiai prieš metus Belgrade serbai sutriuškino Lietuvos komandą rezultatu 3:0.

Kitose grupės rungtynėse Rumunija rezultatu 3:1 įveikė Farerų salų komandą. Įvarčius Rumunijos ekipai pelnė Iulianas Apostolas, Gheorgas Bucuras ir Ionutas Mazilu. Farerų salų rinktinės gretose pasižymėjo Egilas Bo.

Paskutiniajame grupės mače Prancūzija nugalėjo Austriją rezultatu 3:1. Po įvartį prancūzams įmušė Karimas Benzema, Andre-Pierras Gignacas ir Thierry Henry. Austrai atsakė vieninteliu Marco Janko taikliu smūgiu.